gorzno

W dniach 26-27 czerwca 2009 Górzno będzie gościć kolarzy-maratończyków spragnionych rywalizacji na długich dystansach. I Górznieński Szosowy Supermaraton Rowerowy „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno” jest faktem! Debiut wśród najlepszych, w najlepszym dla tego typu imprez miejscu w Polsce!!!

Tak! Górzno to wymarzone miejsce dla każdej imprezy sportowej. Malownicze miasteczko wciśnięte między dwa rynnowe jeziora. Leżące wśród rozległych ,świerkowo -sosnowych lasów. Będąc jednym z najmniejszych miast w Polsce, Górzno jest od kilkunastu lat organizatorem Mistrzostw Polski w Triatlonie na dystansie klasycznym. Impreza ta ściąga co rocznie do Górzna rzesze „twardzieli” z Polski i z zagranicy. W Górznie również odbywają się Ogólnopolskie Turnieje Piłki Plażowej, gdzie na piaszczystych boiskach im. Freda Flinstone’a rywalizują liczący się w kraju entuzjaści plażówki. Poza tym zimą i latem na licznych zgrupowaniach i obozach sportowych formę budują piłkarze, siatkarze , lekkoatleci. Jednym słowem, Górzno sportem i turystyką stoi!!! I jest w tym naprawdę dobre! Ma otwartych na sportowców mieszkańców, którzy przez lata organizowania doskonałych imprez , po prostu do nich przywykli. Posiada świetną bazę turystyczną i noclegową, gdzie liczne, przytulne agroturystyki i pensjonaty, tworzą jedyny, niepowtarzalny charakter tego pięknego i dynamicznego miasteczka.

Górznieński szosowy supermaraton rozgrywany jest na trzech dystansach: mini maraton  , maraton , supermaraton . Trasę mini maratonu  stanowi jedno okrążenie częściowo pokrywające się z trasami maratonu i supermaratonu. Trasa maratonu  to samodzielna pętla o długości 146 km.  Maratończycy wybierający najdłuższy dystans -supermaraton- pokonują pętle -maraton (146 km) dwukrotnie. Trasa przebiega w terenie płaskim, przechodzącym miejscami w  lekko pagórkowaty. O walorach  krajobrazowych  górznieńskiego supermaratonu niech świadczy fakt, że prowadzi on drogami o bardzo niewielkim natężeniu ruchu, przecinającymi Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz  Park Krajobrazowy Rzeki Wel.

Dodatkową atrakcją jest przejazd w pobliżu  Wzgórz Dylewskich  z ich najwyższym w tej cześcią Polski wzniesieniem ,Górą Dylewską 312m n.p.m

Mapa supertmaratonu > kliknij tutaj

Szczegóły znajdziesz > tutaj


Źródło: www.maratongorzno.pl

Poprzedni artykułChoszczno zaprasza na Pętlę Drawska – 09.05.2009
Następny artykułFrancisco Mancebo wygrał 1 etap Tour of California
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.