Belg kontynuuje zwycięską passę i po solowym ataku na ostatnim etapie triumfował w całym wyścigu.
Czwarty etap zapowiadał się bardzo ciekawie. Pierwsza część odcinka wiodła po płaskim, ale na rundach w Tromso na zawodników czekały krótkie i sztywne podjazdy.
Aż do pierwszej górskiej premii na czele kręciła grupa siedmiu zawodników: Bernahrd Eisel (Dimension Data), Tony Hurel (Direct Energie), Kenny Molly (Fortuneo-Oscaro), Dmitri Claeys (Cofidis), Ludvik Holstad (Sparebanken Sor), Pavel Brutt (Gazprom – Rusvelo), oraz Ion Soeveras Breivold (FixIT.no). Maksymalnie peleton tracił do nich 4 minuty, ale na podjeździe pod Katfjordeidet mocne tempo narzucili Claeys i Eisel, a pozostali harcownicy nie byli w stanie utrzymać ich koła.
Już na rundach w Tromso z peletonu poszła kontra. W niej znaleźli się Loic Chetout (Cofidis), Sebastien Delfosse (Veranclassic), Andrey Grivko (Astana), Sven Erik Bystrom (Katusha Alpecin), Rasmus Fossum Tiller (Joker Icopal) oraz Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice). Wjeżdżając na ostatnie okrążenie grupa miała 20 sekund przewagi. Niecałe 10 kilometrów przed metą atakować próbowali raz jeszcze Bystrom, Chetout i Grivko, ale chwilę później do akcji wkroczył lider wyścigu.
Tuż przed szczytem ostatniego podjazdu zaatakował Dylan Teuns, a na szarżę zawodnika BMC nikt nie był w stanie zareagować. Belg dojechał samotnie do mety z przewagą 11 sekund nad wyżej wymienioną trójką i przypieczętował swój trzeci z rzędu wygrany wyścig etapowy. Wcześniej Teuns triumfował w Tour de Pologne oraz Tour de Wallonie.
Wyniki ostatniego etapu:
1. | BELTEUNS Dylan | 11 | BMC RACING TEAM | 03h 47′ 03” | |
2. | FRACHETOUT LOÏC | 132 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 03h 47′ 14” | + 00′ 11” |
3. | NORBYSTRÖM Sven Erik | 3 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 03h 47′ 14” | + 00′ 11” |
4. | UKRGRIVKO Andrey | 74 | ASTANA PRO TEAM | 03h 47′ 14” | + 00′ 11” |
5. | BELPARDINI Olivier | 165 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
6. | NORHOEM Börn Tore | 44 | JOKER ICOPAL | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
7. | NORKRISTOFF Alexander | 1 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
8. | FRAPACHER Quentin | 152 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
9. | BELNAESEN Lawrence | 164 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
10. | ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel | 64 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
11. | NORHOELGAARD Markus | 43 | JOKER ICOPAL | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
12. | NORSKAARSETH Anders | 45 | JOKER ICOPAL | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
13. | BELLIETAER ELIOT | 31 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
14. | FRACORBEL ERWANN | 114 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
15. | ESPLOZANO RIBA David | 194 | TEAM NOVO NORDISK | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
16. | NEDKREDER Michel | 24 | AQUA BLUE SPORT | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
17. | FRAGODON Dorian | 133 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
18. | NORJENSEN August | 91 | TEAM COOP | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
19. | GERKOCH Jonas | 174 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
20. | FRAGRELLIER Fabien | 54 | DIRECT ENERGIE | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
21. | ITABISOLTI Alessandro | 102 | NIPPO – VINI FANTINI | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
22. | NORHAGEN Carl Fredrik | 42 | JOKER ICOPAL | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
23. | FRAJEANNESSON Arnold | 115 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
24. | RUSSAVITSKIY Ivan | 184 | GAZPROM – RUSVELO | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
25. | NORLUNKE Sindre Skjostad | 81 | TEAM SUNWEB | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
26. | POLKACZMAREK Jakub | 173 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
27. | FRABONNAMOUR Franck | 111 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
28. | ESPMEGIAS LEAL Javier | 191 | TEAM NOVO NORDISK | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
29. | BELDEGENDT Aimé | 32 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 03h 47′ 19” | + 00′ 16” |
30. | ITADE NEGRI Pier Paolo | 104 | NIPPO – VINI FANTINI | 03h 47′ 46” | + 00′ 43” |
31. | CANDUCHESNE Antoine | 53 | DIRECT ENERGIE | 03h 47′ 46” | + 00′ 43” |
32. | ITAPASQUALON Andrea | 125 | WANTY – GROUPE GOBERT | 03h 47′ 46” | + 00′ 43” |
33. | NORTRONDSEN Trond Hakon | 146 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 03h 47′ 53” | + 00′ 50” |
34. | NEDGERTS Floris Solco | 12 | BMC RACING TEAM | 03h 47′ 53” | + 00′ 50” |
35. | KAZBIZHIGITOV Zhandos | 73 | ASTANA PRO TEAM | 03h 47′ 53” | + 00′ 50” |
36. | RSAVENTER Jacobus | 66 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 47′ 53” | + 00′ 50” |
37. | POLPLUCINSKI Leszek | 172 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 03h 47′ 58” | + 00′ 55” |
38. | NORTILLER Rasmus Fossum | 46 | JOKER ICOPAL | 03h 48′ 01” | + 00′ 58” |
39. | NORLUKKEDAL Oivind | 95 | TEAM COOP | 03h 48′ 36” | + 01′ 33” |
40. | NORKORSÆTH Truls | 75 | ASTANA PRO TEAM | 03h 48′ 36” | + 01′ 33” |
41. | BELDE BACKER Bert | 84 | TEAM SUNWEB | 03h 48′ 36” | + 01′ 33” |
42. | NORDAHL Herman | 143 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 03h 48′ 36” | + 01′ 33” |
43. | FRAPLANET Charles | 192 | TEAM NOVO NORDISK | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
44. | BELJANS Roy | 162 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
45. | FRACARDIS Romain | 52 | DIRECT ENERGIE | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
46. | NORHALVORSEN Kristoffer | 41 | JOKER ICOPAL | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
47. | RUSTCATEVITCH Aleksey | 185 | GAZPROM – RUSVELO | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
48. | BELDELTOMBE Kevin | 34 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
49. | POLPALUTA Michal | 176 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
50. | FRAMASSON Christophe | 166 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
51. | RWANIYONSHUTI Adrien | 65 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
52. | BELDELFOSSE Sebastien | 161 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
53. | AUSWATSON Calvin | 25 | AQUA BLUE SPORT | 03h 48′ 42” | + 01′ 39” |
54. | GERKANTER Max | 82 | TEAM SUNWEB | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
55. | AUSO’CONNOR Ben | 62 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
56. | RUSRYBALKIN Aleksey | 182 | GAZPROM – RUSVELO | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
57. | ITAANTONINI Simone | 122 | WANTY – GROUPE GOBERT | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
58. | KAZZAKHAROV Artyom | 76 | ASTANA PRO TEAM | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
59. | RUSTRUSOV Nikolay | 186 | GAZPROM – RUSVELO | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
60. | SUIWYSS Danilo | 14 | BMC RACING TEAM | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
61. | FRAMOINARD Amaël | 13 | BMC RACING TEAM | 03h 48′ 53” | + 01′ 50” |
62. | NEDKONING Peter | 23 | AQUA BLUE SPORT | 03h 49′ 12” | + 02′ 09” |
63. | ITACUNEGO Damiano | 101 | NIPPO – VINI FANTINI | 03h 49′ 30” | + 02′ 27” |
64. | BELCLAEYS Dimitri | 131 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 03h 51′ 09” | + 04′ 06” |
65. | SUIHOLLENSTEIN Reto | 4 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
66. | ESTTAARAMÄE Rein | 2 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
67. | NORVANGSTAD Andreas | 141 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
68. | DENBRESCHEL Matti | 71 | ASTANA PRO TEAM | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
69. | RSADLAMINI Nicholas | 63 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
70. | NORAALRUST Håkon Lunder | 94 | TEAM COOP | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
71. | BELWAEYTENS ZICO | 85 | TEAM SUNWEB | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
72. | FRACOUANON Jonathan | 155 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 03h 51′ 49” | + 04′ 46” |
73. | ARGDIAZ Daniel | 151 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 03h 53′ 11” | + 06′ 08” |
74. | FINHENTTALA Joonas | 193 | TEAM NOVO NORDISK | 03h 53′ 23” | + 06′ 20” |
75. | FRAHIVERT Jonathan | 51 | DIRECT ENERGIE | 03h 53′ 26” | + 06′ 23” |
76. | BELSALOMEIN Jarl | 36 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 03h 53′ 46” | + 06′ 43” |
77. | NORBLÅLID Marius | 204 | TEAM FIXIT.NO | 03h 53′ 46” | + 06′ 43” |
78. | LUXKIRSCH Alex | 163 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 03h 53′ 46” | + 06′ 43” |
79. | ROUGROSU Eduard Michael | 105 | NIPPO – VINI FANTINI | 03h 54′ 38” | + 07′ 35” |
80. | GERROHDE Leon | 83 | TEAM SUNWEB | 03h 56′ 35” | + 09′ 32” |
81. | AUTEISEL Bernhard | 61 | TEAM DIMENSION DATA | 03h 58′ 43” | + 11′ 40” |
82. | IRLBRAMMEIER Matthew | 21 | AQUA BLUE SPORT | 03h 58′ 43” | + 11′ 40” |
83. | NORLØVIK Åsmund Romstad | 201 | TEAM FIXIT.NO | 03h 58′ 43” | + 11′ 40” |
84. | NORBRULAND Eirik | 142 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 04h 00′ 57” | + 13′ 54” |
85. | NORØVERLAND Bjørnar Vevatne | 202 | TEAM FIXIT.NO | 04h 00′ 57” | + 13′ 54” |
86. | RUSBRUTT Pavel | 183 | GAZPROM – RUSVELO | 04h 01′ 01” | + 13′ 58” |
87. | NEDVERSCHOOR Martijn | 195 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
88. | NEDWelten Bram | 15 | BMC RACING TEAM | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
89. | BELMOLLY Kenny | 113 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
90. | NORBREIVOLD Jon Soeveras | 205 | TEAM FIXIT.NO | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
91. | JPNNISHIMURA Hiroki | 106 | NIPPO – VINI FANTINI | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
92. | NORBLIKRA Haavard | 96 | TEAM COOP | 04h 01′ 55” | + 14′ 52” |
93. | AUSWILLIAMS Christopher | 196 | TEAM NOVO NORDISK | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
94. | BELDE KETELE Kenny | 33 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
95. | BULMIHAYLOV Nikolay | 175 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
96. | IRLIRVINE Martyn | 22 | AQUA BLUE SPORT | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
97. | FINMANNINEN Matti | 206 | TEAM FIXIT.NO | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
98. | NORAUSTEVOLL Ole Andre | 92 | TEAM COOP | 04h 02′ 12” | + 15′ 09” |
Klasyfikacja końcowa:
1. | BELTEUNS Dylan | 11 | BMC RACING TEAM | 15h 56′ 15” | |
2. | NORJENSEN August | 91 | TEAM COOP | 15h 56′ 44” | + 00′ 29” |
3. | NEDKREDER Michel | 24 | AQUA BLUE SPORT | 15h 56′ 58” | + 00′ 43” |
4. | NORKRISTOFF Alexander | 1 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 15h 57′ 00” | + 00′ 45” |
5. | BELLIETAER ELIOT | 31 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 15h 57′ 00” | + 00′ 45” |
6. | FRAPACHER Quentin | 152 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 15h 57′ 00” | + 00′ 45” |
7. | NORHOEM Börn Tore | 44 | JOKER ICOPAL | 15h 57′ 04” | + 00′ 49” |
8. | NORHAGEN Carl Fredrik | 42 | JOKER ICOPAL | 15h 57′ 04” | + 00′ 49” |
9. | ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel | 64 | TEAM DIMENSION DATA | 15h 57′ 10” | + 00′ 55” |
10. | UKRGRIVKO Andrey | 74 | ASTANA PRO TEAM | 15h 57′ 12” | + 00′ 57” |
11. | GERKOCH Jonas | 174 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 15h 57′ 14” | + 00′ 59” |
12. | RUSSAVITSKIY Ivan | 184 | GAZPROM – RUSVELO | 15h 57′ 16” | + 01′ 01” |
13. | NORLUNKE Sindre Skjostad | 81 | TEAM SUNWEB | 15h 57′ 16” | + 01′ 01” |
14. | POLKACZMAREK Jakub | 173 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 15h 57′ 16” | + 01′ 01” |
15. | FRAGRELLIER Fabien | 54 | DIRECT ENERGIE | 15h 57′ 24” | + 01′ 09” |
16. | NORHOELGAARD Markus | 43 | JOKER ICOPAL | 15h 57′ 27” | + 01′ 12” |
17. | FRAGODON Dorian | 133 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 15h 57′ 28” | + 01′ 13” |
18. | BELDEGENDT Aimé | 32 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 15h 57′ 36” | + 01′ 21” |
19. | BELPARDINI Olivier | 165 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 15h 57′ 39” | + 01′ 24” |
20. | FRABONNAMOUR Franck | 111 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 15h 57′ 53” | + 01′ 38” |
21. | NORBYSTRÖM Sven Erik | 3 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 15h 58′ 12” | + 01′ 57” |
22. | ITABISOLTI Alessandro | 102 | NIPPO – VINI FANTINI | 15h 58′ 36” | + 02′ 21” |
23. | ITADE NEGRI Pier Paolo | 104 | NIPPO – VINI FANTINI | 15h 58′ 38” | + 02′ 23” |
24. | POLPLUCINSKI Leszek | 172 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 15h 58′ 42” | + 02′ 27” |
