Jure Golcer (Adria Mobil) wygrał trzecią odsłonę wyścigu GP Izola (1.2 UCI).

Zawodnicy ścigali się dziś na 156 kilometrowej, pofałdowanej trasie. Słoweński wyścig wygrał jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w tym kraju – Jure Golcer. 38-latek pokonał Austriaków: Markusa Eibeggera (Team Felbermayr – Simplon Wels) oraz Markusa Freibergera (Tirol Cycling Team).

Cały dzień w ucieczce spędził Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia), który niestety zapłacił za dużą pracę i ostatecznie zajął 58. lokatę. Początkowe informacje o szóstym miejscu okazały się jednak nieprawdziwe. Najlepszym z biało-czerwonych był Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który zajął 17. lokatę.

Fot: Klein Constantina
Poprzedni artykułEvelyn Stevens nową rekordzistką świata!
Następny artykułJasper Stuyven wygrał Kuurne-Bruksela-Kuurne 2016! Wiśniowski piąty!