Niezwykle mocni kolarze wystąpią w barwach Columbia-HTC w wyścigu Dookoła Polski. Zespół, który w tym sezonie odniósł już 59 zwycięstw, ma w składzie zarówno świetnych sprinterów, specjalistów od klasyków oraz pretendentów do zwycięstwa w całym wyścigu.

Michael Albasini jest w wybornej formie co potwierdził kilkanaście dni temu wygrywając ciężką “etapówkę” Osterreich-Rundfahrt. Szwajcar wygrał jeden z etapów, podobnie jak w wyścigu Vuelta al Pais Vasco i Tour de Suisse. W tym sezonie był również 9. w Fleche Wallonne i 11. w Volta a Catalunya.

Edvald Boasson Hagen to zawodnik o którym marzy każdy z dyrektorów sportowych. Zaledwie 22-letni Norweg ma za sobą wyborny sezon. Wygrał Gandawa-Wevelgem oraz jeden z etapów Giro d’Italia, zajmując ponadto dwukrotnie 2. miejsc, a raz 3. Jest również mistrzem swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas.

Kolejnym kluczowym kolarzem w składzie jest Marcus Burghardt. Niemiec był 7. w prestiżowych klasykach: Ronde van Vlaanderen i Gandawa – Wevelgem. Wciąż pozostaje bez triumfu, a Tour de Pologne będzie idealnym wyścigiem aby to zmienić.

Przeciwieństwem Burghardta jest jego rodak Andre Greipel, który wygrywał w tym roku już 14 razy i w rankingu zwycięstw ulega tylko klubowemu koledze Markowi Cavendishowi. Wygrywał na etapach: Tour Down Under, 4 Jours de Dunkerque, Bayern Rundfahrt (trzykrotnie), Ster Elektrotoer (trzykrotnie), Osterreich-Rundfahrt (trzykrotnie) i Sachsen-Tour (rozgrywany aktualnie) oraz w klasykach: Neuseen Classics – Rund um die Braunkohle i Philadelphia International Championship.

Przedstawić warto również Białorusina Kanstantsina Siwcowa. W tym roku był 10. w Tour de Romandie oraz 16. w Giro d’Italia. Co istotne, na obu tych etapówkach wygrał po jednym etapie. Ponadto zajął 9. miejsce w Tirreno – Adriatico.

Pełen skład Team Columbia na Tour de Pologne 2009:

Michael Albasini, Marcus Burghardt, Marcel Sieberg, Hagen Edvald Boasson, Andre Greipel, Adam Hansen, Craig Lewis, Kanstantsin Sivtsov.

Źródło: tdp2009.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments