Frederik Willems na podium

Ostatni etap wyścigu KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde wygrał Bradley Wiggins (Garmin-Slipstream). Końcową klasyfikację generalną Frederik Willems (Liquigas).

Pierwszą część dzisiejszego etapu rozgrywaną w czwartkowe przedpołudnie wokół miejscowości De Panne, wygrał po raz drugi w tegoroczenej edycji wyścigu Mark Cavendish (Team Columbia-Highroad). Tuż za nim linię mety pokonał Robbie McEwen i Andre Sculze. Kluczowa dla klasyfikacji końcowej miała miejsce kraksa, na 4 km przed metą, w której uczestniczył dotychczasowy lider Filippo Pozzato. Włoch nie odniósł poważnych obrażeń, ale stracił koszulkę lidera.

Drugą część dzisiejszego etapu, jazdę indywidualną na czas wygrał Bradley Wiggins (Garmin-Slipstream) z 20 sekundową przewagą przed Lieuwe Westra (Vacansoleil Pro Cycling Team)  oraz  32 sekundy przed Stijn Devolder (Quick Step).

Wyścig zwyciężył Frederik Willems (Liquigas), drugi był Joost Posthuma (Rabobank) który stracił  19 sekund, zaś trzeci Tom Leezer (Rabobank) ze stratą 54 sekund do Willemsa.

Dobrze w wyścigu radzili sobie Polacy: Maciej Bodnar (Liquigas) dziś był piętnasty, a w klasyfikacji generalnej 32, Marcin Sapa (Lampre – N.G.C) zwyciężył klasyfikację sprinterów. Michał Gołaś ukończył wyścig na 57 pozycji.

Końcowe wyniki wyścigu znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykuł33rd KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 3b etap, kat. 2 HC, Belgia, 31.03.-02.04.09
Następny artykułJuż jest Regulamin „V Rakietowej Jazdy na Czas” – Puchar Polski Toruń, 02.05.2009