Jarosław MaryczJarosław Marycz (KK KROSS Ziemia Darłowska) obronił tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii Orlik.

Jarosław Marycz reprezentujący w Polsce zespół KROSS Ziemia Darłowska obronił w Borku Wielkopolskim tytuł Mistrza Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Podczas rozgrywanego w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych wyścigu drugie miejsce zajął Adrian Kurek (ALKS Stal Grudziądz) a trzeci był Kornel Sójka (KTK Kalisz). Tuż za podium znalazł się debiutujący wśród orlików medalista mistrzostw świata Michał Kwiatkowski.

Już od początku rywalizację zawodnikom kategorii młodzieżowej utrudniał padający deszcz. Wśród zawodników, którzy startowali jako pierwsi dobrze zaprezentował się Marcin Urbanowski z grupy Legia Felt, który przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu. Sprawa medali rozstrzygnęła się jednak pomiędzy ostatnimi sześcioma rozstawionymi zawodnikami, którzy mimo jazdy w ogromnej ulewie “kręcili” coraz lepsze czasy.

Kolarza Legii na prowadzeniu zmienił Piotr Kasperkiewicz (KTK Kalisz), tuż po nim prowadzenie obejmowali Kornel Sójka (KTK Kalisz) a następnie Adrian Kurek (ALKS Stal Grudziądz). Gdy na ostatniej prostej za startującym jako przedostatni Michałem Kwiatkowski (TKK Pacific MG Kvis Toruń) widać było Jarosława Marycza, było już prawie pewne, że kolarz KK KROSS Ziemia Darłowska obroni tytuł.

Wszystko potwierdziły osiągnięte czasy według których tytuł Mistrza Polski wywalczył Jarosław Marycz wyprzedzając o 15 sekund Adriana Kurka i o 32 sekundy Kornela Sójkę. Michał Kwiatkowski zajął miejsce czwarte.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

.

Tekst + foto: Paweł Krygier – dziękujemy!