Strade Bianche / strade-bianche.it

Na białych drogach wokół Sieny zobaczymy m.in. zwycięzcę tego wyścigu z 2014 roku Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Jeden z najciekawszych, a jednocześnie najmłodszych, wiosennych wyścigów klasycznych odbędzie się 4 marca. Kolarze wystartują i zafiniszują w Sienie, a na 175-km trasie pokonają prawie 62km szutrowych odcinków. Na starcie nie będzie obrońcy tytułu, ponieważ Fabian Cancellara zakończył karierę. O zwycięstwo powalczą za to znakomite gwiazdy.

Faworytami z pewnością będą Greg Van Avermaet (BMC) i Peter Sagan (BORA-hansgrohe), którzy wygrali weekendowe imprezy otwierające sezon “bruków” – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Nie można też lekceważyć Zdenka Stybara (Quick-Step Floors), który wygrał Strade Bianche w 2015 roku i był drugi rok później. Jednym z poprzednich zwycięzców startujących w tegorocznej edycji jest też Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak w 2014 roku już na ulicach Sieny oderwał się od Sagana i samotnie przekroczył linię mety.

W Lotto-Soudal liderami będą Tim Wellens i Tiesj Benoot, ale nieocenioną pomocą będzie im służył Tomasz Marczyński. Mistrza świata Petera Sagana w BORA-hansgrohe wesprą Maciej Bodnar Paweł Poljański, a Kwiatka w Team Sky Michał Gołaś.

W barwach Team UAE Emirates wystartuje Przemysław Niemiec. Polak najprawdopodobniej będzie jednym z “gregario” Rui Alberto Faria da Costa. Portugalczyk w tym sezonie imponuje formą – wygrał Abu Dhabi Tour i był drugi w Tour of Oman.

Pełna lista startowa – tutaj