ASO / Pauline Ballet

Belg kontynuuje zwycięską passę i po solowym ataku na ostatnim etapie triumfował w całym wyścigu.

Czwarty etap zapowiadał się bardzo ciekawie. Pierwsza część odcinka wiodła po płaskim, ale na rundach w Tromso na zawodników czekały krótkie i sztywne podjazdy.

Aż do pierwszej górskiej premii na czele kręciła grupa siedmiu zawodników:  Bernahrd Eisel (Dimension Data), Tony Hurel (Direct Energie), Kenny Molly (Fortuneo-Oscaro), Dmitri Claeys (Cofidis), Ludvik Holstad (Sparebanken Sor), Pavel Brutt (Gazprom – Rusvelo), oraz Ion Soeveras Breivold (FixIT.no). Maksymalnie peleton tracił do nich 4 minuty, ale na podjeździe pod Katfjordeidet mocne tempo narzucili Claeys i Eisel, a pozostali harcownicy nie byli w stanie utrzymać ich koła.

Treck

Już na rundach w Tromso z peletonu poszła kontra. W niej znaleźli się Loic Chetout (Cofidis), Sebastien Delfosse (Veranclassic), Andrey Grivko (Astana), Sven Erik Bystrom (Katusha Alpecin), Rasmus Fossum Tiller (Joker Icopal) oraz Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice). Wjeżdżając na ostatnie okrążenie grupa miała 20 sekund przewagi. Niecałe 10 kilometrów przed metą atakować próbowali raz jeszcze Bystrom, Chetout i Grivko, ale chwilę później do akcji wkroczył lider wyścigu.

Tuż przed szczytem ostatniego podjazdu zaatakował Dylan Teuns, a na szarżę zawodnika BMC nikt nie był w stanie zareagować. Belg dojechał samotnie do mety z przewagą 11 sekund nad wyżej wymienioną trójką i przypieczętował swój trzeci z rzędu wygrany wyścig etapowy. Wcześniej Teuns triumfował w Tour de Pologne oraz Tour de Wallonie.

Wyniki ostatniego etapu:

