Mateusz TaciakKolarz zespołu Mróz Action Uniqa Mateusz Taciak, zwyciężył w Choszcznie pierwszy etap wyścigu Pro Tour – Bałtyk – Karkonosze Tour i został jego liderem.

Pierwszy etap z Trzebiatowa do Choszczna liczący 148,8 km, to płaski odcinek z czterema lotnymi premiami.

Najszybszy na nim okazał się Mateusz Taciak, który przejechał ten dystans w 3:23:11. Drugie miejsce zajął Sergey Kolesnikov (Moscow Russia), a trzecie Dmitry Samokhalov (Primorsky District).

Podczas dzisiejszego ścigania peleton mocno się podzielił. Duża grupa zawodników straciła ponad sześć i pół minuty, a 26 kolarzy na 70 startujących, aż ponad 20 minut, w tym zeszłoroczny zwycięzca wyścigu, kolarz DHL-Author – Radosław Romanik.

W tym sezonie Mateusz Taciak wygrał już Memoriał Trochanowskiego.