Wyniki 5 etapu Volta a Catalunya z dnia 22.05.2009, La Seu d’Urgell – Torredembarra, dystans 201,3 km

1 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha                     4.28.58 (44.905 km/h)
2 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
3 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
4 Greg Henderson (NZl) Team Columbia - Highroad
5 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel - Euskadi
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
7 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
8 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
9 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.
10 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
11 Daniel Oss (Ita) Liquigas
12 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
13 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
15 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
16 Paul Martens (Ger) Rabobank
17 Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto
18 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-AMPO
19 Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Slipstream
20 Roy Sentjens (Bel) Silence-Lotto
21 José Ivan Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne
22 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne
23 Aitor Perez (Spa) Contentpolis-AMPO
24 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
25 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
26 Marco Velo (Ita) Quick Step
27 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
28 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream
29 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
30 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto
31 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
32 Josep Jufre (Spa) Fuji-Servetto
33 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel - Euskadi
34 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream
35 Vicente Reynes (Spa) Team Columbia - Highroad
36 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
37 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
38 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
39 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
40 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom
41 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha
42 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
43 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
44 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team
45 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
46 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
47 Roman Kireyev (Kaz) Astana
48 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux
49 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha
50 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
51 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
52 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream
53 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux
54 Sergey Renev (Kaz) Astana
55 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
56 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
57 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank
58 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
59 Brian Vandborg (Den) Liquigas
60 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
61 Adrian Palomares (Spa) Contentpolis-AMPO
62 Benjamin Noval (Spa) Astana
63 Xavier Tondo (Spa) Andalucia-Cajasur
64 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
65 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
66 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
67 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom
68 Dominik Roels (Ger) Team Milram
69 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
70 Jesus Hernandez (Spa) Astana
71 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
72 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom
73 Michiel Elijzen (Ned) Silence-Lotto
74 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
75 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
76 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne
77 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
78 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
79 Xavier Florencio (Spa) Cervelo Test Team
80 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Lampre - N.G.C.
81 Hubert Schwab (Swi) Quick Step
82 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream
83 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank
84 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
85 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom
86 Arkaitz Duran (Spa) Fuji-Servetto
87 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
88 Marlon Perez (Col) Caisse d'Epargne
89 Manuel Calvente (Spa) Andalucia-Cajasur
90 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
91 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
92 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana
93 Manuel Vazquez (Spa) Contentpolis-AMPO
94 Jerome Coppel (Fra) Française Des Jeux
95 Christian Kux (Ger) Team Milram
96 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
97 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - N.G.C.
98 Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi
99 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto
100 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
101 Simone Ponzi (Ita) Lampre - N.G.C.
102 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step
103 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
104 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
105 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
106 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
107 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
108 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne
109 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
110 Servais Knaven (Ned) Team Milram
111 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas
112 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur
113 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
114 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
115 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia - Highroad
116 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
117 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank
118 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel - Euskadi
119 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
120 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
121 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi
122 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne
123 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad
124 Inigo Cuesta (Spa) Cervelo Test Team
125 Sergio Paulinho (Por) Astana
126 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - Highroad          0.47
127 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team
128 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team
129 Dominique Cornu (Bel) Quick Step
130 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad
131 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                   1.37
132 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cajasur                  1.46
133 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
134 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                      2.14
135 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - Highroad
136 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - Highroad
137 Markus Eichler (Ger) Team Milram
138 Rafael Serrano (Spa) Contentpolis-AMPO
139 José Antonio Lopez Gil (Spa) Andalucia-Cajasur         2.28
140 Oscar Garcia-Casarrubios (Spa) Contentpolis-AMPO
141 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                 3.01
142 Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto                 3.17
143 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                       4.26
144 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel - Euskadi                 6.57
145 Kai Reus (Ned) Rabobank                                8.16
146 Benat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
147 Julian Sanchez (Spa) Contentpolis-AMPO
148 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
149 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          

Klasyfikacja generalna po 5 etapie:

