Wyniki 5 etapu z dnia 27.03.2009 Benavente - Valladolid, dystans 152,2 km
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                     3.17.46 (46.276 km/h)
2 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne
3 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi
4 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                           0.02
5 Igor Abakoumov (Bel) ISD
6 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing
7 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
8 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
9 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
10 Alberto Contador (Spa) Astana
11 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
12 Denys Kostyuk (Ukr) ISD
13 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia
14 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi
16 Levi Leipheimer (USA) Astana
17 Stef Clement (Ned) Rabobank
18 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream
20 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
21 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
22 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros
23 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
24 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur
26 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea
27 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper
28 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream
29 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon
30 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
31 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
32 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam
33 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
34 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
35 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
36 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing
37 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
38 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing
39 David Vitoria (Swi) Rock Racing
40 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream
41 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros
42 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros
43 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
44 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
45 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   0.15
46 Denis Menchov (Rus) Rabobank
47 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                       0.17
48 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
49 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                            0.21
50 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea                                             0.29
51 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing
52 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
53 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom
54 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto
55 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                           0.33
56 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea
58 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam
59 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam
60 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                     0.37
61 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                 0.43
62 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia
63 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur
64 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD
65 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper
66 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
67 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                                          0.48
68 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
69 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                                 0.50
70 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam
71 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing
72 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
73 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                               0.53
74 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne
75 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                   1.04
76 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD
77 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                            1.06
78 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper
79 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros
80 Benjamin Noval (Spa) Astana
81 Bartosz Huzarski (Pol) ISD
82 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
83 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
84 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo
85 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
86 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea
87 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing
89 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper
90 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
91 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto
92 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream
93 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing
94 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo
95 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto
96 Jesús Hernández (Spa) Astana
97 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
98 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream
99 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
100 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo
101 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper
102 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
103 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                              1.35
104 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                             1.47
105 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon          1.54
106 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
107 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
108 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon
109 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo
110 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne
111 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
112 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur                             2.20
113 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                     2.21
114 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne                                      2.34
115 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                           2.47
116 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper
117 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                  2.51
118 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                4.03
119 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea
120 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                   4.10
121 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                  4.45
122 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea
123 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea
124 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream
125 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea
126 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros
127 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
128 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur

Końcowa klasyfikacja generalna

1 Levi Leipheimer (USA) Astana                                              15.33.26
2 Alberto Contador (Spa) Astana                                                 0.16
3 David Zabriskie (USA) Garmin-Slipstream                                       0.22
4 Stef Clement (Ned) Rabobank                                                   0.49
5 Denis Menchov (Rus) Rabobank                                                  1.07
6 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                          1.51
7 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam                                         1.53
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia                                       2.01
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne                                     2.05
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto                                           2.45
11 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank
12 Oscar Sevilla (Spa) Rock Racing                                              2.50
13 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                                      3.02
14 Bruno Pires (Por) Barbot-Siper                                               3.03
15 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        3.05
16 Rubén Plaza (Spa) Liberty Seguros                                            3.09
17 Javier Moreno (Spa) Andalucía-Cajasur                                        3.30
18 Victor Hugo Peña (Col) Rock Racing                                           3.35
19 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank                                          3.37
20 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam                                     4.08
21 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                           4.09
22 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia                                           4.11
23 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                                      4.30
24 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne                                       4.31
25 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                        4.35
26 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing                                     4.51
27 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                       4.55
28 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne                                        4.58
29 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper                                            5.13
30 Alberto Losada (Spa) Caisse d'Epargne                                        5.28
31 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam                                           5.30
32 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          5.31
33 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d'Epargne                                       5.34
34 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto                                            5.45
35 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                           5.50
36 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                 5.56
37 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream                                        5.59
38 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing                                              6.01
39 Bartosz Huzarski (Pol) ISD                                                   6.15
40 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                                         6.24
41 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       6.46
42 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur                                      7.09
43 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                     7.10
44 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing                                          7.45
45 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                      8.09
46 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank                                            8.43
47 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo                                       9.06
48 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon    9.20
49 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                               9.21
50 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo                                     9.34
51 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream                                9.37
52 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea                                     9.59
53 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur                                      10.09
54 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo                                10.11
55 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                                                12.10
56 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
57 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                                         12.51
58 Jesús Hernández (Spa) Astana                                                13.23
59 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                         16.05
60 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream                                         17.36
61 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                         18.07
62 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto                                    18.20
63 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          19.47
64 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        20.29
65 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                                     22.28
66 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                                   22.54
67 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                                                 23.09
68 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom                                 23.29
69 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank                                           23.39
70 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto                                           23.49
71 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros                                           23.58
72 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia                                       24.21
73 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea                                       24.22
74 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                              24.47
75 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo                                 24.55
76 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                              25.23
77 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper                             26.37
78 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne                                  26.41
79 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne                                         28.25
80 David Vitoria (Swi) Rock Racing                                             28.32
81 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                28.57
82 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                29.33
83 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo                                        29.58
84 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                               30.01
85 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       30.06
86 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo                            30.10
87 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                30.44
88 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                  31.54
89 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                            32.14
90 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                32.25
91 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon           32.40
92 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Xacobeo Galicia                          32.42
93 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom
94 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                           32.48
95 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon          33.01
96 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper                                          33.08
97 Huub Duyn (Ned) Garmin-Slipstream                                           33.34
98 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                  34.24
99 Fred Rodriguez (USA) Rock Racing                                            34.56
100 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo                                     35.03
101 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Liberty Seguros                          35.22
102 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream                              35.49
103 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon             36.05
104 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea                                           36.08
105 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea                                            36.16
106 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea                                37.08
107 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                       37.12
108 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                     37.54
109 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                            37.56
110 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia                                    38.02
111 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                                   38.34
112 Benjamin Noval (Spa) Astana                                                38.50
113 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon             38.58
114 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                               39.58
115 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                 40.05
116 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur                            40.06
117 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream                                       40.24
118 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto                                         40.33
119 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur                                 42.04
120 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                      43.09
121 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon         43.40
122 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea                                          44.29
123 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                  45.08
124 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper                                      45.18
125 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea                                           45.54
126 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea                                           46.01
127 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros                                        47.41
128 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                          50.33