Niemiec PrzemysławPrzemysław Niemiec (Mische Silver Cross Selle Italia) i Sylwia Kapusta (Corratex Poznań) zwyciężyli w górskich kolarskich mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę na trasie z Jugowic do Osówki, na której kolarze mieli do pokonania ciężkie podjazdy na Przełęczy Walimskiej.
Elita mężczyzn ścigała się na dystansie 98 km. Na pierwszej pętli odskoczył Niemiec oraz Radosław Romanik i Marek Rutkiewicz (obaj DHL Author). Z kolei na 6. okrążeniu uciekł Niemiec i nie dał się już dojść goniącym go kolarzom DHL. Zwycięzca osiągnął czas 3:03.48. Drugi z rezultatem 3:05.31 minął metę Romanik, który zdobyciem wicemistrzostwa Polski pożegnał się z kolarskim ściganiem. Trzecie miejsce (3:05.37) zajął Rutkiewicz.

Elita kobiet, osłabiona brakiem zawodniczek, które uczestniczyć będą w MŚ MTB w australijskiej Canberze, rywalizowała na dystansie 60,8 km. Kapusta ukończyła wyścig w czasie 2:15.32, a kolejne miejsca zajęły: 2. Anna Harkowska (Avanti Berlin) – 2:17.37, 3. Monika Grzebinoga (TSB Barczewo) – 2:18.14, 4. Magdalena Zamolska (Limaro Kórnik) – 2:22.20, 5. Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź) – 2:22.29, 6. Małgorzata Jasińska (TSB Barczewo) – 2:22.33.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał

Dużo fotek na http://www.roweryjumar.pl
Jesli chcecie oryginał to piszcie na maila 😉

batiques
batiques

“Elita mężczyzn ścigała się na dystansie 98 km”??? Czy ja dobrze widzę??? 98 km??? To Mastersi mają w niedzielę do pokonania 116 km w GMP! Ale jaja…

Rebe
Rebe

Jacy zawodowcy , takie i ściganie . Nie zaglądam “Dziadkowi ” w metrykę , ale on już masters ,ma ambicję , to był drugi .Trzydziestu kilku zawodników i 12 seniorek w mistrzostwach Polski to żenada. Jeszcze większym blamażem jest fakt ,że żadne media z “Przeglądem Sportowym ” na czele nie podały wyników , bo psa z kulawą nogą to nie interesuje. Płatne kanały sportowe wolą pokazywać trzecią ligą ,albo rzut beretem na czas.
Piotr rebe Zieliński

Grzegorz
Grzegorz