fabian-cancellaraFabian Cancellara zwyciężył pierwszy etap (jazda indywidualna na czas) wyścigu dookoła Szwajcarii. Drugi był Roman Kreuziger, a trzeci Andras Klöden.

Płaski etap czasówki z Mauren do Reggell o długości 7,8 kilometrów zwyciężył Fabian Cancellara (Team Saxo Bank), który ten dystans przejechał w 9:21 (średnia 50,053 km/h).

Ubiegłoroczny zwycięzca, Czech Roman Kreuziger (Liquigas) zajął drugie miejsce ze stratą 19 sekund do Cancellary.

Trzecie miejsce przypadło Niemcowi z Astany Andreasowi Klödenowi, który stracił 22 sekundy.

Jutro etap o długości 150 kilometrów rozpoczynający się i kończący w Davos, zawierający na swojej trasie premię górską pierwszej kategorii.

Pełne wyniki 1 etapu Tour de Suisse > tutaj

Prezntacja Tour de Suisse > kliknij tutaj

.

Poprzedni artykułDauphine Libere, 7 etap, ProTour, Francja, 7-14.06.2009
Następny artykułWyniki Mistrzostw Polski w Maratonach Szosowych, Gryfice, 13.06.2009