1. BELTEUNS Dylan 11 BMC RACING TEAM 03h 47′ 03”
2. FRACHETOUT LOÏC 132 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 47′ 14” + 00′ 11”
3. NORBYSTRÖM Sven Erik 3 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 47′ 14” + 00′ 11”
4. UKRGRIVKO Andrey 74 ASTANA PRO TEAM 03h 47′ 14” + 00′ 11”
5. BELPARDINI Olivier 165 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 47′ 19” + 00′ 16”
6. NORHOEM Börn Tore 44 JOKER ICOPAL 03h 47′ 19” + 00′ 16”
7. NORKRISTOFF Alexander 1 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 47′ 19” + 00′ 16”
8. FRAPACHER Quentin 152 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 03h 47′ 19” + 00′ 16”
9. BELNAESEN Lawrence 164 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 47′ 19” + 00′ 16”
10. ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel 64 TEAM DIMENSION DATA 03h 47′ 19” + 00′ 16”
11. NORHOELGAARD Markus 43 JOKER ICOPAL 03h 47′ 19” + 00′ 16”
12. NORSKAARSETH Anders 45 JOKER ICOPAL 03h 47′ 19” + 00′ 16”
13. BELLIETAER ELIOT 31 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03h 47′ 19” + 00′ 16”
14. FRACORBEL ERWANN 114 TEAM FORTUNEO – OSCARO 03h 47′ 19” + 00′ 16”
15. ESPLOZANO RIBA David 194 TEAM NOVO NORDISK 03h 47′ 19” + 00′ 16”
16. NEDKREDER Michel 24 AQUA BLUE SPORT 03h 47′ 19” + 00′ 16”
17. FRAGODON Dorian 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 47′ 19” + 00′ 16”
18. NORJENSEN August 91 TEAM COOP 03h 47′ 19” + 00′ 16”
19. GERKOCH Jonas 174 CCC SPRANDI POLKOWICE 03h 47′ 19” + 00′ 16”
20. FRAGRELLIER Fabien 54 DIRECT ENERGIE 03h 47′ 19” + 00′ 16”
21. ITABISOLTI Alessandro 102 NIPPO – VINI FANTINI 03h 47′ 19” + 00′ 16”
22. NORHAGEN Carl Fredrik 42 JOKER ICOPAL 03h 47′ 19” + 00′ 16”
23. FRAJEANNESSON Arnold 115 TEAM FORTUNEO – OSCARO 03h 47′ 19” + 00′ 16”
24. RUSSAVITSKIY Ivan 184 GAZPROM – RUSVELO 03h 47′ 19” + 00′ 16”
25. NORLUNKE Sindre Skjostad 81 TEAM SUNWEB 03h 47′ 19” + 00′ 16”
26. POLKACZMAREK Jakub 173 CCC SPRANDI POLKOWICE 03h 47′ 19” + 00′ 16”
27. FRABONNAMOUR Franck 111 TEAM FORTUNEO – OSCARO 03h 47′ 19” + 00′ 16”
28. ESPMEGIAS LEAL Javier 191 TEAM NOVO NORDISK 03h 47′ 19” + 00′ 16”
29. BELDEGENDT Aimé 32 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03h 47′ 19” + 00′ 16”
30. ITADE NEGRI Pier Paolo 104 NIPPO – VINI FANTINI 03h 47′ 46” + 00′ 43”
31. CANDUCHESNE Antoine 53 DIRECT ENERGIE 03h 47′ 46” + 00′ 43”
32. ITAPASQUALON Andrea 125 WANTY – GROUPE GOBERT 03h 47′ 46” + 00′ 43”
33. NORTRONDSEN Trond Hakon 146 TEAM SPAREBANKEN SOR 03h 47′ 53” + 00′ 50”
34. NEDGERTS Floris Solco 12 BMC RACING TEAM 03h 47′ 53” + 00′ 50”
35. KAZBIZHIGITOV Zhandos 73 ASTANA PRO TEAM 03h 47′ 53” + 00′ 50”
36. RSAVENTER Jacobus 66 TEAM DIMENSION DATA 03h 47′ 53” + 00′ 50”
37. POLPLUCINSKI Leszek 172 CCC SPRANDI POLKOWICE 03h 47′ 58” + 00′ 55”
38. NORTILLER Rasmus Fossum 46 JOKER ICOPAL 03h 48′ 01” + 00′ 58”
39. NORLUKKEDAL Oivind 95 TEAM COOP 03h 48′ 36” + 01′ 33”
40. NORKORSÆTH Truls 75 ASTANA PRO TEAM 03h 48′ 36” + 01′ 33”
41. BELDE BACKER Bert 84 TEAM SUNWEB 03h 48′ 36” + 01′ 33”
42. NORDAHL Herman 143 TEAM SPAREBANKEN SOR 03h 48′ 36” + 01′ 33”
43. FRAPLANET Charles 192 TEAM NOVO NORDISK 03h 48′ 42” + 01′ 39”
44. BELJANS Roy 162 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 48′ 42” + 01′ 39”
45. FRACARDIS Romain 52 DIRECT ENERGIE 03h 48′ 42” + 01′ 39”
46. NORHALVORSEN Kristoffer 41 JOKER ICOPAL 03h 48′ 42” + 01′ 39”
47. RUSTCATEVITCH Aleksey 185 GAZPROM – RUSVELO 03h 48′ 42” + 01′ 39”
48. BELDELTOMBE Kevin 34 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03h 48′ 42” + 01′ 39”
49. POLPALUTA Michal 176 CCC SPRANDI POLKOWICE 03h 48′ 42” + 01′ 39”
50. FRAMASSON Christophe 166 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 48′ 42” + 01′ 39”
51. RWANIYONSHUTI Adrien 65 TEAM DIMENSION DATA 03h 48′ 42” + 01′ 39”
52. BELDELFOSSE Sebastien 161 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 48′ 42” + 01′ 39”
53. AUSWATSON Calvin 25 AQUA BLUE SPORT 03h 48′ 42” + 01′ 39”
54. GERKANTER Max 82 TEAM SUNWEB 03h 48′ 53” + 01′ 50”
55. AUSO’CONNOR Ben 62 TEAM DIMENSION DATA 03h 48′ 53” + 01′ 50”
56. RUSRYBALKIN Aleksey 182 GAZPROM – RUSVELO 03h 48′ 53” + 01′ 50”
57. ITAANTONINI Simone 122 WANTY – GROUPE GOBERT 03h 48′ 53” + 01′ 50”
58. KAZZAKHAROV Artyom 76 ASTANA PRO TEAM 03h 48′ 53” + 01′ 50”
59. RUSTRUSOV Nikolay 186 GAZPROM – RUSVELO 03h 48′ 53” + 01′ 50”
60. SUIWYSS Danilo 14 BMC RACING TEAM 03h 48′ 53” + 01′ 50”
61. FRAMOINARD Amaël 13 BMC RACING TEAM 03h 48′ 53” + 01′ 50”
62. NEDKONING Peter 23 AQUA BLUE SPORT 03h 49′ 12” + 02′ 09”
63. ITACUNEGO Damiano 101 NIPPO – VINI FANTINI 03h 49′ 30” + 02′ 27”
64. BELCLAEYS Dimitri 131 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 51′ 09” + 04′ 06”
65. SUIHOLLENSTEIN Reto 4 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 51′ 49” + 04′ 46”
66. ESTTAARAMÄE Rein 2 TEAM KATUSHA ALPECIN 03h 51′ 49” + 04′ 46”
67. NORVANGSTAD Andreas 141 TEAM SPAREBANKEN SOR 03h 51′ 49” + 04′ 46”
68. DENBRESCHEL Matti 71 ASTANA PRO TEAM 03h 51′ 49” + 04′ 46”
69. RSADLAMINI Nicholas 63 TEAM DIMENSION DATA 03h 51′ 49” + 04′ 46”
70. NORAALRUST Håkon Lunder 94 TEAM COOP 03h 51′ 49” + 04′ 46”
71. BELWAEYTENS ZICO 85 TEAM SUNWEB 03h 51′ 49” + 04′ 46”
72. FRACOUANON Jonathan 155 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 03h 51′ 49” + 04′ 46”
73. ARGDIAZ Daniel 151 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 03h 53′ 11” + 06′ 08”
74. FINHENTTALA Joonas 193 TEAM NOVO NORDISK 03h 53′ 23” + 06′ 20”
75. FRAHIVERT Jonathan 51 DIRECT ENERGIE 03h 53′ 26” + 06′ 23”
76. BELSALOMEIN Jarl 36 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 03h 53′ 46” + 06′ 43”
77. NORBLÅLID Marius 204 TEAM FIXIT.NO 03h 53′ 46” + 06′ 43”
78. LUXKIRSCH Alex 163 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 03h 53′ 46” + 06′ 43”
79. ROUGROSU Eduard Michael 105 NIPPO – VINI FANTINI 03h 54′ 38” + 07′ 35”
80. GERROHDE Leon 83 TEAM SUNWEB 03h 56′ 35” + 09′ 32”
81. AUTEISEL Bernhard 61 TEAM DIMENSION DATA 03h 58′ 43” + 11′ 40”
82. IRLBRAMMEIER Matthew 21 AQUA BLUE SPORT 03h 58′ 43” + 11′ 40”
83. NORLØVIK Åsmund Romstad 201 TEAM FIXIT.NO 03h 58′ 43” + 11′ 40”
84. NORBRULAND Eirik 142 TEAM SPAREBANKEN SOR 04h 00′ 57” + 13′ 54”
85. NORØVERLAND Bjørnar Vevatne 202 TEAM FIXIT.NO 04h 00′ 57” + 13′ 54”
86. RUSBRUTT Pavel 183 GAZPROM – RUSVELO 04h 01′ 01” + 13′ 58”
87. NEDVERSCHOOR Martijn 195 TEAM NOVO NORDISK 04h 01′ 55” + 14′ 52”
88. NEDWelten Bram 15 BMC RACING TEAM 04h 01′ 55” + 14′ 52”
89. BELMOLLY Kenny 113 TEAM FORTUNEO – OSCARO 04h 01′ 55” + 14′ 52”
90. NORBREIVOLD Jon Soeveras 205 TEAM FIXIT.NO 04h 01′ 55” + 14′ 52”
91. JPNNISHIMURA Hiroki 106 NIPPO – VINI FANTINI 04h 01′ 55” + 14′ 52”
92. NORBLIKRA Haavard 96 TEAM COOP 04h 01′ 55” + 14′ 52”
93. AUSWILLIAMS Christopher 196 TEAM NOVO NORDISK 04h 02′ 12” + 15′ 09”
94. BELDE KETELE Kenny 33 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 04h 02′ 12” + 15′ 09”
95. BULMIHAYLOV Nikolay 175 CCC SPRANDI POLKOWICE 04h 02′ 12” + 15′ 09”
96. IRLIRVINE Martyn 22 AQUA BLUE SPORT 04h 02′ 12” + 15′ 09”
97. FINMANNINEN Matti 206 TEAM FIXIT.NO 04h 02′ 12” + 15′ 09”
98. NORAUSTEVOLL Ole Andre 92 TEAM COOP 04h 02′ 12” + 15′ 09”

