tour-of-belgium-2009Holender z ekipy Rabobank Lars Boom, były Mistrz Świata młodzieżowców w jeździe na czas, zwyciężył wyścig dookoła Belgii.

Tour of Belgium składał się z pięciu etapów: trzech płaskich, jednego górskiego oraz jazdy indywidualnej na czas.

Lars Boom podczas górskiego etapu przyjechał na trzeciej pozycji i dzięki temu założył koszulkę lidera.

W niedzielnej jeździe na czas także spisał się bardzo dobrze, zajmując drugą pozycję. Lars Boom został wyprzedzony jedynie przez Sébastiena Rosselera (Quick Step) o 6 sekund.

Holender zwyciężył klasyfikację generalną. Drugą pozycję zajął Bram Tankink (Rabobank), a trzecią Dominique Cornu (Quick Step).

Dwa z trzech sprinterskich etapów zwyciężył Borut Bozic (Vacansolei), a na kolejnym zajął trzecie miejsce.