toq-2-etap
Roger Hammond na podium

Kolarz z grupy Carvelo TestTeam Roger Hammond zwyciężył, po indywidualnym ataku drugi etap wyścigu Tour of Qatar i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

O wyścigu zdecydowała ucieczka 14-osobowej grupy, w ktorej znalazło się aż sześciu kolarzy ekipy Carvelo TestTeam. W grupie tej jechał także Tom Boonen (Quick Step), ubiegłoroczny zwycięzca, który ostatecznie zajął 4 czwarte miejsce.

Od początku etapu silny wiatr sprawił, że kolarze inicjowali ucieczki. Niestety  Marcin Sapa z Lampre N.G.C. nie zdołał zabrać się w żadnej z nich. Dziś zakończył etap na 72 pozycji ze stratą do zwycięzcy 6:38. Drugi Polak jadący w Tour of Qatar Maciej Bodnar z taką samą stratą zajął 52 pozycję.