tdqllogoOd prologu na dystansie 4,8 km rozpoczął się chiński wyścig Tour de Qinghai Lake z udziałem reprezentacji Polski.

Prolog zwyciężył Andrej Mizurow (Petrochemical Tabriz Cycling), który trasę pokonał w 05:41. Drugie miejsce zajął Li Fuyu (Trek – Marco Polo Cycling Team), a trzecie znany z polskich tras Danilo Hondo (PSK Whirpool – Author).

Najlepszy z Polsków, Mariusz Witecki zajął dobre, ósme miejsce.

Tour de Qinghai Lake to największy etapowy wyścig w Azji.

W wyścigu startuje reprezentacja Polski złożona głownie z zawodników drużyny Mróz Action Uniqa. Jej pełny skład to: Mariusz Witecki, Piotr Osiński,  Mateusz Mróz, Paweł Cieślik, Adrian Honkisz, Wojciech Dybel,  Łukasz Osiecki.

Ponadto, w drużynie Team Corratec jedzie kolejny Polak, Adam Wadecki.