Angelo FurlanDo organizatorów Tour de Pologne powoli napływają potwierdzone zgłoszenia na tegoroczny wyścig.

Wiadomo już między innymi, że w ekipie Lampre NGC pojedzie Włoch Angelo Furlan, który rok temu wygrał 3. etap z Mikołajek do Białegostoku.
Furlan wystartował w tegorocznym Tour de France, ale swój udział zakończył na czwartkowym 12. etapie. Włoch bardzo mocno odczuwał skutki kraksy, która uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

– Angelo dość mocno się poobijał, widać było, że nie jest w najlepszej dyspozycji – mówi kolega z grupy Lampre NGC Marcin Sapa. – Na czwartkowym etapie i tak ciężko byłoby mu zmieścić się w limicie czasu, więc zdecydował, że nie będzie dłużej jechał w Tour de France.

W tym roku 32-letni włoski kolarz wygrał etap wyścigu Dauphine Libere. W Tour de Pologne Furlan na najwyższym podium stawał jeszcze 2001 roku w Koszalinie.

Źródło: Lang Team

Foto: www.corvospro.com

Poprzedni artykułAllan Davis pojedzie w Tour de Pologne
Następny artykułMarcin Sapa marzy o wygraniu etapu na Tour de Pologne
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments