Tour Down Under / John Veage

Sprinter Mitchelton-Scott triumfował już w swoim pierwszym starcie w Europie.

Dedykowany sprinterom hiszpański klasyk rozegrany został na trasie z Almerii do Roquetas de Mar. W pierwszej części wyścigu kolarze mieli do pokonania kilka pagórków, ale końcówka była całkowicie płaska.

W ucieczce dnia znalazła się siódemka zawodników: Maxim Belkov (Katusha Alpecin), Diego Rubio (Burgos BH), Axel Journiax (Direct Energie), Rob Britton (Rally Cycling), Cristian Rodriguez (Caja Rural), Marc Buades (FundaCiclista Euskadi) oraz Dries de Bondt (Verandas Willems). Na szczycie ostatniej górskiej premii harcownicy mieli około 3 minut przewagi nad grupą zasadniczą.

Po zjazdach tempo peletonu znacznie wzrosło i 40 kilometrów przed metą przewaga oscylowała w okolicach jednej minuty i po kolejnych kilku kilometrach pościgu po prowadzącej siódemce nie było już śladu.

Ostatnie kilometry przebiegały na rundach w Roquetas de Mar, a mocne tempo doprowadziło do rozerwania peletonu na mniejsze grupy. Końcówkę najlepiej rozegrała ekipa Mitchelton-Scott, która doskonale wyprowadziła Caleba Ewana i filigranowy Australijczyk mógł cieszyć się z drugiego sukcesu w tym sezonie, a pierwszego w Europie. Drugie miejsce zajął Danny van Poppel (LottoNL-Jumbo).

Wyniki:

