David de la Cruz po ataku na ostatnich kilkuset metrach sięgnął po sukces na dziewiątym etapie i został nowym liderem wyścigu. Przez cały dzień ładnie w ucieczce jechał Bartosz Huzarski, który ukończył etap w TOP10.
Niedzielny etap od początku stał pod znakiem ucieczki dwunastu zawodników wśród których znajdował się Bartosz Huzarski (Bora – Argon18). W czasie gdy odjazd spokojnie budował swoją przewagę pojawiały się informacje o kolejnych zawodnikach, którzy już nie jadą w Hiszpanii. Tym razem na starcie nie stanął m. in. Igor Anton (Dimension Data), a w trakcie etapu wycofali się Enrico Battaglin (LottoNL- Jumbo) oraz Tony Hurel (Direct Energie).
Gdy do mety pozostawało ponad 80 kilometrów różnica pomiędzy grupą harcowników, a peletonem wynosiła już ponad 4 minuty i wciąż rosła. Akcji na górskiej premii spróbował Thomas de Gendt, ale po kilku kilometrach wrócił do współtowarzyszy ucieczki. Tempo w peletonie dyktował Movistar, Belg z Lotto – Soudal próbował zgubić współtowarzyszy ucieczki, ale na atak zdecydował się Dries Devenyns (IAM), a jego koło starał się złapać Jan Bakelants (Ag2r). Duet zyskał 15 sekund przewagi nad harcownikami, którzy nadal mieli około 4 i pół minuty zapasu nad grupą zasadniczą.
Piętnaście kilometrów przed metą akcja duetu Devenyns – Bakelants została skasowana, a w czołówce pozostało już tylko 10 zawodników. Raz jeszcze ataku spróbował Devenyns, a tym razem za nim podążył David de la Cruz (Etixx – Quick Step), a biorąc pod uwagę, że przewaga nad peletonem wciąż przekraczała 4 minuty to Hiszpan był wirtualnym liderem.
U podnóża finałowego podjazdu Devenyns i de la Cruz mieli 30 sekund zapasu nad grupką prowadzoną przez Bartosza Huzarskiego. Współpraca w pościgu nie układała się jednak najlepiej i na 3000 metrów przed szczytem prowadząca dwójka miała już minutę przewagi. Co rusz ktoś próbował zerwać współtowarzyszy ucieczki, ale nie powodowało to zmniejszenia dystansu do prowadzących. Szarpanego tempa nie wytrzymał Huzarski, a grupka goniąca rozbiła się na części.
Na ostatnich 600 metrach de la Cruz zaatakował Devenynsa i samotnie gnał po etapowe zwycięstwo i koszulkę lidera. Belg nie dał rady doścignąć już kolarza Etixxu i pierwsze zwycięstwo Hiszpana w tegorocznym wyścigu stało się faktem. W końcówce odżył Bartosz Huzarski, który dojechał na siódmej lokacie.
Z peletonu jako pierwszy w końcówce zaatakował Samuel Sanchez, ale różnice pomiędzy faworytami były bardzo niewielkie i faworyci zaliczyli etap na remis.
Wyniki 9 etapu Vuelta a Espana 2016:
1 | David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step | 3:47:56 | |
2 | Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling | 0:00:27 | |
3 | Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac | 0:00:33 | |
4 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team | 0:00:51 | |
5 | Mathias Frank (Swi) IAM Cycling | ||
6 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ | 0:00:53 | |
7 | Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 | 0:00:58 | |
8 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:01:04 | |
9 | Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
10 | Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team | 0:01:10 | |
11 | Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale | 0:01:26 | |
12 | Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step | 0:02:55 | |
13 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:02:56 | |
14 | Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team | ||
15 | Christopher Froome (GBr) Team Sky | ||
16 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | ||
17 | Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange | ||
18 | Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team | ||
19 | Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team | ||
20 | Leopold Konig (Cze) Team Sky | ||
21 | Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange | ||
22 | Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale | ||
23 | Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac | ||
24 | Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team | 0:03:04 | |
25 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
26 | Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida | ||
27 | Daniel Moreno (Spa) Movistar Team | ||
28 | George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo | ||
29 | Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac | ||
30 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ | ||
31 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | ||
32 | Omar Fraile (Spa) Dimension Data | 0:03:09 | |
33 | Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
34 | Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
35 | Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
36 | Peter Kennaugh (GBr) Team Sky | 0:03:14 | |
37 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | ||
38 | Egor Silin (Rus) Team Katusha | ||
39 | Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA | 0:03:17 | |
40 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
41 | Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling | ||
42 | Romain Sicard (Fra) Direct Energie | ||
43 | Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
44 | Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team | ||
45 | Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team | 0:03:25 | |
46 | Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo | ||
47 | Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling | ||
48 | José Mendes (Por) Bora-Argon 18 | ||
49 | Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac | ||
50 | Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team | 0:03:29 | |
51 | Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step | 0:03:35 | |
52 | Sander Armee (Bel) Lotto Soudal | 0:03:42 | |
53 | Alberto Losada (Spa) Team Katusha | 0:03:52 | |
54 | Odd Christian Eiking (Nor) FDJ | 0:04:02 | |
55 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
56 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:04:12 | |
57 | Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin | 0:04:19 | |
58 | Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling | 0:04:23 | |
59 | Ian Boswell (USA) Team Sky | ||
60 | Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 0:04:28 | |
61 | Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha | 0:04:38 | |
62 | Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac | 0:04:44 | |
63 | Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo | 0:04:47 | |
64 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
65 | Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:04:52 | |
66 | Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida | ||
67 | Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie | ||
68 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 | 0:04:55 | |
69 | François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
70 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie | 0:05:05 | |
71 | Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team | ||
72 | Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac | 0:05:24 | |
73 | Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange | 0:05:28 | |
74 | Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team | ||
75 | Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling | 0:06:06 | |
76 | Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team | 0:06:11 | |
77 | David Lopez Garcia (Spa) Team Sky | ||
78 | Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha | 0:06:14 | |
79 | Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team | 0:06:23 | |
80 | Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:36 | |
81 | Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange | ||
82 | Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team | 0:06:48 | |
83 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | ||
84 | Tiago Machado (Por) Team Katusha | 0:06:59 | |
85 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin | 0:07:36 | |
86 | Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo | ||
87 | Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida | ||
88 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:08:14 | |
89 | Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange | ||
90 | Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac | ||
91 | Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
92 | Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data | ||
93 | Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step | ||
94 | Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step | ||
95 | Kévin Reza (Fra) FDJ | 0:09:13 | |
96 | Christian Knees (Ger) Team Sky | 0:09:40 | |
97 | Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha | ||
98 | Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal | ||
99 | Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal | ||
100 | Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team | 0:09:55 | |
101 | Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac | ||
102 | Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange | 0:10:43 | |
103 | José Herrada (Spa) Movistar Team | 0:11:05 | |
104 | Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team | ||
105 | Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team | ||
106 | Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team | ||
107 | Michal Golas (Pol) Team Sky | ||
108 | Salvatore Puccio (Ita) Team Sky | ||
109 | Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team | ||
110 | Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida | 0:12:20 | |
111 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo | ||
112 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
113 | Johan Le Bon (Fra) FDJ | ||
114 | Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 | ||
115 | Ryan Anderson (Can) Direct Energie | ||
116 | Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie | ||
117 | Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin | ||
118 | Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 | ||
119 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | ||
120 | Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac | ||
121 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
122 | Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step | ||
123 | Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data | ||
124 | Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team | ||
125 | Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo | ||
126 | Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step | ||
