Dziennik AS podaje, że piątego września kolarze będą się zmagali z czasem na 40-km trasie.

Według hiszpańskiego magazynu decydująca jazda indywidualna na czas miałaby się odbyć we wtorek, piątego września i otworzyć trzeci tydzień zmagań. Trasa ma być wymagająca technicznie i mieć około 40 kilometrów. Nie jest znane dokładne miejsce startu, jedynie okolica – prowincja Nawarra.

Według ASa kolarze mogliby ruszać z toru wyścigowego w Los Arcos. Ta hipoteza została postawiona na podstawie informacji lokalnej gazety Diario de Navarre, która podawała, że tor ma być miejscem startu jednego z etapów Vuelta a Espana.

Meta zlokalizowana została w Logroño. Ostatni raz kolarze pojawili się tam w 2014 roku na nietypowym etapie składającym się z ośmiu okrążeń po 21km. Wtedy zwyciężył John Degenkolb.