 

Klasyfikacja końcowa:

1. BELTEUNS Dylan 11 BMC RACING TEAM 15h 56′ 15”
2. NORJENSEN August 91 TEAM COOP 15h 56′ 44” + 00′ 29”
3. NEDKREDER Michel 24 AQUA BLUE SPORT 15h 56′ 58” + 00′ 43”
4. NORKRISTOFF Alexander 1 TEAM KATUSHA ALPECIN 15h 57′ 00” + 00′ 45”
5. BELLIETAER ELIOT 31 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15h 57′ 00” + 00′ 45”
6. FRAPACHER Quentin 152 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 15h 57′ 00” + 00′ 45”
7. NORHOEM Börn Tore 44 JOKER ICOPAL 15h 57′ 04” + 00′ 49”
8. NORHAGEN Carl Fredrik 42 JOKER ICOPAL 15h 57′ 04” + 00′ 49”
9. ERIGHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel 64 TEAM DIMENSION DATA 15h 57′ 10” + 00′ 55”
10. UKRGRIVKO Andrey 74 ASTANA PRO TEAM 15h 57′ 12” + 00′ 57”
11. GERKOCH Jonas 174 CCC SPRANDI POLKOWICE 15h 57′ 14” + 00′ 59”
12. RUSSAVITSKIY Ivan 184 GAZPROM – RUSVELO 15h 57′ 16” + 01′ 01”
13. NORLUNKE Sindre Skjostad 81 TEAM SUNWEB 15h 57′ 16” + 01′ 01”
14. POLKACZMAREK Jakub 173 CCC SPRANDI POLKOWICE 15h 57′ 16” + 01′ 01”
15. FRAGRELLIER Fabien 54 DIRECT ENERGIE 15h 57′ 24” + 01′ 09”
16. NORHOELGAARD Markus 43 JOKER ICOPAL 15h 57′ 27” + 01′ 12”
17. FRAGODON Dorian 133 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 15h 57′ 28” + 01′ 13”
18. BELDEGENDT Aimé 32 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 15h 57′ 36” + 01′ 21”
19. BELPARDINI Olivier 165 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 15h 57′ 39” + 01′ 24”
20. FRABONNAMOUR Franck 111 TEAM FORTUNEO – OSCARO 15h 57′ 53” + 01′ 38”
21. NORBYSTRÖM Sven Erik 3 TEAM KATUSHA ALPECIN 15h 58′ 12” + 01′ 57”
22. ITABISOLTI Alessandro 102 NIPPO – VINI FANTINI 15h 58′ 36” + 02′ 21”
23. ITADE NEGRI Pier Paolo 104 NIPPO – VINI FANTINI 15h 58′ 38” + 02′ 23”
24. POLPLUCINSKI Leszek 172 CCC SPRANDI POLKOWICE 15h 58′ 42” + 02′ 27”
25. ESPLOZANO RIBA David 194 TEAM NOVO NORDISK 15h 59′ 19” + 03′ 04”
26. BELNAESEN Lawrence 164 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 15h 59′ 24” + 03′ 09”
27. NORSKAARSETH Anders 45 JOKER ICOPAL 15h 59′ 29” + 03′ 14”
28. FRAJEANNESSON Arnold 115 TEAM FORTUNEO – OSCARO 15h 59′ 38” + 03′ 23”
29. POLPALUTA Michal 176 CCC SPRANDI POLKOWICE 15h 59′ 52” + 03′ 37”
30. RSAVENTER Jacobus 66 TEAM DIMENSION DATA 15h 59′ 58” + 03′ 43”
31. CANDUCHESNE Antoine 53 DIRECT ENERGIE 16h 00′ 09” + 03′ 54”
32. AUSO’CONNOR Ben 62 TEAM DIMENSION DATA 16h 00′ 10” + 03′ 55”
33. NORTRONDSEN Trond Hakon 146 TEAM SPAREBANKEN SOR 16h 00′ 12” + 03′ 57”
34. BELDELTOMBE Kevin 34 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 16h 00′ 54” + 04′ 39”
35. ITAPASQUALON Andrea 125 WANTY – GROUPE GOBERT 16h 00′ 56” + 04′ 41”
36. RUSTRUSOV Nikolay 186 GAZPROM – RUSVELO 16h 01′ 17” + 05′ 02”
37. GERKANTER Max 82 TEAM SUNWEB 16h 01′ 19” + 05′ 04”
38. NEDGERTS Floris Solco 12 BMC RACING TEAM 16h 01′ 36” + 05′ 21”
39. FRAMOINARD Amaël 13 BMC RACING TEAM 16h 01′ 48” + 05′ 33”
40. BELWAEYTENS ZICO 85 TEAM SUNWEB 16h 01′ 52” + 05′ 37”
41. BELDELFOSSE Sebastien 161 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 16h 01′ 53” + 05′ 38”
42. NORVANGSTAD Andreas 141 TEAM SPAREBANKEN SOR 16h 02′ 02” + 05′ 47”
43. FRAPLANET Charles 192 TEAM NOVO NORDISK 16h 02′ 15” + 06′ 00”
44. SUIWYSS Danilo 14 BMC RACING TEAM 16h 02′ 17” + 06′ 02”
45. FRAMASSON Christophe 166 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 16h 02′ 36” + 06′ 21”
46. KAZZAKHAROV Artyom 76 ASTANA PRO TEAM 16h 03′ 25” + 07′ 10”
47. AUSWATSON Calvin 25 AQUA BLUE SPORT 16h 03′ 33” + 07′ 18”
48. ITAANTONINI Simone 122 WANTY – GROUPE GOBERT 16h 03′ 42” + 07′ 27”
49. BELCLAEYS Dimitri 131 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 16h 04′ 07” + 07′ 52”
50. NORDAHL Herman 143 TEAM SPAREBANKEN SOR 16h 04′ 08” + 07′ 53”
51. NORHALVORSEN Kristoffer 41 JOKER ICOPAL 16h 04′ 29” + 08′ 14”
52. NORLUKKEDAL Oivind 95 TEAM COOP 16h 04′ 34” + 08′ 19”
53. RUSRYBALKIN Aleksey 182 GAZPROM – RUSVELO 16h 04′ 44” + 08′ 29”
54. RSADLAMINI Nicholas 63 TEAM DIMENSION DATA 16h 05′ 07” + 08′ 52”
55. DENBRESCHEL Matti 71 ASTANA PRO TEAM 16h 05′ 16” + 09′ 01”
56. FRACOUANON Jonathan 155 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 16h 05′ 43” + 09′ 28”
57. ITACUNEGO Damiano 101 NIPPO – VINI FANTINI 16h 05′ 53” + 09′ 38”
58. NORTILLER Rasmus Fossum 46 JOKER ICOPAL 16h 06′ 16” + 10′ 01”
59. BELJANS Roy 162 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 16h 07′ 07” + 10′ 52”
60. RWANIYONSHUTI Adrien 65 TEAM DIMENSION DATA 16h 07′ 07” + 10′ 52”
61. RUSTCATEVITCH Aleksey 185 GAZPROM – RUSVELO 16h 07′ 22” + 11′ 07”
62. FINHENTTALA Joonas 193 TEAM NOVO NORDISK 16h 07′ 29” + 11′ 14”
63. SUIHOLLENSTEIN Reto 4 TEAM KATUSHA ALPECIN 16h 07′ 34” + 11′ 19”
64. FRACARDIS Romain 52 DIRECT ENERGIE 16h 08′ 12” + 11′ 57”
65. BELDE BACKER Bert 84 TEAM SUNWEB 16h 08′ 12” + 11′ 57”
66. FRACHETOUT LOÏC 132 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 16h 08′ 28” + 12′ 13”
67. BELSALOMEIN Jarl 36 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 16h 08′ 32” + 12′ 17”
68. NORBLÅLID Marius 204 TEAM FIXIT.NO 16h 09′ 05” + 12′ 50”
69. KAZBIZHIGITOV Zhandos 73 ASTANA PRO TEAM 16h 09′ 05” + 12′ 50”
70. NORKORSÆTH Truls 75 ASTANA PRO TEAM 16h 10′ 10” + 13′ 55”
71. GERROHDE Leon 83 TEAM SUNWEB 16h 10′ 55” + 14′ 40”
72. ESPMEGIAS LEAL Javier 191 TEAM NOVO NORDISK 16h 11′ 23” + 15′ 08”
73. NORAALRUST Håkon Lunder 94 TEAM COOP 16h 11′ 33” + 15′ 18”
74. FRACORBEL ERWANN 114 TEAM FORTUNEO – OSCARO 16h 12′ 14” + 15′ 59”
75. ESTTAARAMÄE Rein 2 TEAM KATUSHA ALPECIN 16h 12′ 17” + 16′ 02”
76. NEDKONING Peter 23 AQUA BLUE SPORT 16h 13′ 17” + 17′ 02”
77. NORLØVIK Åsmund Romstad 201 TEAM FIXIT.NO 16h 13′ 38” + 17′ 23”
78. RUSBRUTT Pavel 183 GAZPROM – RUSVELO 16h 15′ 30” + 19′ 15”
79. ARGDIAZ Daniel 151 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 16h 17′ 39” + 21′ 24”
80. FINMANNINEN Matti 206 TEAM FIXIT.NO 16h 18′ 32” + 22′ 17”
81. ROUGROSU Eduard Michael 105 NIPPO – VINI FANTINI 16h 19′ 54” + 23′ 39”
82. AUTEISEL Bernhard 61 TEAM DIMENSION DATA 16h 20′ 27” + 24′ 12”
83. NORØVERLAND Bjørnar Vevatne 202 TEAM FIXIT.NO 16h 20′ 47” + 24′ 32”
84. LUXKIRSCH Alex 163 WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 16h 21′ 44” + 25′ 29”
85. NORAUSTEVOLL Ole Andre 92 TEAM COOP 16h 22′ 54” + 26′ 39”
86. IRLBRAMMEIER Matthew 21 AQUA BLUE SPORT 16h 23′ 02” + 26′ 47”
87. NEDWelten Bram 15 BMC RACING TEAM 16h 25′ 25” + 29′ 10”
88. BULMIHAYLOV Nikolay 175 CCC SPRANDI POLKOWICE 16h 28′ 24” + 32′ 09”
89. FRAHIVERT Jonathan 51 DIRECT ENERGIE 16h 29′ 08” + 32′ 53”
90. JPNNISHIMURA Hiroki 106 NIPPO – VINI FANTINI 16h 29′ 57” + 33′ 42”
91. NORBRULAND Eirik 142 TEAM SPAREBANKEN SOR 16h 30′ 38” + 34′ 23”
92. BELDE KETELE Kenny 33 SPORT VLAANDEREN – BALOISE 16h 31′ 53” + 35′ 38”
93. NORBREIVOLD Jon Soeveras 205 TEAM FIXIT.NO 16h 32′ 47” + 36′ 32”
94. NEDVERSCHOOR Martijn 195 TEAM NOVO NORDISK 16h 33′ 54” + 37′ 39”
95. NORBLIKRA Haavard 96 TEAM COOP 16h 33′ 54” + 37′ 39”
96. IRLIRVINE Martyn 22 AQUA BLUE SPORT 16h 34′ 11” + 37′ 56”
97. BELMOLLY Kenny 113 TEAM FORTUNEO – OSCARO 16h 35′ 22” + 39′ 07”
98. AUSWILLIAMS Christopher 196 TEAM NOVO NORDISK 16h 35′ 29” + 39′ 14”