Wyniki 4 etapu z 05.09.2009, Lefantovce – Ilava, dystans 162 km

1 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Capinordic 3:42:36
2 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg
3 Zdenek Štýbar (Cze) Fidea Cycling Team
4 Timon Seubert (Ger) German National Team
5 Robert Bengsch (Ger) German National Team
6 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia
7 Ján Valach (Svk) Slovakian National Team
8 Peter Kusztor (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
9 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team
10 Kristofers Racenajs (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
11 Leigh Howard (Aus) Australia National Team
12 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia
13 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida
14 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia
15 Róbert Gavenda (Svk) Fidea Cycling Team
16 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team
17 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team
18 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida
19 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
20 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia
21 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team
22 Roman Broniš (Svk) CK Windoor’s Pribram
23 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic
24 Timothy Roe (Aus) Australia National Team
25 Nebojsa Jovanovic (Srb) AC Sparta Praha
26 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team
27 Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 0:00:10
28 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 0:00:15
29 Martin Pedersen (Den) Team Capinordic 0:00:28
30 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic 0:00:32
31 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:39
32 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow 0:01:23
33 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:01:26
34 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic
35 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg
36 Sergey Valinin (Rus) Moscow
37 Theo Reinhardt (Ger) German National Team
38 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:02:14
39 Martin Boubal (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:02:16
40 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team
41 Bart Wellens (Bel) Fidea Cycling Team
42 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
43 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram
44 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg
45 Maroš Kovác (Svk) Dukla Trencin Merida 0:02:18
46 Ján Šipeky (Svk) Dukla Trencin Merida
47 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team 0:04:32
48 Michael Matthews (Aus) Australia National Team 0:04:54
49 Kalvis Eisaks (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
50 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:05:54
51 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team
52 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 0:07:32
53 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:07:35
54 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow
55 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg
56 Erik Mohs (Ger) German National Team
57 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:11:00
58 Rida Cador (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:23:46
59 Taavi Selder (Est) Rietumu Bank Riga Club Team 0:25:08
60 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow
61 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram
62 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram
63 Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
64 Peter Košút (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
65 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team
66 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team
67 Rostislav Krotký (Cze) AC Sparta Praha
68 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
69 Martin Uher (Cze) AC Sparta Praha
70 Róbert Nagy (Svk) Slovakian National Team
71 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
72 Ivan Víglaský (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team
73 Ondrej Pávek (Cze) AC Sparta Praha
74 Richard Faltus (Cze) AC Sparta Praha
75 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida
76 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team
77 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team
78 Thomas Juhas (Ger) German National Team
79 Ladislav Fabišovský (Cze) AC Sparta Praha
80 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei
81 Marcel Kalz (Ger) German National Team
Lotna premia 1
1 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 3 pts
2 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 2
3 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team 1
Lotna premia 2
1 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 3 pts
2 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 2
3 Timon Seubert (Ger) German National Team 1
Premia górska 1
1 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 7 pts
2 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg 4
3 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg 2
Premia górska 2
1 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 4 pts
2 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 2
3 Timon Seubert (Ger) German National Team 1
Premia górska 3
1 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 7 pts
2 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 4
3 Timon Seubert (Ger) German National Team 2
Drużynowo na etapie
1 Fidea Cycling Team 11:07:48
2 Miche – Silver Cross – Selle Italia
3 Poland National Team
4 Team Capinordic 0:00:15
5 German National Team 0:01:26
6 Australia National Team
7 LKT Team Brandenburg 0:01:36
8 Dukla Trencin Merida 0:02:18
9 CK Windoor’s Pribram 0:04:30
10 Moscow 0:10:24
11 Rietumu Bank Riga Club Team 0:10:48
12 Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:11:00
13 Slovakian National Team 0:50:16
14 AC Sparta Praha
15 CK Banská Bystrica – Club Team 0:52:32
Klasyfikacja generalna po 4 etapie
1 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg 11:30:12
2 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 0:00:01
3 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:18
4 Robert Bengsch (Ger) German National Team 0:00:26
5 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 0:00:30
6 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic 0:00:37
7 Timon Seubert (Ger) German National Team 0:00:39
8 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:56
9 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 0:00:58
10 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:01:05
11 Roman Broniš (Svk) CK Windoor’s Pribram 0:01:08
12 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida 0:01:19
13 Peter Kusztor (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:01:21
14 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:01:22
15 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:01:23
16 Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 0:01:30
17 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Capinordic 0:01:52
18 Ján Valach (Svk) Slovakian National Team 0:02:20
19 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team 0:03:13
20 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg 0:03:16
21 Nebojsa Jovanovic (Srb) AC Sparta Praha 0:03:28
22 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team 0:03:30
23 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:03:39
24 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team 0:03:54
25 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida 0:04:48
26 Michael Matthews (Aus) Australia National Team 0:05:43
27 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team 0:09:07
28 Ján Šipeky (Svk) Dukla Trencin Merida 0:09:27
29 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team 0:09:40
30 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 0:09:58
31 Zdenek Štýbar (Cze) Fidea Cycling Team 0:10:35
32 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg 0:10:58
33 Kristofers Racenajs (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:11:09
34 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:11:22
35 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic 0:11:39
36 Róbert Gavenda (Svk) Fidea Cycling Team 0:11:44
37 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:12:13
38 Theo Reinhardt (Ger) German National Team 0:12:15
39 Martin Boubal (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:12:52
40 Bart Wellens (Bel) Fidea Cycling Team 0:13:11
41 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:13:17
42 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow 0:13:41
43 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:13:48
44 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team 0:13:51
45 Sergey Valinin (Rus) Moscow 0:13:59
46 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram 0:14:24
47 Martin Pedersen (Den) Team Capinordic 0:14:39
48 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:15:57
49 Kalvis Eisaks (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:16:19
50 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg 0:16:40
51 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 0:17:51
52 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team 0:18:05
53 Erik Mohs (Ger) German National Team 0:19:06
54 Maroš Kovác (Svk) Dukla Trencin Merida 0:19:26
55 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:21:11
56 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow 0:24:32
57 Rida Cador (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:25:48
58 Ladislav Fabišovský (Cze) AC Sparta Praha 0:26:03
59 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 0:26:45
60 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic 0:27:52
61 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team 0:28:02
62 Ondrej Pávek (Cze) AC Sparta Praha 0:35:14
63 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 0:35:15
64 Taavi Selder (Est) Rietumu Bank Riga Club Team 0:35:16
65 Marcel Kalz (Ger) German National Team 0:35:56
66 Róbert Nagy (Svk) Slovakian National Team 0:36:08
67 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:36:14
68 Rostislav Krotký (Cze) AC Sparta Praha 0:36:58
69 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team 0:37:40
70 Richard Faltus (Cze) AC Sparta Praha 0:37:50
71 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:38:01
72 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:38:04
73 Peter Košút (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:38:11
74 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow 0:38:33
75 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:39:50
76 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:42:01
77 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:42:12
78 Thomas Juhas (Ger) German National Team 0:43:15
79 Martin Haring (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:43:30
80 Ivan Víglaský (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:43:57
81 Martin Uher (Cze) AC Sparta Praha 0:57:10
Klasyfikacja sprinterów
1 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 20 pts
2 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg 19
3 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 18
4 Pasquale Muto (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 17
5 Robert Bengsch (Ger) German National Team 17
6 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Capinordic 15
7 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg 15
8 Timon Seubert (Ger) German National Team 13
9 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 13
10 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 12
11 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team 10
12 Zdenek Štýbar (Cze) Fidea Cycling Team 10
13 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche – Silver Cross – Selle Italia 9
14 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 7
15 Andrea Moletta (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 7
16 Peter Kusztor (Hun) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 7
17 Henning Bommel (Ger) LKT Team Brandenburg 6
18 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg 6
19 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 6
20 Ján Valach (Svk) Slovakian National Team 4
21 Michael Matthews (Aus) Australia National Team 4
22 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 4
23 Fredrik Ericsson (Swe) Team Capinordic 3
24 Pavol Polievka (Svk) Dukla Trencin Merida 3
25 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team 3
26 Petr Dlask (Cze) Fidea Cycling Team 2
27 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 2
28 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team 1
29 Kristofers Racenajs (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 1
30 Ladislav Fabišovský (Cze) AC Sparta Praha 1
Klasyfikacja górska
1 Jacek Morajko (Pol) Poland National Team 18 pts
2 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 12
3 Fabien Wolf (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 9
4 Lucas Persson (Swe) Team Capinordic 8
5 Massimo Giunti (Ita) Miche – Silver Cross – Selle Italia 7
6 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 7
7 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg 4
8 Jurco Matej (Svk) Slovakian National Team 4
9 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche – Silver Cross – Selle Italia 4
10 Timon Seubert (Ger) German National Team 3
11 Florian Salzinger (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 2
12 Ingmar Dassler (Ger) LKT Team Brandenburg 2
13 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 2
14 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 2
U23
1 Leigh Howard (Aus) Australia National Team 11:30:13
2 Timon Seubert (Ger) German National Team 0:00:38
3 Timothy Roe (Aus) Australia National Team 0:00:57
4 Travis Meyer (Aus) Australia National Team 0:01:21
5 Quentin Bertholet (Bel) Fidea Cycling Team 0:03:12
6 Kamil Zielinski (Pol) Poland National Team 0:03:29
7 Adrian Honkisz (Pol) Poland National Team 0:03:53
8 Martin Mahdar (Svk) Dukla Trencin Merida 0:04:47
9 Michael Matthews (Aus) Australia National Team 0:05:42
10 Jaroslaw Marycz (Pol) Poland National Team 0:09:06
11 Nico Schneider (Ger) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:11:21
12 Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic 0:11:38
13 Róbert Gavenda (Svk) Fidea Cycling Team 0:11:43
14 Andrey Klyuev (Rus) Moscow 0:12:12
15 Theo Reinhardt (Ger) German National Team 0:12:14
16 Jirí Šíbl (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:13:16
17 Ilya Syrtsev (Rus) Moscow 0:13:40
18 Jozef Palcák (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:13:47
19 Vincent Baestaens (Bel) Fidea Cycling Team 0:13:50
20 Sergey Valinin (Rus) Moscow 0:13:58
21 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram 0:14:23
22 Indulis Bekmanis (Lat) Rietumu Bank Riga Club Team 0:15:56
23 Konrad Czajkowski (Pol) Poland National Team 0:18:04
24 Evgeny Kovalev (Rus) Moscow 0:24:31
25 Michał Kwiatkowski (Pol) Poland National Team 0:26:44
26 Andreas Linden (Swe) Team Capinordic 0:27:51
27 Juraj Sagan (Svk) Dukla Trencin Merida 0:35:14
28 Marcel Kalz (Ger) German National Team 0:35:55
29 Miloš Masný (Svk) Slovakian National Team 0:37:39
30 Marek Canecký (Svk) CK Banská Bystrica – Club Team 0:38:00
31 Denis Lozinskiy (Rus) Moscow 0:38:32
32 Tomáš Danacík (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:39:49
33 Lukas Rohner (Swi) Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:42:00
34 Jakub Kratochvíla (Cze) CK Windoor’s Pribram 0:42:11
35 Thomas Juhas (Ger) German National Team 0:43:14
Klasyfikacja drużynowa
1 Poland National Team 34:32:33
2 Miche – Silver Cross – Selle Italia 0:00:19
3 Australia National Team 0:00:21
4 LKT Team Brandenburg 0:01:09
5 Dukla Trencin Merida 0:06:27
6 Team Capinordic 0:10:44
7 German National Team 0:10:45
8 Fidea Cycling Team 0:21:07
9 Atlas-Romer’s Hausbäckerei 0:22:43
10 CK Windoor’s Pribram 0:25:20
11 Moscow 0:37:01
12 Rietumu Bank Riga Club Team 0:39:16
13 AC Sparta Praha 1:02:48
14 Slovakian National Team 1:04:33
15 CK Banská Bystrica – Club Team 1:28:03