ValverdeAlejandro Valverde (Caisse d’Epargne) za swojego największego rywala w wyścigu Vuelta a Espana uważa Ivana Basoo (Liquigas).

Valverde twierdzi, że Ivan Basso jest jednym z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa.

Basso wygląda na szczupłego, bardzo ostrożnego i całkowicie skoncentrowanego na wyścigu” – powiedział Hiszpan.

Alejadro Valverde w klasyfikacji generalnej po czterech etapach zajmuje 10 pozycję, tuż za Basso. Obaj kolarze mają tę samą stratę – 18 sekund do lidera Fabiana Cancellary (Team Saxo Bank). Podobnie jak większość kolarzy ucierpiał we wtorkowej kraksie, jednak  nie doznał większych obrażeń i jest gotów do dalszej rywalizacji.

Nauczyłem się wiele na błędach, które popełniałem w przeszłości, wiem że bycie roztargnionym przez kilka sekund może kosztować bardzo wiele. To ważne aby być z przodu, wtedy można uniknąć kraksy. Cieszę się, że nie straciłem wiele na pierwszych etapach, w porównaniu do moich rywali. Pierwszym ważnym sprawdzianem będzie jazda na czas w Walencji, ale musimy poczekać do następnego dnia. Końcówka etapu z podjazdem pod Alto de Aitana (długość 22,3 km, średnie nachylenie 5,6 %) pokaże rzeczywiste różnice pomiędzy faworytami” – dodał Valverde.

Foto:www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments