Maciej PaterskiMaciej Paterski (Marchiol Pasta Montegrappa Site Liquigas) po pierwszym dniu zajmuje 9 miejsce w klasyfikacji generalnej włoskiego wyścigu Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc.

Pierwszy etap wyścigu składał się z dwóch część: porannej jazdy drużynowej na czas, na dystansie 11,5 km oraz popołudniowego etapu ze startu wspólnego na dystansie 113,3 km.

Drużyna Macieja Paterskiego na czas zajęła 10 miejsce tracąc 1:07 do zwycięzców.

Drugą część wtorkowego ścigania zwyciężył Manuele Caddeo (Team Hoppla’ Seano Bellissima), tuż za nim uplasował się  Sander Armee (Beveren 2000 – Quick Step) a trzeci był nasz rodak, Maciej Paterski.

Polak dzięki znakomitej jeździe, w klasyfikacji generalnej zajmuje 9 pozycję (strata 1:00).

Środowy etap z Chatel do Ville La Grand liczy 155,5 km. Liczymy na dobry występ Macieja.