Matteo Pelucchi wygrał 3. etap, a Christophe Laporte okazał się najlepszy na czasówce na wyścigu Tour Poitou-Charentes. Francuz jest liderem klasyfikacji generalnej.

Trzeciego dnia wyścigu rozegrano dwa etapy. Pierwszy prowadził z Chatelierault do Pleumartin i liczył ponad 110 kilometrów. Profil etapu sprzyjał finiszowi z peletonu.

W ucieczce dnia jechali: Julien Duval (AG2R La Mondiale), Lorenzo Rota (Bardiani CSF) i Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Euskadi Basque Country-Murias). Jako pierwszy z czołówki odpadł Duval. Pozostali uciekinierzy zostali dogonieni na 3 kilometry przed metą.

Wszystko rozegrało się na finiszu z peletonu. Wygrał Matteo Pelucchi. Kolarz Androni Giocattoli-Sidermec wyprzedził Matteo Malucelliego (Caja Rural-Seguros) i Pierre’a Barbiera (Natura4Ever-Roubaix Lille Metropole). Alan Banaszek pomagał w końcówce koledze z zespołu i był 15. Liderem przed czasówką pozostał Christophe Laporte (Cofidis Solutions Credit).

Wyniki 3. etapu:

1 Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 2:36:52
2 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
3 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
4 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:00
5 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
6 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence 0:00:00
7 Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ 0:00:00
8 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
9 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
10 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
11 Tony Hurel (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
12 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
13 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
14 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:00:00
15 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
16 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
17 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
18 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:00
19 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
20 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
21 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
22 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
23 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
24 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
25 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
26 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
27 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
28 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
29 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
30 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
31 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
32 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
33 Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
34 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
35 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
36 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:00:00
37 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
38 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel – Auber 93 0:00:00
39 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
40 Kévin Geniets (Lux) Groupama – FDJ 0:00:00
41 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
42 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
43 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
44 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
45 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
46 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
47 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
48 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
49 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:00
50 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
51 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:00:00
52 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
53 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:00:00
54 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:00
55 Alfdan De Decker (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
56 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:00:00
57 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
58 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
59 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:00:00
60 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
61 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
62 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:00:00
63 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
64 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling 0:00:00
65 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:00:00
66 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:00:00
67 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
68 Théo Delacroix (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
69 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
70 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
71 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
72 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
73 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:00:00
74 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:00:00
75 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:00
76 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
77 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
78 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:00:00
79 Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
80 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
81 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
82 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
83 Laurens Huys (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:00
84 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
85 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
86 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
87 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
88 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:00:00
89 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:00
90 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
92 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
93 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
94 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
95 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
96 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
97 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:00:31
98 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:31
99 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:00:45
100 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:00:45
101 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:45
102 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:00:47
103 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:00:47
104 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:00:50
105 Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:55
106 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:29
107 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:01:40
108 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:02:19
109 Alexis Renard (Fra) Israel Cycling Academy 0:02:49
110 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:33
111 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:04:55
112 Pit Leyder (Lux) Cofidis Solutions Crédits 0:05:05
113 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:05:05
114 Ludwig De Winter (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:05:05
115 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:05:07
116 Emils Liepins (Lat) Wallonie Bruxelles 0:00:00
DNS David Gonzalez Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA

Po południu odbyła się jazda indywidualna na czas na płaskiej trasie o długości 23 kilometrów.

Najlepszy czas uzyskał Christophe Laporte niesiony jazdą w koszulce lidera. Kolarz Cofidisu osiągnął rezultat 27:28. Drugi był Tony Gallopin ze stratą 13 sekund, a trzeci Niki Terpstra, który stracił 21 sekund. Przed ostatnim etapem ma 33 sekundy przewagi nad Gallopinem.

Wyniki 4. etapu:

1 LAPORTE Christophe COF 27:28
2 GALLOPIN Tony ALM 13
3 TERPSTRA Niki TDE 21
4 * SCOTSON Miles GFC 24
5 BRANDLE Matthias ICA 27
6 PEREZ Anthony COF 27
7 ROUX Anthony GFC 33
8 PAILLOT Yoann AUB 34
9 GOUGEARD Alexis ALM 36
10 * MCNULTY Brandon RLY 39
11 * RODRIGUES LOURENÇO João W52 56
12 * GUERNALEC Thibault PCB 58
13 MOLARD Rudy GFC 01:03
14 GAUDIN Damien TDE 01:04
15 * JOYCE Colin RLY 01:11
16 CARISEY Clément ICA 01:15
17 VALLÉE Boris WGG 01:20
18 * CHEVALIER Maxime VCB 01:21
19 CESAR VELOSO Gustavo W52 01:22
20 * SWIFT Connor PCB 01:27
21 GUERIN Alexis DMP 01:35
22 * RENARD Alexis ICA 01:39
23 HIVERT Jonathan TDE 01:41
24 COUSIN Jérôme TDE 01:44
25 MESTRE Ricardo W52 01:45
26 * MOREIRA GUARINO Mauricio CJR 01:46
27 ANDERSON Ryan RLY 01:47
28 TUFT Svein RLY 01:47
29 * RIOU Alan PCB 01:47
30 * WIRTGEN Tom WVA 01:48
31 VANDENBERGH Stijn ALM 01:51
32 JARRIER Benoît PCB 01:53
33 SISKEVICIUS Evaldas DMP 01:53
34 JAKIN Alo AUB 01:53
35 ANTOMARCHI Julien NRL 01:55
36 NAULEAU Bryan TDE 01:58
37 CATAFORD Alexander ICA 02:02
38 * LEROUX Samuel NRL 02:04
39 CALDEIRA Samuel W52 02:04
40 * FRAPPORTI Mattia ANS 02:05
41 * JERMAN Ziga GFC 02:07
42 MINNAARD Marco WGG 02:08
43 MORA VEDRI Sebastian CJR 02:08
44 * VAN NIEKERK Morne AUB 02:12
45 * LECAMUS-LAMBERT Florentin PCB 02:12
46 CHETOUT Loïc COF 02:12
47 DUVAL Julien ALM 02:13
48 ISTA Kevyn WVA 02:14
49 PASQUALON Andrea WGG 02:15
50 * SIX Franklin WVA 02:18
51 * GAREL Adrien VCB 02:18
52 PINTO Edgar W52 02:26
53 LEMOINE Cyril COF 02:27
54 TRARIEUX Julien DMP 02:27
55 * MOLLY Kenny WVA 02:27
56 * CARBONI Giovanni BRD 02:30
57 DAL CIN Matteo RLY 02:36
58 CAM Maxime VCB 02:40
59 * ALBANESE Vincenzo BRD 02:40
60 * ROBEET Ludovic WVA 02:42
61 * GRELLIER Fabien TDE 02:42
62 * BOUDAT Thomas TDE 02:43
63 * IRIZAR LASKURAIN Julen EUS 02:47
64 LEDANOIS Kévin PCB 02:47
65 GOUAULT Pierre NRL 02:48
66 DE WINTER Ludwig WGG 02:48
67 * RUMAC Josip ANS 02:48
68 * MANZIN Lorrenzo VCB 02:51
69 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 02:54
70 NAVARDAUSKAS Ramunas DMP 02:55
71 GENIEZ Alexandre ALM 02:58
72 HUREL Tony AUB 02:58
73 BARBIER Rudy ICA 02:58
74 * HUYS Laurens WVA 03:00
75 CIMOLAI Davide ICA 03:01
76 DERNIES Tom NRL 03:02
77 * BANASZEK Alan CJR 03:07
78 * DELACROIX Théo WGG 03:09
79 DUCHESNE Antoine GFC 03:09
80 BARBIN Enrico BRD 03:09
81 * IDJOUADIENE Pierre NRL 03:12
82 SOUPE Geoffrey COF 03:14
83 MURPHY John RLY 03:17
84 JONES Brenton DMP 03:17
85 DOMONT Axel ALM 03:18
86 BARRENETXEA Ander EUS 03:29
87 * LECROQ Jérémy VCB 03:29
88 * MATHIS Marco COF 03:30
89 * IRISARRI RINCON Jon CJR 03:34
90 * LEYDER Pit COF 03:35
91 * NIV Guy ICA 03:38
92 VAUBOURZEIX Thomas NRL 03:41
93 * SAVINI Daniel BRD 03:42
94 FEILLU Romain AUB 03:45
95 MAURELET Flavien AUB 03:51
96 * NICOLAU BELTRAN Joel CJR 03:53
97 KONOVALOVAS Ignatas GFC 03:54
98 * WELTEN Bram PCB 03:57
99 * BARBIER Pierre NRL 03:59
100 BUSATO Matteo ANS 04:03
101 * ROTA Lorenzo BRD 04:05
102 * VIEL Mattia ANS 04:07
103 PELUCCHI Matteo ANS 04:10
104 MALDONADO Anthony AUB 04:10
105 * ROMANO Francesco BRD 04:17
106 * VIEJO José Daniel EUS 04:19
107 * DE DECKER Alfdan WGG 04:30
108 * HANNINEN Jaakko ALM 04:47
109 MALUCELLI Matteo CJR 04:48
110 LOPEZ COZARD Jasmez EUS 04:51
111 GUARDINI Andrea BRD 04:53
112 BAGOT Yoann VCB 05:02
113 * KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 05:10
114 BENFATTO Marco ANS 05:26

Klasyfikacja generalna:

1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 11:19:00
2 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:33
3 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:41
4 Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ 0:00:44
5 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:54
6 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:56
7 Brandon McNulty (USA) Rally UHC Cycling 0:00:59
8 Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy 0:01:07
9 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:18
10 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:01:24
11 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:01:31
12 Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy 0:01:35
13 Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:40
14 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:41
15 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:42
16 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:01:47
17 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:01:55
18 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:00
19 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:02:05
20 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:02:07
21 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:02:13
22 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence 0:02:13
23 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:02:18
24 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:02:22
25 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:02:24
26 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:02:25
27 Sebastian Mora Vedri (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:28
28 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
29 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:02:31
30 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel – Auber 93 0:02:32
31 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles 0:02:34
32 Kenny Molly (Bel) Wallonie Bruxelles 0:02:38
33 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles 0:02:38
34 Edgar Pinto (Por) W52 – FC Porto 0:02:46
35 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:47
36 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:02:50
37 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:03:00
38 Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie 0:03:03
39 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:06
40 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:03:07
41 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:03:08
42 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:03:10
43 Davide Cimolai (Ita) Israel Cycling Academy 0:03:15
44 Alan Riou (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:03:15
45 Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:03:19
46 Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:03:22
47 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 0:03:29
48 Rudy Barbier (Fra) Israel Cycling Academy 0:03:31
49 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:03:37
50 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:03:58
51 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:04:11
52 Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic 0:04:17
53 Matteo Busato (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:04:23
54 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:25
55 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille Provence 0:04:26
56 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence 0:04:31
57 Jose Daniel Viejo Redondo (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:39
58 Alfdan De Decker (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:50
59 Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:58
60 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:05:09
61 Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:10
62 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence 0:05:30
63 Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ 0:05:35
64 Tony Hurel (Fra) St Michel – Auber 93 0:05:49
65 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:06:08
66 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team 0:06:21
67 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:06:23
68 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:06:37
69 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:07:22
70 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:07:39
71 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:54
72 Théo Delacroix (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:07:59
73 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
74 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:08:21
75 Maxime Cam (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:23
76 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:08:30
77 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:08:42
78 Adrien Garel (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:09:06
79 Alexis Renard (Fra) Israel Cycling Academy 0:09:11
80 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:09:12
81 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:09:12
82 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:35
83 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:09:36
84 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:09:38
85 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:09:44
86 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:10:00
87 Laurens Huys (Bel) Wallonie Bruxelles 0:10:14
88 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:10:54
89 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:10:57
90 Pierre Barbier (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:12:01
91 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:27
92 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence 0:12:29
93 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:12:35
94 Pierre Gouault (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:12:50
95 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF 0:12:50
96 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:13:54
97 Alan Banaszek (Pol) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:08
98 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF 0:14:19
99 Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:15:07
100 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:15:52
101 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:16
102 Anthony Maldonado (Fra) St Michel – Auber 93 0:16:31
103 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:42
104 Matteo Pelucchi (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:19:29
105 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling 0:19:32
106 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:20:41
107 Joel Nicolau Beltran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:49
108 Florentin Lecamus-Lambert (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:21:01
109 Thomas Vaubourzeix (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:22:17
110 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:25:43
111 Ludwig De Winter (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:28:34
112 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:31:58
113 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:35:20
114 Pit Leyder (Lux) Cofidis Solutions Crédits 0:35:53