Kolarz ekipy Rabobank zwyciężył 2 etap wyścigu Tour de Romandie. Koszulkę lidera zachował Gregory Rast (Astana).

Trzykrotny mistrz świata Oscar Freire najszybciej pokonał drugi etap Tour de Romandie, liczący 161,5 km. Tuż za nim przyjechał zwycięzca prologu Frantisek Rabon (Team Columbia-Highroad), a na trzeciej pozycji Assan Bazayev (Astana).

Dzisiejszy etap ze startem i metą w Chaux de Fonds zawierał cztery premie: trzy drugiej i jedną pierwszej kategorii.

Na początku etapu uciekali Mathieu Sprick (Bouygues Telecom) i Florent Brard (Cofidis). Ich przewaga wynosiła nawet 6:15. Peleton jednak wziął się do pracy i na kilkanaście kilometrów do mety doścignął uciekinierów.

Potem atakowali jeszcze: Mathias Frank (BMC Racing), Cadel Evans, Philippe Gilbert (Silence-Lotto), Roman Kreuziger (Liqiugas) i Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne).

Jednak ataki te nie zakończyły się powodzeniem. Ostatecznie finiszowała cała grupa, z której najlepiej sobie poradził Oscar Freire.

Sylwester Szmyd, jedyny Polak jadący w Tour de Romandie dziś zajął 38 miejsce, a w klasyfikacji generalnej jest 41.