Wyniki IX etapu dookoła de Rubio, dystans 110,4 km

1 Carlos Becerra (Col) Gobierno De Carabobo Fundadeporte          2.44.19  (40.312 km/h)
2 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                                 0.35
3 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas
4 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo
5 Andrea Zanetti (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro
6 Tomas Gil (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte
7 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
8 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
9 Josmer Cuadros (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas
10 Mauricio Frazer (Arg) Acme Argentina
11 Daniel Abreu (Ven) Gobernacion Del Zulia
12 Ubeto Miguel (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte
13 Denis Camiel (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie
14 Darwin Urrea (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
15 Salazar Cesar (Col) Loteria Del Tachira
16 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira
17 Juan Murillo (Ven) Loteria Del Tachira
18 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira
19 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia
20 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira
21 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia
22 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia
23 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
24 Ruben Flores (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas
25 Stefano Borchi (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro
26 Daniel Medina (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte
27 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia
28 Raul Saavedra (Ven) Fundaciclismo Trujillo
29 Jonathan Camargo (Ven) Loteria Del Tachira
30 Luis Diaz (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas
31 Alvaro Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                  0.58
32 Luis Mascopolo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
33 Wuilmer Sepulveda (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
34 Jorge Orozco (Ven) Fundaciclismo Trujillo
35 Juan Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte
36 Juan C Ruiz (Ven) Kino Tachira
37 Wilmer Vasquez (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
38 Jhon Navas (Ven) Kino Tachira
39 Juan Jimenez (Ven) Alcaldia De Maracaibo
40 Adelso Valero (Ven) Alcaldia De Maracaibo
41 Douglas Albornoz (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida
42 Wiston Camargo (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
43 Nelson Gelvez (Ven) Alcaldia De Maracaibo
44 Carlos Maya (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte
45 Epifanio Cortez (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico
46 Mario Archila (Gua) Acme Argentina
47 Rodolfo Camacho (Ven) Loteria Del Tachira
48 David Soto (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante            1.07
49 William Velez (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante         1.17
50 Heberth Rivas (Ven) Gobernacion Del Zulia                              2.10
51 Francisco Landaeta (Ven) Alcaldia De Maracaibo
52 Jose Ramos (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
53 Daniel Korevaar (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie
54 Liselfi Montoya (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
55 Josmer Mendez (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas
56 Freddy Cardenas (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia
57 Jesus Patalagoitia (Arg) Acme Argentina
58 Patrick Kos (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie
59 Francesco Cipolla (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro
60 Oscar Luna (Ven) Kino Tachira                                          2.11
61 Wladimir Briceño (Ven) Fundaciclismo Trujillo                          3.15
62 Maki Roman (Ven) Kino Tachira
63 Leonardo Delgado (Ven) Fundaciclismo Trujillo
64 Jose Franco (Ven) Kino Tachira
65 Angel Rivas (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                          4.05
66 Wim Botman (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                        4.06
67 Henyik Noltey (Ger) Herakleion Nessebar Kastro                         4.33
68 Simon Ortega (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico                             11.07
69 Elio Beltran (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia
70 Maros Kovac (Svk) Slovakia National Team Cyclokros                    23.49
71 Alvaro Argiro (Arg) Arenas Tlaxcala Mexico
72 Henry Mendoza (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
73 Yeckson Rios (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante
74 Roberto Navas (Ven) Alcaldia De Maracaibo
75 Joengris Acosta (Ven) Alcaldia De Maracaibo
76 Ramon Martinez (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico                           32.31
77 Mauro Valdallo (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia
DNF Koos Jeroen Kers (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie
DNF Milan Bareniyl (Svk) Slovakia National Team Cyclokros                     

Drużyny

1 Gobierno De Carabobo Fundadeporte                                    8.14.07
2 Sumiglow Gobernacion Merida                                             0.35
3 Loteria Del Tachira
4 Hussein Sport Gobierno Barinas
5 Gobernacion Del Zulia
6 Alcaldia De Maracaibo                                                   1.21
7 Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante                              1.53
8 GS Mastromarco Sensi Mapooro                                            2.10
9 Acme Argentina                                                          2.33
10 Kino Tachira                                                           2.57
11 Fundaciclismo Trujillo                                                 3.38
12 Koninklijke Nederlandsche Unie                                         3.45
13 Arenas Tlaxcala Mexico                                                34.44
14 Alcaldia Mun. Libertad Independencia                                  44.38

