Wibatech Merx 7R wciąż przybiera na sile. Wczoraj wieczorem zespół poinformował o zakontraktowaniu 19-letniego Jakuba Sitarza.

19 – letni Jakub Sitarz został kolejnym zawodnikiem Naszego Teamu. Kuba ukończył w minionym roku Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie. Startował w barwach LUKS Trójka Piaseczno, a wcześniej był kolarzem Tarnovii Tarnowo Podgórne oraz LMGKK „Ziemia Brzeska”. Jest perspektywicznym i ambitnym zawodnikiem o bardzo dobrych parametrach wydolnościowych i szybkościowych. Dotychczas nie miał na swoim koncie większych sukcesów, ale stale się rozwija. Jako junior zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski LZS w Keirnie oraz zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w sprincie drużynowym oraz w wyścigu na dochodzenie.

Jestem bardzo wdzięczny Panu Wiesławowi Ciasnocha oraz Panu Ryszardowi Kołackiemu, że dali mi szansę na kolarski rozwój. Możliwość trenowania i uczenia się od najlepszych zawodników: Marka Rutkiewicza, Grzegorza Stępniaka, Sylwka Janiszewskiego czy też Macieja Paterskiego to marzenia każdego młodego zawodnika w Polsce. Wibatech Merx 7R to znakomicie i profesjonalnie zorganizowana oraz zarządzana grupa. Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią tego Teamu. Zrobię wszystko , by dalej się rozwijać

– powiedział Sitarz.

W sezonie 2018, w barwach Wibatechu zobaczymy trzech młodych zawodników, których zadaniem będzie powtórzenie sukcesu Szymona Tracza – zdobycie mistrzostwa polski U23 i znalezienie uznania w oczach szefów zagranicznych ekip.

Poprzedni artykułCadel Evans Road Race 2018: Mocny skład BMC Racing Team
Następny artykułDzikie karty na Vuelta a Espana 2018 rozdane?
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.