haussler-zwycieza-2-etap-paryz-nicea

Po finiszu z grupy drugi etap 67 wyścigu Paryż – Nicea zwyciężył Niemiec Heinrich Haussler z drużyny Carvelo TestTeam.  Alberto Contador pomimo upadku na 2 km przed metą utrzymał pozycję lidera.

Blisko 196 km odcinek z Saint-Brisson-sur-Loire do La Chapelle-Saint-Ursin z dwoma premiami górskimi 3 kategorii był okazją do ucieczek. Tuż po starcie z okazji tej skorzystali Piet Rooijakkers (Skil Shimano), Aitor Hernandez (Euskaltel), Aleksander Kuschynski  (Liquigas) i Christophe Laurent (Agritubel).  Maksymalna przewaga na 60 km wynosiła 7:35, jednak peleton wziął się do pracy i dogonił ucieczkę.  Aitor Hernandez zwyciężył dwie premie górskie i został liderem klasyfikacji „górali”.

Na 2 km przed metą miała miejsce kraksa, w której uczestniczył Alberto Contador. Sytuację tę wykorzystali kolarze Teamu Columbia, którzy próbowali rozprowadzić Marka Renshawa. Jednak po pięknej walce na finiszu zwyciężył Heinrich Haussler. Tuż za nim przyjechał Mark Renshw (Team Columbia), a na trzeciej pozycji Mirco Lorenzetto (Lampre – N.G.C).

Maciej Bodnar (Liquigas) uplasował się na 34 miejscu, a klasyfikacji generalnej przesunął się o jedną pozycję i jest aktualnie siedemnasty.