mazoviateam_logoWe wtorek 28 lipca, prologiem w miejscowości Biała Podlaska, rozpocznie się 52 edycja Międzynarodowego Wyścigu “Dookoła Mazowsza”. Serwis naszosie.pl został Patronem Medialnym wyścigu.

Kolejny wyścig zaliczany do kolarskiej ProLigi (kat. 2.2. UCI), rozpocznie się we wtorek 28 lipca. Składał się będzie z prologu (Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska) oraz pięciu etapów.Zawodnicy do pokonania będą mieli 632 kilometry, na których rozegranych będzie 9 premii lotnych oraz 23 premie górskie.

Trasa jest dość selektywna i co ważne, w Szydłowcu zaplanowano etap jazdy na czas. Myślę, że jedynym z faworytów będzie zwycięzca z 2006 roku, Tomasz Kiendyś. Zagrozić mu jednak mogą znani z dobrej jazdy na czas Niemcy, albo Ukraińcy, którzy zgłosili do naszego wyścigu świetnego torowca Władimira Dudię, który był Mistrzem Europy w jeździe na czas – powiedział portalowi naszosie.pl Dyrektor Sportowy wyścigu, Marcin Wasiołek.

W wyścigu udział weźmie 12 drużyn z 5 krajów. Poza polskimi drużynami, które pojadą w swoich najsilniejszych składach, w wyścigu wezmą udział drużyny: Jenatec Cycling (Niemcy), Dukla Trencin Merida (Słowacja), Team Comanche (Ukraina), Ked Bianchi Team (Niemcy), Reprezentacja Białorusi.

W zespole DHL Author pojedzie m.in. Marek Rutkiewicz, dla którego wyścig będzie przetarciem przed Tour de Pologne, a także Artur Detko, który zwyciężył Pomerania Tour i Radosław Romanik, który kilka dni temu wygrał wyścig o Puchar Gminy Czernica.

W zespole CCC Polsat Polkowice wystartuje m.in. tegoroczny Mistrz Polski – Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś zeszłoroczny zwycięzca kolarskiej ProLigi, a także Łukasz Bodnar.

Warto zaznaczyć, że jeszcze nigdy w historii, w Wyścigu Dookoła Mazowsza nie wygrał zawodnik z zagranicy. Mam nadzieję, że tak też się stanie w tym roku – dodał Marcin Wasiołek.

Portal naszosie.pl został Patronem Medialnym wyścigu. Z każdego etapu będziemy przeprowadzać internetową relację “na żywo”, a także przekazywać obszerne relacje, wywiady. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Mapa 52 Międzynarodowego Wyścigu “Dookoła Mazowsza”:

trasa

.

Etapy 52 wyścigu “Dookoła Mazowsza”:plakat1

  • 28.07.2009 Prolog: Biała Podlaska > mapa
  • 29.07.2009 Etap I: Siedlce – Warszawa Rembertów 161 km > mapa + profil
  • 30.07.2009 Etap II: Zwoleń – Kozienice 156,6 km > mapa + profil
  • 31.07.2009 Etap III (ITT): Szydłowiec – Szydłowiec 19,2 km > mapa
  • 31.07.2009 Etap IV: Przysucha – Grodzisk Maz. 125,5 km > mapa + profil
  • 01.08.2009 Etap V: Wyszogród – Płock 169,7 km > mapa + profil

Lista startowa > tutaj

Regulamin wyścigu “Dookoła Mazowsza” > tutaj

Program wyścigu “Dookoła Mazowsza” > tutaj