Fot. Tim De Waele

23-letni Belg reprezentujący drużynę Trek-Segafredo po wspaniałej samotnej akcji zadał kłam twierdzeniu, że wyścig K-B-K musi rozstrzygnąć sprinterski finisz. Stuyven za plecami zostawił m.in. Rowe`a, Boonena oraz cały peleton ze sprinterami. 

Istnieje jedno pytanie, które w przypadku tego wyścigu zadaje sobie niemal każdy – czy rywalizację rozstrzygnie finisz z większej grupy? K-B-K to drugi w sezonie pół-klasyk oferujący kolarzom brukowane odcinki, ale dużo bardziej niż Omloop Het Nieuwsblad przyjazny sprinterom, bowiem ostatni podjazd znajduje się 50 km przed metą. W sumie kolarze mieli do pokonania jedenaście tzw. bergów, czyli krótkich i stromych podjazdów, w tym m.in. legendarny Oude Kwaremont.

Niemal na początku wyścigu odjechała ucieczka, która została schwytana 42 km przed metą i nie wpłynęła znacząco na losy wyścigu.

Gdy peleton rozpoczął pierwszą z dwóch rund, na czele z około 40-sekundową przewagą jechała kilkunastoosobowa grupa, w której znajdowali się m.in. Boonen, Rowe, Van Avermaet oraz Ligthart. A w tej ucieczce, jak to bywa w tego typu akcjach, różni kolarze mieli różne interesy. Jako pierwszy na atak zdecydował się Jasper Stuyven, który z 16-sekundową przewagą rozpoczął ostatnie okrążenie. Tymczasem w peletonie największą pracę wykonywały ekipy Lotto-Soudal i Katusha.

Na akcję Stuyvena jako pierwszy zdecydował się zareagować Luke Rowe. Przyspieszenie kolarza Sky zachęciło do pogoni za Belgiem także innych kolarzy, w wyniku czego utworzyła się sześcioosobowa grupka. 7 km przed metą różnica między nimi wynosiła 16 sekund.

Stuyven jechał znakomicie, utrzymując przewagę na tyle bezpieczną, by móc odnieść klasyczne zwycięstwo “na solo”. Należy jednak odnotować, że tą fenomenalną akcję przygotował koledze z ekipy Boy Van Poppel, który wcześniej jechał w ucieczce.

Peleton przyprowadził Alexander Kristoff (Katusha), w którym bardzo wysoko finiszował Łukasz Wiśniowski (EQS).

Niestety, po raz kolejny w ciągu kilkunastu miesięcy doszło do kraksy z udziałem motocykla. Tym razem poszkodowanym jest Stig Broeckx z Lotto-Soudal, którego przewieziono do szpitala na badania.

Pełne wyniki:

1    Jasper STUYVEN    BEL    TFS    4:53:50
2    Alexander KRISTOFF    NOR    KAT    +17
3    Nacer BOUHANNI    FRA    COF    +17
4    Dylan GROENEWEGEN    NED    TLJ    +17
5    Lukasz WISNIOWSKI    POL    EQS    +17
6    Niccolo BONIFAZIO    ITA    TFS    +17
7    Peter SAGAN    SVK    TNK    +17
8    Edward THEUNS    BEL    TFS    +17
9    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    +17
10    Scott THWAITES    GBR    BOA    +17
11    Arnaud DEMARE    FRA    FDJ    +17
12    Maxime DANIEL    FRA    ALM    +17
13    Adrien PETIT    FRA    DEN    +17
14    Raymond KREDER    NED    ROP    +17
15    Caleb EWAN    AUS    OGE    +17
16    Nikolas MAES    BEL    EQS    +17
17    Daniel OSS    ITA    BMC    +17
18    Bert VAN LERBERGHE    BEL    TSV    +17
19    Tom VAN ASBROECK    BEL    TLJ    +17
20    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +17
21    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    +17
22    Gerry DRUYTS    BEL    CRV    +17
23    Andrew FENN    GBR    SKY    +17
24    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    +21
25    Eugert ZHUPA    ALB    STH    +21
26    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFS    +21
27    Laurent EVRARD    BEL    MMM    +21
28    Pierre-Luc PERICHON    FRA    FVC    +21
29    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +21
30    Simone ANTONINI    ITA    WGG    +21
31    Florian SENECHAL    FRA    COF    +21
32    Yoann OFFREDO    FRA    FDJ    +21
33    Roy CURVERS    NED    TGA    +21
34    Pieter JACOBS    BEL    CRV    +21
35    Kevin VAN MELSEN    BEL    WGG    +21
36    Matteo BUSATO    ITA    STH    +21
37    Xandro MEURISSE    BEL    CRV    +21
38    Gijs VAN HOECKE    BEL    TSV    +21
39    Jurgen ROELANDTS    BEL    LTS    +21
40    Grégory RAST    SUI    TFS    +21
41    Piotr HAVIK    NED    MMM    +21
42    Ralf MATZKA    GER    BOA    +21
43    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +21
44    Koen DE KORT    NED    TGA    +21
45    Ryan ANDERSON    CAN    DEN    +21
46    Boy VAN POPPEL    NED    TFS    +21
47    Yanto BARKER    GBR    ONE    +21
48    Sébastien TURGOT    FRA    ALM    +21
49    Michal GOLAS    POL    SKY    +30
50    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +30
51    Jaap DE MAN    NED    MMM    +30
52    Gianni MOSCON    ITA    SKY    +30
53    Martin VELITS    SVK    EQS    +30
54    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +30
55    Maarten WYNANTS    BEL    TLJ    +30
56    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +33
57    Michael SCHÄR    SUI    BMC    +33
58    Antoine DUCHESNE    CAN    DEN    +35
59    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +35
60    Hugo HOULE    CAN    ALM    +35
61    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +37
62    Berden DE VRIES    NED    ROP    +37
63    Floris DE TIER    BEL    TSV    +39
64    Alexandre PICHOT    FRA    DEN    +39
65    Romain CARDIS    FRA    DEN    +39
66    Michel KREDER    NED    ROP    +42
67    Leigh HOWARD    AUS    IAM    +42
68    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +42
69    Tom BOONEN    BEL    EQS    +44
70    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    +47
71    Pim LIGTHART    NED    LTS    +47
72    Tom BOHLI    SUI    BMC    +47
73    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +47
74    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    +47
75    Mirko TROSINO    ITA    STH    +47
76    Dries DEVENYNS    BEL    IAM    +47
77    Oliver NAESEN    BEL    IAM    +47
78    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +47
79    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +47
80    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +58
81    Gert DOCKX    BEL    LTS    +1:00
82    Julien VERMOTE    BEL    EQS    +1:08
83    Nils POLITT    GER    KAT    +1:40
84    Luke ROWE    GBR    SKY    +1:58
85    Twan CASTELIJNS    NED    TLJ    +1:58
86    Damien GAUDIN    FRA    ALM    +1:58
87    Marco HALLER    AUT    KAT    +2:54
88    Jelle WALLAYS    BEL    LTS    +3:15
89    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +3:55
90    Mitchell DOCKER    AUS    OGE    +3:55
91    Frederik FRISON    BEL    LTS    +3:55
92    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +3:55
93    Aleksei TCATEVICH    RUS    KAT    +3:55
94    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    +6:47
95    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +7:30
96    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OGE    +7:30
97    Alexander EDMONSON    AUS    OGE    +7:30