25. | ESPLOZANO RIBA David | 194 | TEAM NOVO NORDISK | 15h 59′ 19” | + 03′ 04” |
26. | BELNAESEN Lawrence | 164 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 15h 59′ 24” | + 03′ 09” |
27. | NORSKAARSETH Anders | 45 | JOKER ICOPAL | 15h 59′ 29” | + 03′ 14” |
28. | FRAJEANNESSON Arnold | 115 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 15h 59′ 38” | + 03′ 23” |
29. | POLPALUTA Michal | 176 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 15h 59′ 52” | + 03′ 37” |
30. | RSAVENTER Jacobus | 66 | TEAM DIMENSION DATA | 15h 59′ 58” | + 03′ 43” |
31. | CANDUCHESNE Antoine | 53 | DIRECT ENERGIE | 16h 00′ 09” | + 03′ 54” |
32. | AUSO’CONNOR Ben | 62 | TEAM DIMENSION DATA | 16h 00′ 10” | + 03′ 55” |
33. | NORTRONDSEN Trond Hakon | 146 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 16h 00′ 12” | + 03′ 57” |
34. | BELDELTOMBE Kevin | 34 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 16h 00′ 54” | + 04′ 39” |
35. | ITAPASQUALON Andrea | 125 | WANTY – GROUPE GOBERT | 16h 00′ 56” | + 04′ 41” |
36. | RUSTRUSOV Nikolay | 186 | GAZPROM – RUSVELO | 16h 01′ 17” | + 05′ 02” |
37. | GERKANTER Max | 82 | TEAM SUNWEB | 16h 01′ 19” | + 05′ 04” |
38. | NEDGERTS Floris Solco | 12 | BMC RACING TEAM | 16h 01′ 36” | + 05′ 21” |
39. | FRAMOINARD Amaël | 13 | BMC RACING TEAM | 16h 01′ 48” | + 05′ 33” |
40. | BELWAEYTENS ZICO | 85 | TEAM SUNWEB | 16h 01′ 52” | + 05′ 37” |
41. | BELDELFOSSE Sebastien | 161 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 16h 01′ 53” | + 05′ 38” |
42. | NORVANGSTAD Andreas | 141 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 16h 02′ 02” | + 05′ 47” |
43. | FRAPLANET Charles | 192 | TEAM NOVO NORDISK | 16h 02′ 15” | + 06′ 00” |
44. | SUIWYSS Danilo | 14 | BMC RACING TEAM | 16h 02′ 17” | + 06′ 02” |
45. | FRAMASSON Christophe | 166 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 16h 02′ 36” | + 06′ 21” |
46. | KAZZAKHAROV Artyom | 76 | ASTANA PRO TEAM | 16h 03′ 25” | + 07′ 10” |
47. | AUSWATSON Calvin | 25 | AQUA BLUE SPORT | 16h 03′ 33” | + 07′ 18” |
48. | ITAANTONINI Simone | 122 | WANTY – GROUPE GOBERT | 16h 03′ 42” | + 07′ 27” |
49. | BELCLAEYS Dimitri | 131 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 16h 04′ 07” | + 07′ 52” |
50. | NORDAHL Herman | 143 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 16h 04′ 08” | + 07′ 53” |
51. | NORHALVORSEN Kristoffer | 41 | JOKER ICOPAL | 16h 04′ 29” | + 08′ 14” |
52. | NORLUKKEDAL Oivind | 95 | TEAM COOP | 16h 04′ 34” | + 08′ 19” |
53. | RUSRYBALKIN Aleksey | 182 | GAZPROM – RUSVELO | 16h 04′ 44” | + 08′ 29” |
54. | RSADLAMINI Nicholas | 63 | TEAM DIMENSION DATA | 16h 05′ 07” | + 08′ 52” |
55. | DENBRESCHEL Matti | 71 | ASTANA PRO TEAM | 16h 05′ 16” | + 09′ 01” |
56. | FRACOUANON Jonathan | 155 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 16h 05′ 43” | + 09′ 28” |
57. | ITACUNEGO Damiano | 101 | NIPPO – VINI FANTINI | 16h 05′ 53” | + 09′ 38” |
58. | NORTILLER Rasmus Fossum | 46 | JOKER ICOPAL | 16h 06′ 16” | + 10′ 01” |
59. | BELJANS Roy | 162 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 16h 07′ 07” | + 10′ 52” |
