Piotr WadeckiSelekcjoner reprezentacji Polski elity mężczyzn w kolarstwie szosowym, Piotr Wadecki podał skład reprezentacji na szosowe mistrzostwa świata w szwajcarskim Mendrisio.

W składzie znalazło się siedmiu kolarzy, a trzech pozostaje w rezerwie. Sześciu naszych reprezentantów pojedzie w wyścigu ze startu wspólnego, a dwóch będzie reprezentować Polskę podczas jazdy indywidualnej na czas, z tym, że jeden z zawodników – Bartosz Huzarski – wystartuje w obu konkurencjach.

W składzie kadry Piotra Wadeckiego znaleźli się dwaj Polacy uczestniczący obecnie w wyścigu Vuelta a Espana i są to Sylwester Szmyd oraz Maciej Bodnar (obaj Liquigas). Kadrę zasilili także dwaj kolarze biorący udział w zakończonym w niedzielę Tour de Slovakia – Przemysław Niemiec (Miche) i Jacek Morajko (Mróz). W Mendrisio wystąpią także Bartosz Huzarski (ISD), Maciej Paterski (Liquigas) oraz Michał Gołaś (Vacansoleil).

W jeździe indywidualnej na czas wystartują wspominany Bartosz Huzarski oraz Maciej Bodnar – mistrz Polski elity w tej specjalności.

W rezerwie pozostają: Tomasz Marczyński (Miche), Artur Król (Centri della Calzatura) oraz Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita).

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Mendrisio odbędą się w dniach 23-27 września 2009.

Skład kadry elity mężczyzn na MŚ w Mendrisio

Start wspólny

1. Przemysław Niemiec (Miche)

2. Sylwester Szmyd (Liquigas)

3. Jacek Morajko (Mróz)

4. Maciej Paterski (Liquigas)

5. Bartosz Huzarski (ISD)

6. Michał Gołaś (Vacansoleil)

Rezerwa

1. Tomasz Marczyński (Miche)

2. Artur Król (Centri della Calzatura)

3. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita)

Jazda indywidualna na czas

1. Maciej Bodnar (Liquigas)

2. Bartosz Huzarski (ISD)

Źródło: www.pzkol.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments