Wyniki 2 etapu z dnia 09.03.2009 Saint-Brisson-sur-Loire – La Chapelle-Saint-Ursin, dystans 195.5 km

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam     4.45.01 (42.31km/h)
2 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad
3 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC
4 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
5 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
6 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
8 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis
9 Romain Feillu (Fra) Agritubel
10 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
11 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
12 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
14 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
15 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step
16 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
17 Markus Fothen (Ger) Team Milram
18 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
19 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
20 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
21 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
22 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
23 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
24 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
25 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad
26 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
27 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
28 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
29 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
30 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream
31 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad
32 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
33 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
34 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
35 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank
37 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
38 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream
39 Stéphane Auge (Fra) Cofidis
40 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
41 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
42 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam
43 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
44 Frederik Willems (Bel) Liquigas
45 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
46 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
47 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
48 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
49 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
50 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
51 Antonio Colom (Spa) Team Katusha
52 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
53 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
54 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam
55 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
56 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
57 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
58 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
59 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux
60 Walle Jurgen Van De (Bel) Quick Step
61 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
62 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
63 Martin Müller (Ger) Team Milram
64 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
65 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
66 Kort Koen De (Ned) Skil-Shimano
67 Martin Velits (Svk) Team Milram
68 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
69 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
70 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
71 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
72 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
73 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
74 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
75 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
76 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
77 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
78 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
79 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
80 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
81 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne
82 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
83 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
84 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
85 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi
86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
87 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas
88 Manuele Mori (Ita) Lampre - NGC
89 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
90 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
91 David Loosli (Swi) Lampre - NGC
92 Rein Taaramae (Est) Cofidis
93 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
94 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
95 Weert Kevin De (Bel) Quick Step
96 Benjamin Noval (Spa) Astana
97 Alberto Contador (Spa) Astana
98 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
99 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
100 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
101 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad
102 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
103 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
104 Daniel Navarro (Spa) Astana
105 Matteo Bono (Ita) Lampre - NGC
106 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC
107 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
108 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
109 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
110 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
111 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto
112 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
113 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
114 Daniel Fleeman (GBr) Cervélo TestTeam
115 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
116 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi
117 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
118 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
119 Yann Huguet (Fra) Agritubel
120 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
121 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 2.13
122 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
123 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                      2.13
124 Sergio Paulinho (Por) Astana
125 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                       2.13
126 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
127 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream
128 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
129 Pietro Caucchioli (Ita) Lampre - NGC                     2.13
130 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
131 Michael Schär (Swi) Astana
132 Brian Vandborg (Den) Liquigas
133 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
134 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
135 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                2.13
136 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
137 David Moncoutié (Fra) Cofidis                            2.13
138 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
139 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
140 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
141 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
142 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
143 Francisco Reda (Ita) Quick Step
144 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
145 Christian Knees (Ger) Team Milram
146 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
147 Anthony Charteau (Fra) Caisse d'Epargne
148 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
149 Damien Monier (Fra) Cofidis
150 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
151 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
152 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
153 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
154 Matthias Russ (Ger) Team Milram                          9.57
155 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
156 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
157 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream
158 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
DNF Rémi Pauriol (Fra) Cofidis

Lotne premie

Sury-pres-lere - 59.0 Km
1 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                            3 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           2
3 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                     1

La Chapelle-saint-ursin, - 156.5 Km
1 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                            3 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           2
3 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                           1

La Chapelle-saint-ursin - 195.5 Km
1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                     25 pts
2 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad                  22
3 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC                          20
4 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                               18
5 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                                16
6 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux                  15
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale                     14
8 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                                13
9 Romain Feillu (Fra) Agritubel                                12
10 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                                11
11 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto                        10
12 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom                 9
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                         8
14 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                              7
15 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                              6
16 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                           5
17 Markus Fothen (Ger) Team Milram                              4
18 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                            3
19 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                             2
20 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                               1

Premie górskie

Côte de Sancerre - 81.0 Km
1 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                     4 pts
2 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                           2
3 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           1

Côte de Crézancy-en-Sancerre - 89.5 Km
1 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           4 pts
2 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                     2
3 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                           1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                4.45.01
2 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
3 Romain Feillu (Fra) Agritubel
4 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
6 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
7 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
8 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
9 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream
10 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
11 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
12 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
13 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
14 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
15 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux
16 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
17 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
18 Martin Velits (Svk) Team Milram
19 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
20 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
21 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
22 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
23 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi
24 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas
25 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
26 Rein Taaramae (Est) Cofidis
27 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
28 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
29 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
30 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC
31 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto
32 Yann Huguet (Fra) Agritubel
33 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
34 Michael Schär (Swi) Astana                                2.13
35 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
36 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
37 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
38 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                      9.57
39 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream
40 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                            

Klasyfikacja drużynowa

1 Rabobank                                               14.15.03
2 Team Columbia - Highroad
3 Team Milram
4 Skil-Shimano
5 Bbox Bouygues Telecom
6 Quick Step
7 Liquigas
8 AG2R-La Mondiale
9 Cervélo Test Team
10 Team Katusha
11 Silence - Lotto
12 Française des Jeux
13 Garmin - Slipstream
14 Lampre - NGC
15 Cofidis
16 Agritubel
17 Euskaltel - Euskadi
18 Astana
19 Team Saxo Bank
20 Caisse d'Epargne                                              

Klasyfikacja generalna po 2 etapie

1 Alberto Contador (Spa) Astana                           4.56.06
2 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream                  0.07
3 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                   0.09
4 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad                 0.11
5 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                     0.14
6 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                              0.18
7 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                          0.19
8 Antonio Colom (Spa) Team Katusha
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                   0.20
10 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                       0.21
11 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                           0.25
12 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
13 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                           0.27
14 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad              0.29
15 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                           0.30
16 Sergio Paulinho (Por) Astana                              0.31
17 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
18 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
19 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
20 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
21 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad             0.32
22 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  0.33
24 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel - Euskadi
25 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  0.34
26 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
27 Martin Velits (Svk) Team Milram
28 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam                    0.35
29 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad
30 Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi                   0.36
31 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank
32 Christian Knees (Ger) Team Milram                         0.37
33 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
34 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom               0.38
35 Damien Monier (Fra) Cofidis
36 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                      0.39
37 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
38 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
39 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
40 Daniel Navarro (Spa) Astana                               0.40
41 Weert Kevin De (Bel) Quick Step
42 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                      0.41
43 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
44 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
45 Rein Taaramae (Est) Cofidis
46 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC                           0.42
47 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
48 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
49 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
50 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream
51 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad
52 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                        0.44
53 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
54 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
55 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                            0.45
56 Markus Fothen (Ger) Team Milram
57 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
58 Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream                      0.46
59 Yann Huguet (Fra) Agritubel
60 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                      0.47
61 Martin Müller (Ger) Team Milram
62 Benjamin Noval (Spa) Astana
63 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
64 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                        0.48
65 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
66 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC
67 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
68 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank                       0.49
69 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
70 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
71 Kort Koen De (Ned) Skil-Shimano
72 Bram Tankink (Ned) Rabobank                               0.50
73 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
74 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
75 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano                       0.51
76 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano
77 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
78 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
79 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
80 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
81 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                      0.52
82 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
83 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad
84 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
85 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom                 0.53
86 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
87 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha
88 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom                0.54
89 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
90 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
91 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank
92 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                       0.56
93 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
94 Frederik Willems (Bel) Liquigas
95 Francisco Reda (Ita) Quick Step                           0.57
96 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
97 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
98 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
99 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                    0.58
100 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
101 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                      0.59
102 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream                1.00
103 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
104 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
105 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam        1.02
106 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
107 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
108 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
109 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
110 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                       1.03
111 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
112 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
113 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale                  1.04
114 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                     1.05
115 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas                            1.06
116 Walle Jurgen Van De (Bel) Quick Step
117 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
118 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
119 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                      1.07
120 Sylvain Calzati (Fra) Agritubel
121 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                          1.08
122 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                    1.09
123 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam
124 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
125 Romain Feillu (Fra) Agritubel                            1.14
126 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
127 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream          1.15
128 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
129 Anthony Charteau (Fra) Caisse d'Epargne
130 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                            1.16
131 David Loosli (Swi) Lampre - NGC                          1.18
132 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
133 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC
134 Daniel Fleeman (GBr) Cervélo TestTeam
135 Manuele Mori (Ita) Lampre - NGC                          1.19
136 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto                   1.20
137 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi               1.21
138 Stéphane Auge (Fra) Cofidis
139 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                           1.22
140 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom             1.28
141 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                        1.39
142 Matteo Bono (Ita) Lampre - NGC                           1.42
143 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                  1.55
144 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                      2.46
145 Brian Vandborg (Den) Liquigas                            2.53
146 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                2.58
147 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                      2.59
148 Michael Schär (Swi) Astana
149 David Moncoutié (Fra) Cofidis                            3.04
150 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                      3.08
151 Jose Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale                 3.10
152 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                       3.23
153 Pietro Caucchioli (Ita) Lampre - NGC                     3.25
154 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream                 10.46
155 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                    10.47
156 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana                         10.50
157 Matthias Russ (Ger) Team Milram                         10.56
158 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                      11.07

Klasyfikacja punktowa

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                     30 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                                25
3 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream                    22
4 Mark Renshaw (Aus) Team Columbia - Highroad                  22
5 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                     20
6 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - NGC                          20
7 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad                   18
8 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                               18
9 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                       16
10 Kévin Van Impe (Bel) Quick Step                             16
11 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                               16
12 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                               15
13 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux                 15
14 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                           14
15 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale                    14
16 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                            13
17 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis                               13
18 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                         12
19 Romain Feillu (Fra) Agritubel                               12
20 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                            11
21 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                                11
22 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto                        10
23 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom                 9
24 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                              8
25 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                         8
26 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad                 7
27 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                              7
28 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                           6
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                              6
30 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                           5
31 Sergio Paulinho (Por) Astana                                 4
32 Markus Fothen (Ger) Team Milram                              4
33 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                          4
34 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                                 3
35 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                            3
36 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                              2
37 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                          1
38 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                               1
39 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                          1
40 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                    1

Klasyfikacja górska

1 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                     6 pts
2 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           5
3 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano                           3

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad              4.56.17
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                   0.09
3 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                            0.19
4 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                               0.20
5 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
6 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas                             0.23
7 Martin Velits (Svk) Team Milram
8 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom               0.28
9 Rein Taaramae (Est) Cofidis                                0.30
10 Simon Spilak (Slo) Lampre - NGC                           0.31
11 Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
12 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream
13 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                        0.33
14 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
15 Yann Huguet (Fra) Agritubel                               0.35
16 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto                      0.37
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                      0.38
18 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
19 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                        0.40
20 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom                 0.42
21 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom                0.43
22 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                       0.45
23 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                              0.46
24 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
25 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream                 0.49
26 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                      0.51
27 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
28 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - NGC
29 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto                        0.52
30 Jelle Vanendert (Bel) Silence-Lotto                       0.56
31 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                           0.57
32 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                     0.58
33 Romain Feillu (Fra) Agritubel                             1.03
34 Marco Bandiera (Ita) Lampre - NGC                         1.07
35 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel - Euskadi                1.10
36 Mickael Cherel (Fra) Française Des Jeux                   1.44
37 Michael Schär (Swi) Astana                                2.48
38 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream                  10.35
39 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream                     10.36
40 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                       10.56

Klasyfikacja drużynowa

1 Astana                                                 14.49.20
2 Garmin - Slipstream                                        0.01
3 Team Columbia - Highroad                                   0.10
4 Quick Step                                                 0.14
5 Team Katusha                                               0.17
6 Caisse d'Epargne                                           0.28
7 Team Saxo Bank                                             0.32
8 Team Milram                                                0.39
9 Cofidis
10 Skil-Shimano                                              0.41
11 Liquigas                                                  0.43
12 Rabobank                                                  0.45
13 Euskaltel - Euskadi                                       0.49
14 Cervélo Test Team                                         0.50
15 AG2R-La Mondiale                                          0.54
16 Française des Jeux                                        1.05
17 Silence - Lotto                                           1.07
18 Bbox Bouygues Telecom                                     1.08
19 Agritubel                                                 1.09
20 Lampre - NGC                                              1.34