julian-sanchezHiszpan Julian Sanchez (Contentpolis-AMPO) zwyciężył czwarty etap Volta Ciclista a Catalunya. Liderem pozostał jego rodak Alejandro Valverde.

Czwarty etap kończący się w Andorze na wysokości 2030 m n.p.m., zawierający cztery premie górskie zwyciężył Julian Sanchez. Ze stratą 6 sekund na drugiej pozycji przyjechał Daniel Martin (Garmin), trzeci był lider wyścigu Alejandro Valverde, który stracił 8 sekund.

Na 12 kilometrze próbował uciekać Marcin Sapa (Lampre) wraz z Vincentem Jerome (Bouygues), Stevenem Cozza (Garmin) i Danielem Oss (Liquigas). Jednak ich akcja szybko została zlikwidowana przez peleton.

Ostatecznie Polacy ponownie daleko. Sapa przyjechał na 120 pozycji ze stratą prawie 19 minut, a Maciej Bodnar (Liquigas) na 139 pozycji ze stratą 19:50.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Valverde przed Martinem i Haimarem Zubeldia (Astana). Dzisiejszy zwycięzca Julian Sanchez zajmuje 41 pozycji.