1 EWAN, Caleb (MITCHELTON – SCOTT) 4:35:28
2 VAN POPPEL, Danny (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:00
3 DUPONT, Timothy (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:00
4 HOFSTETTER, Hugo (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:00
5 SENECHAL, Florian (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
6 KUMP, Marko (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
7 SCHMIDT, Mads Würtz (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:00
8 BARBERO, Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
9 PLANCKAERT, Edward (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:00
10 ABERASTURI, Jon (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
11 BOUDAT, Thomas (DIRECT ENERGIE) 0:00:00
12 SCHWARZMANN, Michael (BORA – HANSGROHE) 0:00:00
13 VERMELTFOORT, Coen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:00
14 MAS, Luis G. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
15 HOULE, Hugo (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
16 KRUOPIS, Aidis (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:00:00
17 GILBERT, Philippe (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:00
18 ROJAS, José (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
19 SANCHEZ, Luis León (ASTANA PRO TEAM) 0:00:00
20 GRADEK, Kamil (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:00
21 EZQUERRA, Jesus (BURGOS – BH) 0:00:00
22 ANDERSON, Ryan (RALLY CYCLING) 0:00:00
23 SAEZ, Hector (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:00
24 AMADOR, Andrey (MOVISTAR TEAM) 0:00:00
25 MEZGEC, Luka (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:00
26 LASTRA, Jonathan (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:00
27 BRAVO, Garikoitz (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:00:07
28 OFFREDO, Yoann (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:07
29 KOCH, Jonas (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:07
30 V. KEIRSBULCK, Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:07
31 VAN DER LIJKE, Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:07
32 VAN HOECKE, Gijs (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:07
33 GOOLAERTS, Michael (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:00:18
34 SELIG, Rüdiger (BORA – HANSGROHE) 0:00:21
35 KLUGE, Roger (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:21
36 TULIK, Angelo (DIRECT ENERGIE) 0:00:25
37 CLEMENT, Stef (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:29
38 VALGREN, Michael (ASTANA PRO TEAM) 0:00:33
39 VAN STAEYEN, Michaël (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:33
40 PÖSTLBERGER, Lukas (BORA – HANSGROHE) 0:00:36
41 BAUER, Jack (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:36
42 TRENTIN, Matteo (MITCHELTON – SCOTT) 0:00:36
43 PETIT, Adrien (DIRECT ENERGIE) 0:00:36
44 SALAS, Ibai (BURGOS – BH) 0:00:46
45 CUBERO, Jorge (BURGOS – BH) 0:00:46
46 KOBERNYAK, Evgenii (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:46
47 GOIKOETXEA, Peio (TEAM EUSKADI) 0:00:46
48 LEYSEN, Senne (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:00:46
49 STYBAR, Zdenek (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:46
50 MENTEN, Milan (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:46
51 SMIT, Willem Jakobus (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:46
52 BIERMANS, Jenthe (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:46
53 OWSIAN, Lukasz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:46
54 CHERNETSKI, Sergei (ASTANA PRO TEAM) 0:00:46
55 VAN HECKE, Preben (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:46
56 MAIKIN, Roman (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:46
57 ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM) 0:00:46
58 PFINGSTEN, Christoph (BORA – HANSGROHE) 0:00:46
59 INSAUSTI, Jon Ander (TEAM EUSKADI) 0:00:46
60 BENEDETTI, Cesare (BORA – HANSGROHE) 0:00:46
61 SHILOV, Sergei (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:46
62 KOZONTCHUK, Dmitriii (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:46
63 TRATNIK, Jan (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:46
64 JUNGELS, Bob (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:46
65 ZABALA, Josu (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:46
66 MAS, Enric (QUICK – STEP FLOORS) 0:00:46
67 AMEZQUETA, Julen (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:46
68 KOZHATAYEV, Bakhtiyar (ASTANA PRO TEAM) 0:00:46
69 SPILAK, Simon (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:00:46
70 VAN SCHIP, Jan Willem (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:46
71 KRUIJSWIJK, Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:00:46
72 GATTO, Oscar (ASTANA PRO TEAM) 0:00:46
73 COUSIN, Jerome (DIRECT ENERGIE) 0:00:46
74 MURPHY, Kyle (RALLY CYCLING) 0:00:46
75 SEPULVEDA, Eduardo (MOVISTAR TEAM) 0:01:10
76 SCHILLINGER, Andreas (BORA – HANSGROHE) 0:01:37
77 CLAEYS, Dimitri (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:01:37
78 DE GREEF, Robbert (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:01:52
79 TORRES, Pablo (BURGOS – BH) 0:01:52
80 SOLER, Marc (MOVISTAR TEAM) 0:01:52
81 MARTIN, Tony (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:01:57
82 SERRY, Pieter (QUICK – STEP FLOORS) 0:02:00
83 DE TIER, Floris (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:02:23
84 RIESEBEEK, Oscar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:02:23
85 POWLESS, Neilson (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:02:23
86 CHERKASOV, Nikolai (GAZPROM – RUSVELO) 0:02:23
87 VALLS, Rafael (MOVISTAR TEAM) 0:02:23
88 JOYCE, Colin (RALLY CYCLING) 0:02:23
89 DEVRIENDT, Tom (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:03:06
90 SELLIER, Simon (DIRECT ENERGIE) 0:03:06
91 GARCIA, Ricardo (TEAM EUSKADI) 0:03:21
92 AZURMENDI, Ibai (TEAM EUSKADI) 0:03:21
93 RICKAERT, Jonas (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:03:28
94 STEELS, Stijn (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:03:28
95 GENE, Yohann (DIRECT ENERGIE) 0:03:28
96 ALLEGAERT, Piet (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:03:40
97 JUUL JENSEN, Christopher (MITCHELTON – SCOTT) 0:04:04
98 VANSPEYBROUCK, Pieter (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:04:04
99 PRADES, Eduard (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:04:26
100 SANZ, Enrique (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:04:26
101 MITRI, James (BURGOS – BH) 0:04:26
102 KREUZIGER, Roman (MITCHELTON – SCOTT) 0:04:26
103 DE BONDT, Dries (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN) 0:04:26
104 FUGLSANG, Jakob (ASTANA PRO TEAM) 0:04:26
105 MOREIRA, Mauricio J. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:04:26
106 FABBRO, Matteo (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:04:26
107 BAUGNIES, Jérôme (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:04:26
108 BELKOV, Maxim (TEAM KATUSHA ALPECIN) 0:04:26
109 HERRADA, Jose (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:04:26
110 SOTO, Nelson A. (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:04:26
111 SAMITIER, Sergio (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:04:26
112 FERNANDEZ, Egoitz (TEAM EUSKADI) 0:04:26
113 ORONTE, Emerson (RALLY CYCLING) 0:04:26
114 ELLSAY, Nigel (RALLY CYCLING) 0:04:26
115 BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS) 0:04:26
116 MINNAARD, Marco (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:04:26
117 VAN EMPEL, Etienne (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:04:26
118 FOLIFOROV, Alexander (GAZPROM – RUSVELO) 0:04:26
119 SHALUNOV, Evgenii (GAZPROM – RUSVELO) 0:04:26
120 MENDES, José (BURGOS – BH) 0:04:26
121 PELUCCHI, Matteo (BORA – HANSGROHE) 0:04:26
122 NOPPE, Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:04:26
123 VAN GOMPEL, Mathias (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:04:49
124 RODRIGUEZ, Cristian (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:05:25
125 ALONSO, Mikel (TEAM EUSKADI) 0:05:25
126 BUADES FERRIOL, Marc (TEAM EUSKADI) 0:05:25
127 RUBIO, Diego (BURGOS – BH) 0:05:25
128 BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:07:35
129 BOUWMAN, Koen (TEAM LOTTO NL – JUMBO) 0:10:42
DNF JOURNIAUX, Axel (DIRECT ENERGIE)
DNF TANNER, David (VERANDA’S WILLEMS – CRELAN)
DNF BONNAFOND, Guillaume (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)
DNF DAL-CIN, Matteo (RALLY CYCLING)
DNF BRITTON, Robert (RALLY CYCLING)
DNS SCHLEGEL, Michal (CCC SPRANDI POLKOWICE)
DNS ARIESEN, Tim (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ)