Strade Bianche / strade-bianche.it

Panie będą się zmagały z toskańskimi drogami 4 marca. Oficjalna lista startowa zawiera nazwiska m.in. mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata.

Elita kobiet będzie miała do pokonania 127km i w sumie „zahaczy” o 8 sektorów szutru o łącznej długości 30,5km. Grono faworytek jest dość szerokie – w Sienie pojawią się m.in. mistrzyni olimpijska Anna Van der Breggen, zwyciężczyni z zeszłego sezonu Lizzie Deignan, mistrzyni świata Amalie Dideriksen i Megan Guarnier, która wygrała Strade Bianche w 2015 roku (wszystkie Boels-Dolmans). Z holenderską drużyną postarają się walczyć zawodniczki WM3 Pro Cycling Marianne Vos i Katarzyna Niewiadoma (druga przed rokiem) wspierane przez Annę Plichtę.

Pokrzyżować plany niesamowitego zespołu Boels-Dolmans będą próbowały Annemiek Van Vleuten (Orica-Scott), Lucinda Brand (Team Sunweb) i Elisa Longo Borghini (Wiggle-High5). Mocnym punktem BTC City Ljubljana będzie z pewnością jedyna polska zwyciężczyni wyścigu WorldTour Eugenia Bujak. W Cylance Pro Cycling dobrą formę postara się udowodnić Małgorzata Jasińska ósma w Le Samyn, a barw Astany będzie bronić Agnieszka Skalniak.

Pełna lista startowa – tutaj