Murilo FischerMaciej Paterski w niedzielę zadebiutował w barwach drużyny Liquigas, startując w wyścigu Giro della Romagna (kat 1.1.).

Była to 84 edycja włoskiej “jednodniówki”. Kolarze do pokonania mieli 195,6 km.

Zwycięzcą został kolega z drużyny Maćka, Murilo Fischer, drugi był Enrico Rossi (Ceramica Flamina), a trzeci Francesco Gavazzi (Lampre N.G.C.).

Nasz rodak przyjechał w peletonie, zajmując 61 pozycję.

Wyniki Giro della Romagna:

Nazwisko i imię Kraj Drużyna Wiek Wynik
1 Murilo Antonio FISCHER BRA LIQ 30 4:43:39
2 Enrico ROSSI ITA FLM 27 +0
3 Francesco GAVAZZI ITA LAM 25 +0
4 Francesco GINANNI ITA SDA 24 +0
5 Daniele COLLI ITA CMO 27 +0
6 Giovanni VISCONTI ITA ISD 26 +0
7 Federico CANUTI ITA CSF 24 +0
8 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL CZP 25 +0
9 Fabrice PIEMONTESI ITA FUJ 26 +0
10 Daniele PIETROPOLLI ITA LPR 29 +0
11 Nikita ESKOV RUS KAT 26 +0
12 Volodymyr STARCHYK UKR AMO 29 +0
13 Pavel BRUTT RUS KAT 27 +0
14 Paolo BAILETTI ITA FUJ 29 +0
15 Philipp MAMOS GER AMO 27 +0
16 Reto HOLLENSTEIN SUI VBG 24 +0
17 Francesco FAILLI ITA ASA 26 +0
18 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP CMO 27 +0
19 Daryl IMPEY RSA BAR 25 +0
20 Enrico ZEN ITA CSF 23 +0
21 Serhiy HONCHAR UKR UTE 39 +0
22 Matteo MONTAGUTI ITA LPR 25 +0
23 Evgeny PETROV RUS KAT 31 +0
24 Alexandr PLIUSCHIN MDA ALM 22 +0
25 Gabriele BOSISIO ITA LPR 29 +0
26 Riccardo CHIARINI ITA LPR 25 +0
27 Andrea MASCIARELLI ITA ASA 27 +0
28 Massimo CODOL ITA ASA 36 +0
29 Marzio BRUSEGHIN ITA LAM 35 +0
30 Blaise SONNERY FRA ALM 24 +0
31 Serguei KLIMOV RUS KAT 29 +0
32 Niklas AXELSSON SWE UTE 37 +0
33 Carlo SCOGNAMIGLIO ITA BAR 26 +0
34 Cristiano SALERNO ITA LPR 24 +0
35 Yauhen SOBAL BLR CZP 28 +0
36 Nicolas ROCHE IRL ALM 25 +0
37 Alessandro PRONI ITA ISD 27 +0
38 Luca MAZZANTI ITA KAT 35 +0
39 Emanuele SELLA ITA CMO 28 +0
40 Mauro DA DALTO ITA LAM 28 +0
41 Ivan ROVNY RUS KAT 22 +0
42 Andriy GRIVKO UKR ISD 26 +0
43 Vladimir MIHOLJEVIC CRO LIQ 35 +0
44 Filippo SAVINI ITA CSF 24 +0
45 Alessandro BERTOLINI ITA SDA 38 +0
46 Hubert DUPONT FRA ALM 29 +0
47 Francesco MASCIARELLI ITA ASA 23 +0
48 Maurizio BIONDO ITA FLM 28 +0
49 Damiano CARUSO ITA LPR 22 +0
50 Geraint THOMAS GBR BAR 23 +0
51 Juan Mauricio SOLER HERNANDEZ COL BAR 26 +0
52 Manuele MORI ITA LAM 29 +0
53 Fabio GILIOLI ITA AMO 30 +0
54 Enrico MAGAZZINI ITA LAM 21 +0
55 Alberto FERNANDEZ DE LA PUEBLA RAMOS ESP FUJ 25 +0
56 Gorazd STANGELJ SLO LIQ 36 +0
57 Giampaolo CHEULA ITA BAR 30 +0
58 Luca IATTICI ITA FLM 26 +0
59 Michele SCARPONI ITA SDA 30 +0
60 Leonardo GIORDANI ITA FLM 32 +0
61 Maciej PATERSKI POL LIQ 23 +0
62 Leonardo BERTAGNOLLI ITA SDA 31 +0
63 Frederik WILLEMS BEL LIQ 30 +0
64 Marco BANDIERA ITA LAM 25 +16
65 Santo ANZA ITA ISD 29 +27
66 Alexander SEROV RUS KAT 27 +32
67 Massimiliano GENTILI ITA FLM 38 +38
68 Ivan SANTAROMITA ITA LIQ 25 +46
69 Silvčre ACKERMANN SUI VBG 25 +5:12
70 Jacopo GUARNIERI ITA LIQ 22 +5:12
71 Olegs MELEHS LAT KCT 27 +5:12
72 Roberto FERRARI ITA LPR 26 +5:12
73 Nicola D’ANDREA ITA KCT 26 +5:12
74 Ruggero MARZOLI ITA ASA 33 +5:12
75 Tanel KANGERT EST ALM 22 +5:12
76 Davide TOROSANTUCCI ITA CZP 28 +5:12
77 Domenico LORIA ITA CZP 28 +5:12
78 Dmitri NIKANDROV RUS CZP 30 +5:12
79 Diego CACCIA ITA BAR 28 +5:12
80 Eugenio LORIA ITA CZP 28 +5:12
81 Pascal HUNGERBÜHLER SUI VBG 32 +5:12
82 David LOOSLI SUI LAM 29 +5:12
83 Vladimir EFIMKIN RUS ALM 28 +5:12
84 Laurent BEURET SUI CMO 23 +5:12
85 Domenico POZZOVIVO ITA CSF 27 +5:12
86 Simone STORTONI ITA CSF 24 +5:12
87 Aleksandr KUSCHYNSKI BLR LIQ 30 +5:12
88 Serhy HRECHYN UKR AMO 30 +5:12
89 Dario David CIONI ITA ISD 35 +5:12