Michał Kwiatkowski Źródło:www.pzkol.pl

Trener kadry narodowej kolarzy szosowych U-23 Zbigniew Piątek, podał w sobotę nazwiska pięciu zawodników, którzy w dniach 23-27 września będą reprezentować Polskę podczas mistrzostw świata w szwajcarskim Mendrisio.

Ostatnim sprawdzianem, po którym zapadła decyzja o składzie osobowym, był klasyk Praga-Karlove Vary-Praga, w którym wystartowała młodzieżowa reprezentacja. Piąte miejsce w tym wyścigu zajął Sylwester Janiszewski (Legia Felt), który tym samym zapewnił sobie miejsce w składzie na Mendrisio. Zwyciężył Danilo Hondo.

– Skład uważam, że jest dobrany optymalnie, choć nie było łatwo. Ostatnim sprawdzianem był sobotni klasyk Praga-Karlove Vary-Praga i tu świetnie zaprezentował się Sylwester Janiszewski, który zajął piąte miejsce. Tym mnie przekonał, bo wcześniej miałem pewne wątpliwości – powiedział trener kadry młodzieżowców Zbyszek Piątek.

W składzie reprezentacji młodzieżowej na MŚ w Mendrisio znaleźli się:

Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) – wyścig ze startu wspólnego

Sylwester Janiszewski (Legia Felt) – wyścig ze startu wspólnego

Michał Kwiatkowski (Pacific Nestle Toruń) – wyścig ze startu wspólnego i jazda na czas

Jarosław Marycz (G.S.C. VIRIS VIGEVANO) – wyścig ze startu wspólnego i jazda na czas

Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) – wyścig ze startu wspólnego

– Do czwórki, która była najwyżej w Pradze dołączy oczywiście wicemistrz Europy ze startu wspólnego Jarosław Marycz, którego nie było z nami. Myślę, że i jemu, i reszcie ekipy wynik na mistrzostwach Europy dał więcej wiary i pewności siebie. Nie mogę powiedzieć z całkowitą pewnością, że zdobędziemy w Mendrisio medal, ale na pewno jedziemy o nie walczyć. Medale są jednak tylko trzy i jak to na mistrzostwach świata będzie o nie bardzo ciężko. Jednak jedziemy tam walczyć i myślę, że ten skład jest w stanie zająć bardzo wysokie lokaty, a nawet sprawić miłą niespodziankę jak na wspominanych mistrzostwach Europy – zakończył Piątek.

Jazda indywidualna na czas młodzieżowców na dystansie 33.2 km zostanie rozegrana w środę 23 września (transmisja w Eurosport 9:15-12:45). Wyścig ze startu wspólnego (179.4 km) w tej kategorii odbędzie się w sobotę 26 września po wyścigu kobiet.

Źródło: www.pzkol.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments