Wyniki 1 etapu z 02.09.2009, Bańska Bystrzyca, dystans 158,8 km

1 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 3:51:40
2 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 0:00:10
3 Robert Bengsch (Ger) German National Team
4 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:14
5 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:22
6 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team
7 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:00:36
8 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida
9 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg
10 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic
11 Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:48
12 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Capinordic
13 Michael Matthews (Aus) Australia National Team
14 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team
15 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia
17 Peter Kusztor (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
18 Timon Seubert (Ger) German National Team
19 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia
20 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 0:00:51
21 Ján Valach (Svk) Slovakian National Team
22 Roman Broniš (Svk) CK Windoor’s Pribram
23 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin Merida
24 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida
25 Ladislav Fabišovský (Cze) AC Sparta Praha
26 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team
27 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team
28 Rida Cador (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:01:05
29 Nebojsa Jovanovic (Srb) AC Sparta Praha
30 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg 0:01:20
31 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team
32 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida 0:01:31
33 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:01:53
34 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:03:45
35 Ján Šipeky (Svk) Dukla Trencin Merida 0:05:24
36 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team
37 Taavi Selder (Est) Rietumu Bank Riga Club Team 0:06:49
38 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 0:09:01
39 Marcel Kalz (Ger) German National Team
40 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
41 Theo Reinhardt (Ger) German National Team
42 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram
43 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
44 Róbert Gavenda (Svk) Fidea Cycling Team
45 Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
46 Erik Mohs (Ger) German National Team
47 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow
48 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow
49 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team
50 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team
51 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic
52 Kristofers Racenajs (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
53 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
54 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic
55 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team
56 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
57 Rostislav Krotký (Cze) AC Sparta Praha
58 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram
59 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram
60 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic
61 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
62 Maroš Kovác (Svk) Dukla Trencin Merida
63 Róbert Nagy (Svk) Slovakian National Team
64 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg
65 Sergey Valinin (Rus) Moscow
66 Allan Oras (Est) Rietumu Bank Riga Club Team
67 Ondrej Pávek (Cze) AC Sparta Praha
68 Kalvis Eisaks (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
69 Bart Wellens (Bel) Fidea Cycling Team
70 Zdenek Štýbar (Cze) Fidea Cycling Team
71 Richard Faltus (Cze) AC Sparta Praha
72 Martin Boubal (Cze) CK Windoor’s Pribram
73 Peter Košút (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
74 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
75 Martin Pedersen (Den) Team Capinordic
76 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team
77 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg 0:09:11
78 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:09:22
79 Ivan Kovalev (Rus) Moscow 0:14:19
80 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram
81 Ivan Víglaský (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
82 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow
83 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
84 Thomas Juhas (Ger) German National Team 0:17:02
85 Martin Uher (Cze) AC Sparta Praha 0:29:35
86 Mark O´Brien (Aus) Australia National Team 0:30:43
DNF Miroslav Hrbácek (Svk) Slovakian National Team
DNF Frano Martin (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
DNF Jack Bobridge (Aus) Australia National Team
Lotna premia 1
1 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 3 pts
2 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 2
3 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 1
Lotna premia 2
1 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 3 pts
2 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 2
3 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 1
Premia górska 1
1 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 7 pts
2 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team 4
3 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 2
Premia górska 2
1 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 4 pts
2 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 2
3 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 1
Premia górska 3
1 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 7 pts
2 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 4
3 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 2
Premia górska 4
1 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 7 pts
2 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 4
3 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 2
Klasyfikacja drużynowa na etapie
1 Miche – Silver Cross – Selle Italia 11:35:36
2 Australia National Team 0:00:58
3 Poland National Team 0:01:25
4 Dukla Trencin Merida 0:01:42
5 LKT Team Brandenburg 0:02:08
6 German National Team 0:09:23
7 Team Capinordic 0:09:49
8 Slovakian National Team 0:10:04
9 Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:10:18
10 AC Sparta Praha 0:10:21
11 Fidea Cycling Team 0:18:17
12 CK Windoor’s Pribram
13 Moscow 0:19:19
14 Rietumu Bank Riga Club Team 0:24:15
15 CK Banská Bystrica – Club Team 0:26:27
Klasyfikacja generalna po 1 etapie
1 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 3:51:28
2 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 0:00:16
3 Robert Bengsch (Ger) German National Team 0:00:18
4 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:25
5 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:34
6 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team
7 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:00:48
8 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida
9 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg
10 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic
11 Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 0:01:00
12 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Capinordic
13 Michael Matthews (Aus) Australia National Team
14 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team
15 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia
17 Peter Kusztor (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
18 Timon Seubert (Ger) German National Team
19 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia
20 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 0:01:01
21 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 0:01:03
22 Ján Valach (Svk) Slovakian National Team
23 Roman Broniš (Svk) CK Windoor’s Pribram
24 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin Merida
25 Ladislav Fabišovský (Cze) AC Sparta Praha
26 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team
27 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team
28 Rida Cador (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:01:17
29 Nebojsa Jovanovic (Srb) AC Sparta Praha
30 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 0:01:26
31 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg 0:01:32
32 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida 0:01:43
33 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:02:05
34 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:04:16
35 Ján Šipeky (Svk) Dukla Trencin Merida 0:05:36
36 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team
37 Taavi Selder (Est) Rietumu Bank Riga Club Team 0:07:01
38 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 0:09:13
39 Marcel Kalz (Ger) German National Team
40 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
41 Theo Reinhardt (Ger) German National Team
42 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram
43 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
44 Róbert Gavenda (Svk) Fidea Cycling Team
45 Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
46 Erik Mohs (Ger) German National Team
47 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow
48 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow
49 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team
50 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team
51 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic
52 Kristofers Racenajs (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
53 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
54 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic
55 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team
56 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
57 Rostislav Krotký (Cze) AC Sparta Praha
58 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram
59 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram
60 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic
61 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
62 Maroš Kovác (Svk) Dukla Trencin Merida
63 Róbert Nagy (Svk) Slovakian National Team
64 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg
65 Sergey Valinin (Rus) Moscow
66 Allan Oras (Est) Rietumu Bank Riga Club Team
67 Ondrej Pávek (Cze) AC Sparta Praha
68 Kalvis Eisaks (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
69 Bart Wellens (Bel) Fidea Cycling Team
70 Zdenek Štýbar (Cze) Fidea Cycling Team
71 Richard Faltus (Cze) AC Sparta Praha
72 Martin Boubal (Cze) CK Windoor’s Pribram
73 Peter Košút (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
74 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
75 Martin Pedersen (Den) Team Capinordic
76 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team
77 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg 0:09:23
78 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:09:34
79 Ivan Kovalev (Rus) Moscow 0:14:31
80 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram
81 Ivan Víglaský (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
82 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow
83 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
84 Thomas Juhas (Ger) German National Team 0:17:14
85 Martin Uher (Cze) AC Sparta Praha 0:29:47
86 Mark O´Brien (Aus) Australia National Team 0:30:55
Klasyfikacja sprinterów
1 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 12 pts
2 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 9
3 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 8
4 Robert Bengsch (Ger) German National Team 8
5 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 6
6 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 6
7 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 5
8 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 4
9 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida 3
10 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 2
11 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg 2
12 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 1
13 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic 1
Klasyfikacja górska
1 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 11 pts
2 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 9
3 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 8
4 Tomasz Marczynski (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 8
5 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team 4
6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 4
7 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 2
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 3:51:44
2 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:00:32
3 Michael Matthews (Aus) Australia National Team 0:00:44
4 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team
5 Timon Seubert (Ger) German National Team
6 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 0:00:45
7 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 0:00:47
8 Patrik Tybor (Svk) Dukla Trencin Merida
9 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team
10 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team
11 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 0:01:10
12 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida 0:01:27
13 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:01:49
14 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team 0:05:20
15 Marcel Kalz (Ger) German National Team 0:08:57
16 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
17 Theo Reinhardt (Ger) German National Team
18 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram
19 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow
20 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow
21 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team
22 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team
23 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic
24 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic
25 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
26 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram
27 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram
28 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
29 Sergey Valinin (Rus) Moscow
30 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
31 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team
32 Ivan Kovalev (Rus) Moscow 0:14:15
33 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram
34 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow
35 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
36 Thomas Juhas (Ger) German National Team 0:16:58
37 Mark O´Brien (Aus) Australia National Team 0:30:39
Klasyfikacja drużynowa
1 Miche – Silver Cross – Selle Italia 11:35:36
2 Australia National Team 0:00:58
3 Poland National Team 0:01:25
4 Dukla Trencin Merida 0:01:42
5 LKT Team Brandenburg 0:02:08
6 German National Team 0:09:23
7 Team Capinordic 0:09:49
8 Slovakian National Team 0:10:04
9 Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:10:18
10 AC Sparta Praha 0:10:21
11 Fidea Cycling Team 0:18:17
12 CK Windoor’s Pribram
13 Moscow 0:19:19
14 Rietumu Bank Riga Club Team 0:24:15
15 CK Banská Bystrica – Club Team 0:26:27