DNF    Daniele BENNATI    ITA    TNK
DNF    Manuele BOARO    ITA    TNK
DNF    Maciej BODNAR    POL    TNK
DNF    Adam BLYTHE    GBR    TNK
DNF    Nikolay TRUSOV    RUS    TNK
DNF    Jay MCCARTHY    AUS    TNK
DNF    Oscar GATTO    ITA    TNK
DNF    Elia VIVIANI    ITA    SKY
DNF    Alex PETERS    GBR    SKY
DNF    Greg HENDERSON    NZL    LTS
DNF    Stig BROECKX    BEL    LTS
DNF    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT
DNF    Michael MORKOV    DEN    KAT
DNF    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT
DNF    Guillaume VAN KEIRSBULCK    BEL    EQS
DNF    Sondre HOLST ENGER    NOR    IAM
DNF    Roger KLUGE    GER    IAM
DNF    Matteo PELUCCHI    ITA    IAM
DNF    Mickael DELAGE    FRA    FDJ
DNF    Marc SARREAU    FRA    FDJ
DNF    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ
DNF    Daniel HOELGAARD    NOR    FDJ
DNF    Johan LE BON    FRA    FDJ
DNF    Ignatas KONOVALOVAS    LTU    FDJ
DNF    Christopher JUUL JENSEN    DEN    OGE
DNF    Floris GERFS    NED    BMC
DNF    Nico DENZ    GER    ALM
DNF    Alexis GOUGEARD    FRA    ALM
DNF    Jesse SERGENT    NZL    ALM
DNF    Bram TANKINK    NED    TLJ
DNF    Robert WAGNER    GER    TLJ
DNF    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFS
DNF    Marco COLEDAN    ITA    TFS
DNF    Søren Kragh ANDERSEN    DEN    TGA
DNF    Nikias ARNDT    GER    TGA
DNF    Albert TIMMER    NED    TGA
DNF    Filippo POZZATO    ITA    STH
DNF    Manuel BELLETTI    ITA    STH
DNF    Andrea FEDI    ITA    STH
DNF    Mirko TEDESCHI    ITA    STH
DNF    Enrique SANZ    ESP    STH
DNF    Shane ARCHBOLD    NZL    BOA
DNF    Sam BENNETT    IRL    BOA
DNF    Zakkari DEMPSTER    AUS    BOA
DNF    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    BOA
DNF    Michael SCHWARZMANN    GER    BOA
DNF    Rudiger SELIG    GER    BOA
DNF    Roy JANS    BEL    WGG
DNF    Kenny DE HAES    BEL    WGG
DNF    Tom DEVRIENDT    BEL    WGG
DNF    Mark MCNALLY    GBR    WGG
DNF    Robin STENUIT    BEL    WGG
DNF    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG
DNF    Yauheni HUTAROVICH    BLR    FVC
DNF    Franck BONNAMOUR    FRA    FVC
DNF    Daniel MCLAY    GBR    FVC
DNF    Boris VALLEE    BEL    FVC
DNF    Steven TRONET    FRA    FVC
DNF    Benoit JARRIER    FRA    FVC
DNF    Vegard BREEN    NOR    FVC
DNF    Preben VAN HECKE    BEL    TSV
DNF    Amaury CAPIOT    BEL    TSV
DNF    Maxime FARAZIJN    BEL    TSV
DNF    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF
DNF    Borut BOZIC    SLO    COF
DNF    Jerome COUSIN    FRA    COF
DNF    Gert JOEAAR    EST    COF
DNF    Jonas AHLSTRAND    SWE    COF
DNF    Yohann GENE    FRA    DEN
DNF    Tony HUREL    FRA    DEN
DNF    Julien MORICE    FRA    DEN
DNF    Iuri FILOSI    ITA    NIP
DNF    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP
DNF    Yuma KOISHI    JPN    NIP
DNF    Nicolas MARINI    ITA    NIP
DNF    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP
DNF    Antonio VIOLA    ITA    NIP
DNF    Jesper ASSELMAN    NED    ROP
DNF    Wesley KREDER    NED    ROP
DNF    André LOOIJ    NED    ROP
DNF    Brian VAN GOETHEM    NED    ROP
DNF    Marcin BIALOBLOCKI    POL    ONE  
DNF    Sebastian LANDER    DEN    ONE
DNF    Hayden MCCORMICK    NZL    ONE
DNF    Martin MORTENSEN    DEN    ONE
DNF    Chris OPIE    GBR    ONE
DNF    Samuel WILLIAMS    GBR    ONE
DNF    Steele VON HOFF    AUS    ONE
DNF    David BOUCHER    FRA    CRV
DNF    Yannick EIJSSEN    BEL    CRV
DNF    Rob RUIJGH    NED    CRV
DNF    Frederique ROBERT    BEL    CRV