Tomasz Kiendyś Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą 40. Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego rozegranego w minioną niedzielę (06.09.br) w Wieluniu.

Jest to kolejne zwycięstwo odniesione przez Tomka podczas kryteriów rozgrywanych w miniony weekend. W sobotę, wygrał kryterium „Winobranie 2009” w Zielonej Górze.

Na starcie we Wieluniu stanęło 43 zawodników z ekip zawodowych CCC Polsat Polkowice i DHL Autor oraz z klubów amatorskich: Mostostal Puławy, Weltour i LKS Stal Grudziądz. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 49 kilometrów (35 rund po 1400 m.), która prowadziło ulicami wokół rynku.

I tak jak na kryterium w Zielonej Górze od samego startu wyścigu zaatakowali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice pod dyktando których przebiegał cały wyścig. Już na pierwszych rundach, tak jak w Zielonej Górze zaatakował Tomek Kiendyś, któremu przez kolejnych 5. rund towarzyszył w ucieczce Damian Walczak z DHL Author. Na 15. rundzie zaatakował samotnie Jarosław Rębiewski do którego następnie dojechał Piotr Zielinski, i wspólnie przez kolejne 5. rund gromadzili punkty na lotnych punktowanych premiach. Na 9 rund do końca dwójkę uciekinierów dogonił peleton, a w szczególności kolarze ekipy DHL, którym bardzo zależało aby odjazd ten nie dojechał do mety, gdyż Jarek Rebiewski był wówczas wirtualnym zwycięzcą kryterium. Kiedy peleton jechał już razem, kolejny atak zainicjował Bartłomiej Matysiak, a następnie Tomasz Kiendyś, który wygrywając kolejną rundę zrównał się punktacją z Jarkiem i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w kryterium. Ostatni finisz, który miał zadecydować o 3 miejscu wygrał aktualny Mistrz Polski Krzysztof Jeżowski, i w ten sposób zapewnił sobie 3 lokatę w wyścigu.