60. | RWANIYONSHUTI Adrien | 65 | TEAM DIMENSION DATA | 16h 07′ 07” | + 10′ 52” |
61. | RUSTCATEVITCH Aleksey | 185 | GAZPROM – RUSVELO | 16h 07′ 22” | + 11′ 07” |
62. | FINHENTTALA Joonas | 193 | TEAM NOVO NORDISK | 16h 07′ 29” | + 11′ 14” |
63. | SUIHOLLENSTEIN Reto | 4 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 16h 07′ 34” | + 11′ 19” |
64. | FRACARDIS Romain | 52 | DIRECT ENERGIE | 16h 08′ 12” | + 11′ 57” |
65. | BELDE BACKER Bert | 84 | TEAM SUNWEB | 16h 08′ 12” | + 11′ 57” |
66. | FRACHETOUT LOÏC | 132 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 16h 08′ 28” | + 12′ 13” |
67. | BELSALOMEIN Jarl | 36 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 16h 08′ 32” | + 12′ 17” |
68. | NORBLÅLID Marius | 204 | TEAM FIXIT.NO | 16h 09′ 05” | + 12′ 50” |
69. | KAZBIZHIGITOV Zhandos | 73 | ASTANA PRO TEAM | 16h 09′ 05” | + 12′ 50” |
70. | NORKORSÆTH Truls | 75 | ASTANA PRO TEAM | 16h 10′ 10” | + 13′ 55” |
71. | GERROHDE Leon | 83 | TEAM SUNWEB | 16h 10′ 55” | + 14′ 40” |
72. | ESPMEGIAS LEAL Javier | 191 | TEAM NOVO NORDISK | 16h 11′ 23” | + 15′ 08” |
73. | NORAALRUST Håkon Lunder | 94 | TEAM COOP | 16h 11′ 33” | + 15′ 18” |
74. | FRACORBEL ERWANN | 114 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 16h 12′ 14” | + 15′ 59” |
75. | ESTTAARAMÄE Rein | 2 | TEAM KATUSHA ALPECIN | 16h 12′ 17” | + 16′ 02” |
76. | NEDKONING Peter | 23 | AQUA BLUE SPORT | 16h 13′ 17” | + 17′ 02” |
77. | NORLØVIK Åsmund Romstad | 201 | TEAM FIXIT.NO | 16h 13′ 38” | + 17′ 23” |
78. | RUSBRUTT Pavel | 183 | GAZPROM – RUSVELO | 16h 15′ 30” | + 19′ 15” |
79. | ARGDIAZ Daniel | 151 | DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM | 16h 17′ 39” | + 21′ 24” |
80. | FINMANNINEN Matti | 206 | TEAM FIXIT.NO | 16h 18′ 32” | + 22′ 17” |
81. | ROUGROSU Eduard Michael | 105 | NIPPO – VINI FANTINI | 16h 19′ 54” | + 23′ 39” |
82. | AUTEISEL Bernhard | 61 | TEAM DIMENSION DATA | 16h 20′ 27” | + 24′ 12” |
83. | NORØVERLAND Bjørnar Vevatne | 202 | TEAM FIXIT.NO | 16h 20′ 47” | + 24′ 32” |
84. | LUXKIRSCH Alex | 163 | WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT | 16h 21′ 44” | + 25′ 29” |
85. | NORAUSTEVOLL Ole Andre | 92 | TEAM COOP | 16h 22′ 54” | + 26′ 39” |
86. | IRLBRAMMEIER Matthew | 21 | AQUA BLUE SPORT | 16h 23′ 02” | + 26′ 47” |
87. | NEDWelten Bram | 15 | BMC RACING TEAM | 16h 25′ 25” | + 29′ 10” |
88. | BULMIHAYLOV Nikolay | 175 | CCC SPRANDI POLKOWICE | 16h 28′ 24” | + 32′ 09” |
89. | FRAHIVERT Jonathan | 51 | DIRECT ENERGIE | 16h 29′ 08” | + 32′ 53” |
90. | JPNNISHIMURA Hiroki | 106 | NIPPO – VINI FANTINI | 16h 29′ 57” | + 33′ 42” |
91. | NORBRULAND Eirik | 142 | TEAM SPAREBANKEN SOR | 16h 30′ 38” | + 34′ 23” |
92. | BELDE KETELE Kenny | 33 | SPORT VLAANDEREN – BALOISE | 16h 31′ 53” | + 35′ 38” |
93. | NORBREIVOLD Jon Soeveras | 205 | TEAM FIXIT.NO | 16h 32′ 47” | + 36′ 32” |
94. | NEDVERSCHOOR Martijn | 195 | TEAM NOVO NORDISK | 16h 33′ 54” | + 37′ 39” |
95. | NORBLIKRA Haavard | 96 | TEAM COOP | 16h 33′ 54” | + 37′ 39” |
96. | IRLIRVINE Martyn | 22 | AQUA BLUE SPORT | 16h 34′ 11” | + 37′ 56” |
97. | BELMOLLY Kenny | 113 | TEAM FORTUNEO – OSCARO | 16h 35′ 22” | + 39′ 07” |
98. | AUSWILLIAMS Christopher | 196 | TEAM NOVO NORDISK | 16h 35′ 29” | + 39′ 14” |