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne            18.18.36
2 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream                  0.15
3 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                             0.22
4 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel - Euskadi                0.34
5 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervelo Test Team       0.38
6 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                      0.45
7 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana                         0.49
8 Xavier Tondo (Spa) Andalucia-Cajasur                     0.56
9 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi                 1.42
10 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto                  1.52
11 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux            2.14
12 Michael Albasini (Swi) Team Columbia - Highroad         2.15
13 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne                   2.43
14 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux                2.46
15 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas                             3.05
16 Adrian Palomares (Spa) Contentpolis-AMPO                3.14
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                    3.36
18 Jesus Hernandez (Spa) Astana                            3.41
19 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                     4.16
20 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha                           4.32
21 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
22 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi               4.36
23 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                 4.48
24 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                     5.13
25 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    5.18
26 Manuel Calvente (Spa) Andalucia-Cajasur                 5.26
27 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto                        5.28
28 Xavier Florencio (Spa) Cervelo Test Team                6.03
29 Kim Kirchen (Lux) Team Columbia - Highroad              6.28
30 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                    6.50
31 Brian Vandborg (Den) Liquigas                           7.13
32 Igor Anton (Spa) Euskaltel - Euskadi                    7.24
33 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux               7.42
34 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                          8.56
35 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne         9.01
36 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur                  9.06
37 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale                      9.21
38 Stéphane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale                 9.27
39 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream               9.59
40 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                          10.34
41 Roman Kireyev (Kaz) Astana                             11.20
42 Paul Martens (Ger) Rabobank                            12.39
43 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank                    14.33
44 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      14.37
45 Craig Lewis (USA) Team Columbia - Highroad             14.55
46 Laurent Lefevre (Fra) BBox Bouygues Telecom            15.49
47 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale               15.58
48 Oscar Garcia-Casarrubios (Spa) Contentpolis-AMPO       16.07
49 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                         16.16
50 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Lampre - N.G.C.              16.55
51 Dominique Cornu (Bel) Quick Step                       17.36
52 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                  17.52
53 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              18.04
54 Sergey Renev (Kaz) Astana                              18.37
55 Thomas Dekker (Ned) Silence-Lotto                      18.54
56 Julian Sanchez (Spa) Contentpolis-AMPO                 19.04
57 Pierrick Fedrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom           20.58
58 Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto                 21.26
59 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream               21.35
60 Aitor Perez (Spa) Contentpolis-AMPO                    22.13
61 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre - N.G.C.                     22.17
62 Vicente Reynes (Spa) Team Columbia - Highroad          22.20
63 Jurgen Van De Walle (Bel) Quick Step                   22.27
64 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel - Euskadi              22.34
65 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi               23.05
66 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne                   23.38
67 Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Cajasur                  23.55
68 Rémi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne         23.56
69 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team                    25.13
70 José Ivan Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne             26.14
71 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
72 Inigo Cuesta (Spa) Cervelo Test Team                   26.29
73 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne       26.42
74 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team                  26.53
75 Josep Jufre (Spa) Fuji-Servetto                        27.36
76 Manuel Vazquez (Spa) Contentpolis-AMPO                 27.40
77 Benjamin Noval (Spa) Astana                            28.21
78 Jerome Coppel (Fra) Française Des Jeux                 29.32
79 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne     29.33
80 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                     29.34
81 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                     29.35
82 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom            29.53
83 Michiel Elijzen (Ned) Silence-Lotto                    30.33
84 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne        31.35
85 Simone Ponzi (Ita) Lampre - N.G.C.                     31.51
86 Marlon Perez (Col) Caisse d'Epargne                    33.18
87 Hubert Schwab (Swi) Quick Step                         34.10
88 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas                          34.17
89 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            35.02
90 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank                    35.04
91 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                   35.19
92 Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto                     35.35
93 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank                 36.06
94 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne      36.56
95 Hayden Roulston (NZl) Cervelo Test Team                37.18
96 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - Highroad             37.27
97 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team Saxo Bank                 37.47
98 Roy Sentjens (Bel) Silence-Lotto                       37.48
99 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom             37.49
100 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom            38.16
101 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                  39.19
102 Sergio Paulinho (Por) Astana                          40.20
103 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                       40.30
104 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                40.35
105 Dominik Roels (Ger) Team Milram                       43.09
106 Marco Velo (Ita) Quick Step                           43.12
107 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne                  43.18
108 Rafael Serrano (Spa) Contentpolis-AMPO                43.20
109 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                       43.21
110 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
111 Arkaitz Duran (Spa) Fuji-Servetto                     43.25
112 Greg Henderson (NZl) Team Columbia - Highroad
113 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel - Euskadi               44.15
114 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                    44.18
115 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
116 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                 44.20
117 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne    44.24
118 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux               44.26
119 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team                  44.40
120 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                  44.41
121 Ivan Velasco (Spa) Euskaltel - Euskadi                44.51
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                  45.53
123 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom              46.31
124 Daniel Oss (Ita) Liquigas                             47.12
125 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
126 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram                       47.17
127 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas                         47.21
128 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
129 Servais Knaven (Ned) Team Milram                      47.24
130 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto                47.29
131 Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Slipstream
132 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                       47.30
133 Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
134 Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha                     47.41
135 Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - Highroad         48.03
136 Christian Kux (Ger) Team Milram                       48.44
137 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                          49.30
138 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                     49.38
139 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-AMPO                49.40
140 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - Highroad        49.57
141 José Antonio Lopez Gil (Spa) Andalucia-Cajasur        50.07
142 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha                  51.29
143 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                      54.06
144 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.                   54.35
145 Markus Eichler (Ger) Team Milram                      54.54
146 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne     55.58
147 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.               56.11
148 Kai Reus (Ned) Rabobank                               56.30
149 Benat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto                   59.24
150 Mike Friedman (USA) Garmin - Slipstream               59.39

Klasyfikacja sprinterów:

1 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne          12 pts
2 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur                      6
3 Amaël Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne             3
4 Jerome Coppel (Fra) Française Des Jeux                      3
5 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                      3
6 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                           2
7 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                    2
8 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne             2
9 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                              2
10 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom                   2
11 Rafael Serrano (Spa) Contentpolis-AMPO                     1