Marek Rutkiewicz fot. Marek Bala
Marek Rutkiewicz

Marek Rutkiewicz (DHL Author) zwyciężył trzeci etap wyścigu Koszyce-Tatry-Koszyce.

Marek Rutkiewicz po samotnej ucieczce zwyciężył trzeci etap słowackiego wyścigu Koszyce-Tatry-Koszyce, którego trasa częściowo biegła przez Polskę. Meta dzisiejszego etapu o długości 127 kilometrów ze Starego Smokovca do Sliezsky, zakończona była pięciokilometrowym podjazdem usytuowanym na wysokości 1285 m n.p.m.

Na mecie Rutkiewicz uzyskał 14 sekundową przewagę na grupką liczącą pięciu zawodników, z której najszybciej finiszował Radosław Romanik (DHL Author).

W klasyfikacji generalnej wyścigu najlepszy z Polaków, Radosław Romanik zajmuje czwartą pozycję ze stratą 34,5 sekundy do prowadzącego Vladimira Kerkeza (Sava Kranj). Drugie miejsce zajmuje Blaz Furdi, a trzecie Matej Stare (obaj Sava Kranj).

Poprzedni artykułVolta a Catalunya, 5 etap, ProTour, Hiszpania, 18-24.05.2009
Następny artykułJuż w niedzielę odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Szosami Zagłębia”