Klasyfikacja generalna po 9 etapie

1 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira                           28.05.10
2 Juan Murillo (Ven) Loteria Del Tachira                                  0.43
3 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                   0.51
4 Tomas Gil (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                       0.56
5 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                          1.04
6 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                         1.37
7 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 1.48
8 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira                                   2.18
9 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira                                 2.23
10 Salazar Cesar (Col) Loteria Del Tachira                                2.29
11 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia                              2.39
12 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia                            2.54
13 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia                     12.38
14 Jonathan Camargo (Ven) Loteria Del Tachira                            16.26
15 Carlos Becerra (Col) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                16.32
16 Alvaro Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                 18.06
17 Rodolfo Camacho (Ven) Loteria Del Tachira                             27.14
18 Luis Diaz (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                        29.06
19 Daniel Abreu (Ven) Gobernacion Del Zulia                              33.04
20 Jhon Navas (Ven) Kino Tachira                                         35.42
21 Juan C Ruiz (Ven) Kino Tachira                                        43.46
22 Raul Saavedra (Ven) Fundaciclismo Trujillo                            45.14
23 Daniel Medina (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                 45.22
24 Heberth Rivas (Ven) Gobernacion Del Zulia                             51.16
25 Epifanio Cortez (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico                        1.00.11
26 Jose Franco (Ven) Kino Tachira                                      1.09.29
27 Luis Mascopolo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                    1.11.07
28 Darwin Urrea (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                      1.12.07
29 Juan Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                 1.12.20
30 Josmer Cuadros (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                 1.13.02
31 Adelso Valero (Ven) Alcaldia De Maracaibo                           1.19.29
32 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                             1.19.30
33 Carlos Maya (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                 1.21.24
34 Wilmer Vasquez (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante     1.22.51
35 Wuilmer Sepulveda (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                 1.24.20
36 Jorge Orozco (Ven) Fundaciclismo Trujillo                           1.24.23
37 Josmer Mendez (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                  1.28.49
38 Ruben Flores (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                   1.29.29
39 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo                           1.31.18
40 Leonardo Delgado (Ven) Fundaciclismo Trujillo                       1.32.19
41 Angel Rivas (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                       1.33.05
42 Nelson Gelvez (Ven) Alcaldia De Maracaibo                           1.34.08
43 Mario Archila (Gua) Acme Argentina                                  1.38.55
44 Maki Roman (Ven) Kino Tachira                                       1.40.07
45 Douglas Albornoz (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                  1.40.23
46 Oscar Luna (Ven) Kino Tachira                                       1.41.21
47 Ubeto Miguel (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                1.45.22
48 Freddy Cardenas (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia          1.46.33
49 David Soto (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante         1.48.23
50 Liselfi Montoya (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante    1.49.14
51 Jose Ramos (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante         1.52.04
52 Patrick Kos (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                    1.56.27
53 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                      2.00.40
54 Denis Camiel (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                   2.01.24
55 William Velez (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante      2.02.41
56 Henry Mendoza (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante      2.05.07
57 Daniel Korevaar (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                2.09.08
58 Stefano Borchi (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                   2.09.13
59 Wladimir Briceño (Ven) Fundaciclismo Trujillo                       2.10.10
60 Mauricio Frazer (Arg) Acme Argentina                                2.11.12
61 Wim Botman (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                     2.12.57
62 Wiston Camargo (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante     2.13.20
63 Jesus Patalagoitia (Arg) Acme Argentina                             2.16.39
64 Simon Ortega (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico                           2.32.48
65 Alvaro Argiro (Arg) Arenas Tlaxcala Mexico                          2.33.03
66 Maros Kovac (Svk) Slovakia National Team Cyclokros                  2.33.18
67 Andrea Zanetti (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                   2.36.27
68 Ramon Martinez (Mex) Arenas Tlaxcala Mexico                         2.36.54
69 Mauro Valdallo (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia           2.37.48
70 Francesco Cipolla (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                2.39.51
71 Joengris Acosta (Ven) Alcaldia De Maracaibo                         2.41.37
72 Juan Jimenez (Ven) Alcaldia De Maracaibo                            2.41.46
73 Elio Beltran (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia             2.45.02
74 Henyik Noltey (Ger) Herakleion Nessebar Kastro                      2.50.14
75 Roberto Navas (Ven) Alcaldia De Maracaibo                           2.52.20
76 Yeckson Rios (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante       2.55.12
77 Francisco Landaeta (Ven) Alcaldia De Maracaibo                      2.58.52

Klasyfikacja sprinterów

1 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                 48 pts
2 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            34
3 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                                   30
4 Maki Roman (Ven) Kino Tachira                                             16
5 Angel Rivas (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                             13
6 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia                               13
7 Alvaro Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                     12
8 Darwin Urrea (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                             7
9 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia                                    6
10 Jose Franco (Ven) Kino Tachira                                            6
11 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira                                 6
12 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            6
13 Ubeto Miguel (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                      6
14 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                     5
15 Daniel Abreu (Ven) Gobernacion Del Zulia                                  4
16 Leonardo Delgado (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             4
17 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 3
18 Luis Mascopolo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                          3
19 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira                                   2
20 Henry Mendoza (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante            2
21 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira                                     2
22 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia                         2
23 Wladimir Briceño (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             2
24 Andrea Zanetti (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                         2
25 Jhon Navas (Ven) Kino Tachira                                             2
26 Luis Diaz (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                            1
27 Adelso Valero (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                 1
28 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                           1
29 Jose Ramos (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante               1

Klasyfikacja punktowa

1 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                    136 pts
2 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            91
3 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira                                 82
4 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia                               82
5 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                                   78
6 Juan Murillo (Ven) Loteria Del Tachira                                    73
7 Tomas Gil (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                         70
8 Ubeto Miguel (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                      41
9 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 40
10 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                          39
11 Carlos Becerra (Col) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                   36
12 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia                                  35
13 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira                                    35
14 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira                                  35
15 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                           32
16 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                29
17 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia                        25
18 Alvaro Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                    23
19 Salazar Cesar (Col) Loteria Del Tachira                                  22
20 Luis Mascopolo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                         21
21 Daniel Abreu (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 19
22 Mauricio Frazer (Arg) Acme Argentina                                     18
23 Andrea Zanetti (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                        16
24 Liselfi Montoya (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante         14
25 Josmer Cuadros (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                      12
26 Rodolfo Camacho (Ven) Loteria Del Tachira                                10
27 Jesus Patalagoitia (Arg) Acme Argentina                                  10
28 Freddy Cardenas (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia                6
29 Stefano Borchi (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                         5
30 Leonardo Delgado (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             3
31 Denis Camiel (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                         3
32 Darwin Urrea (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            2

Klasyfikacja łączona

1 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                    141 pts
2 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                                  108
3 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            97
4 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia                               95
5 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira                                 88
6 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                 77
7 Juan Murillo (Ven) Loteria Del Tachira                                    73
8 Tomas Gil (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                         70
9 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            66
10 Ubeto Miguel (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                     47
11 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia                                43
12 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia                                  41
13 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                          40
14 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira                                    37
15 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira                                  37
16 Carlos Becerra (Col) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                   36
17 Alvaro Torres (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                    35
18 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia                        27
19 Luis Mascopolo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                         24
20 Daniel Abreu (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 23
21 Salazar Cesar (Col) Loteria Del Tachira                                  22
22 Mauricio Frazer (Arg) Acme Argentina                                     18
23 Andrea Zanetti (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                        18
24 Maki Roman (Ven) Kino Tachira                                            16
25 Liselfi Montoya (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante         14
26 Angel Rivas (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            13
27 Josmer Cuadros (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                      12
28 Rodolfo Camacho (Ven) Loteria Del Tachira                                10
29 Jesus Patalagoitia (Arg) Acme Argentina                                  10
30 Darwin Urrea (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            9
31 Leonardo Delgado (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             7
32 Jose Franco (Ven) Kino Tachira                                            6
33 Freddy Cardenas (Ven) Alcaldia Mun. Libertad Independencia                6
34 Stefano Borchi (Ita) GS Mastromarco Sensi Mapooro                         5
35 Denis Camiel (Ned) Koninklijke Nederlandsche Unie                         3
36 Jhon Navas (Ven) Kino Tachira                                             2
37 Henry Mendoza (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante            2
38 Wladimir Briceño (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             2
39 Luis Diaz (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                            1
40 Adelso Valero (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                 1
41 Jose Ramos (Ven) Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante               1

Klasyfikacja górska

1 Ronald Gonzalez (Ven) Loteria Del Tachira                                 48 pts
2 Jose Rujano (Ven) Gobernacion Del Zulia                                   40
3 Manuel Medina (Ven) Gobernacion Del Zulia                                 39
4 Edwin Becerra (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                           21
5 Juan Murillo (Ven) Loteria Del Tachira                                    10
6 Jhon Navas (Ven) Kino Tachira                                              7
7 Maki Roman (Ven) Kino Tachira                                              7
8 Jonatan Monsalve (Ven) Hussein Sport Gobierno Barinas                      7
9 Franklin Chacon (Ven) Gobernacion Del Zulia                                7
10 Tomas Gil (Ven) Gobierno De Carabobo Fundadeporte                         5
11 Victor Moreno (Ven) Alcaldia De Maracaibo                                 4
12 Alvaro Argiro (Arg) Arenas Tlaxcala Mexico                                4
13 Wilmer Bravo (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            3
14 Wladimir Briceño (Ven) Fundaciclismo Trujillo                             3
15 Jose Alarcon (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                            2
16 Freddy Vargaz (Ven) Loteria Del Tachira                                   2
17 Arthur Garcia (Ven) Loteria Del Tachira                                   2
18 Douglas Albornoz (Ven) Sumiglow Gobernacion Merida                        2
19 Jose Chacon (Ven) Loteria Del Tachira                                     1
20 Jose Alirio Contreras (Ven) Gobernacion Del Zulia                         1

Klasyfikacja drużynowa

1 Loteria Del Tachira                                                 84.18.27
2 Gobernacion Del Zulia                                                   2.00
3 Gobierno De Carabobo Fundadeporte                                      32.41
4 Sumiglow Gobernacion Merida                                          1.08.04
5 Hussein Sport Gobierno Barinas                                       1.09.43
6 Fundaciclismo Trujillo                                               1.57.18
7 Kino Tachira                                                         2.17.49
8 Alcaldia De Maracaibo                                                4.22.23
9 Alcaldia De San Cristobal Iandere Diamante                           4.28.22
10 Acme Argentina                                                      4.42.44
11 Arenas Tlaxcala Mexico                                              5.07.06
12 Koninklijke Nederlandsche Unie                                      5.32.00
13 GS Mastromarco Sensi Mapooro                                        6.27.02
14 Alcaldia Mun. Libertad Independencia                                7.03.34