Po wygranej na pierwszym etapie Polak utrzymywał koszulkę lidera przez kolejne odcinki. Dziś odbyła się ostatnia część tureckiego wyścigu. Wygrał Grek Nikolaos Ioannidis, a lider zajął drugie miejsce, dzięki czemu zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej!

Czwarty etap Tour of Black Sea krążył wokół Samsun, gdzie zlokalizowane były start i meta. Do pokonania było 8 okrążeń w sumie dających 105.6km. Tym razem, podobnie jak na pierwszym odcinku, do pokonania były trochę większe podjazdy. Pagórkowate kółka prowadzone były w wysokim tempie, a pofałdowany teren tylko wzmagał trudność. Najlepiej ze średnimi podjazdami poradził sobie Grek z grupy Hemus 1986 Troyan – Nikolaos Ioannidis. Za nim na kreskę wpadli Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor) oraz Karim Khorrami (Tabriz Petrochemical Team).

Drugie miejsce na etapie oznaczało, że polski kolarz utrzymał prowadzenie w imprezie! Podium uzupełnili zwycięzca drugiego etapu Onur Balkan (Brisaspor) oraz kolega Tomasza z ekipy – Mohammeda Atalay.

Fot: Artur Machnik/naszosie.pl

Michał Kapusta

Poprzedni artykułBrailsford: „Można żyć albo według litery prawa, albo ducha prawa”