127 | Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin | ||
128 | Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal | ||
129 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | ||
130 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | ||
131 | Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo | ||
132 | Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team | ||
133 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | ||
134 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin | ||
135 | Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo | ||
136 | Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 | ||
137 | Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo | ||
138 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
139 | Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step | ||
140 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team | ||
141 | Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
142 | Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange | 0:14:05 | |
143 | Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange | ||
144 | Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo | 0:14:20 | |
145 | Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team | ||
146 | Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | 0:16:21 | |
147 | Nathan Haas (Aus) Dimension Data | ||
148 | Brian Nauleau (Fra) Direct Energie | ||
149 | Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo | ||
150 | Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step | ||
151 | David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
152 | Mario Costa (Por) Lampre – Merida | ||
153 | Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida | ||
154 | Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 | ||
155 | Nick Dougall (RSA) Dimension Data | ||
156 | Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling | ||
157 | Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team | ||
158 | Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 0:18:21 | |
159 | Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale | ||
160 | Jaco Venter (RSA) Dimension Data | 0:19:13 | |
161 | Rory Sutherland (Aus) Movistar Team | ||
162 | Tyler Farrar (USA) Dimension Data | ||
163 | Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange | ||
164 | Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
165 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
166 | Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
167 | Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
168 | Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling | ||
169 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal | ||
170 | Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin | ||
171 | Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida | ||
172 | Julien Morice (Fra) Direct Energie | ||
173 | Lorenzo Manzin (Fra) FDJ | ||
174 | Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida | ||
175 | Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha | ||
176 | Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha | ||
177 | José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA | ||
178 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 | ||
179 | Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 | ||
180 | Romain Cardis (Fra) Direct Energie | ||
181 | Laurent Pichon (Fra) FDJ | ||
182 | Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin | 0:24:09 | |
DNF | Tony Hurel (Fra) Direct Energie | ||
DNF | Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
DNS | Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data | ||
DNF | Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo |
Klasyfikacja generalna po 9 etapie:
1 | David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step | 33:46:24 | |
2 | Nairo Quintana (Col) Movistar Team | 0:00:22 | |
3 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:00:41 | |
4 | Christopher Froome (GBr) Team Sky | 0:00:49 | |
5 | Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange | 0:01:19 | |
6 | Leopold Konig (Cze) Team Sky | 0:01:38 | |
7 | Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team | 0:02:01 | |
8 | Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team | 0:02:06 | |
9 | Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step | 0:02:07 | |
10 | Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team | 0:02:08 | |
11 | Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange | 0:02:09 | |
12 | Daniel Moreno (Spa) Movistar Team | 0:02:14 | |
13 | Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac | 0:02:46 | |
14 | Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team | 0:02:58 | |
15 | Peter Kennaugh (GBr) Team Sky | 0:03:09 | |
16 | Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac | 0:03:28 | |
17 | Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:03:52 | |
18 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ | 0:03:57 | |
19 | George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo | 0:04:07 | |
20 | Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale | 0:04:10 | |
21 | Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team | 0:04:21 | |
22 | Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida | 0:04:34 | |
23 | Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling | 0:04:47 | |
24 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
25 | Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:04:49 | |
26 | Mathias Frank (Swi) IAM Cycling | ||
27 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | 0:04:53 | |
28 | Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:05:06 | |
29 | José Mendes (Por) Bora-Argon 18 | 0:05:16 | |
30 | Romain Sicard (Fra) Direct Energie | 0:05:20 | |
31 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | 0:05:55 | |
32 | Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step | 0:06:38 | |
33 | Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team | 0:06:44 | |
34 | Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 | 0:06:48 | |
35 | Alberto Losada (Spa) Team Katusha | 0:07:10 | |
36 | Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo | 0:08:13 | |
37 | Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling | 0:08:49 | |
38 | Egor Silin (Rus) Team Katusha | 0:08:58 | |
39 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team | 0:09:11 | |
40 | Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale | 0:14:36 | |
41 | Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team | 0:16:24 | |
42 | Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data | 0:16:46 | |
43 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:18:29 | |
44 | Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team | 0:20:06 | |
45 | Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha | 0:20:43 | |
46 | Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange | 0:22:14 | |
47 | Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:23:53 | |
48 | Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac | 0:24:41 | |
49 | Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team | 0:25:03 | |
50 | Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 0:26:01 | |
51 | Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling | 0:26:52 | |
52 | Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo | 0:28:47 | |
53 | Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:30:10 | |
54 | Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida | 0:31:34 | |
55 | Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie | 0:31:46 | |
56 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie | 0:32:08 | |
57 | Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team | 0:34:30 | |
58 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:35:06 | |
59 | Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 0:35:14 | |
60 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:37:44 | |
61 | Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step | 0:38:35 | |
62 | Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac | 0:38:36 | |
63 | Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | 0:38:45 | |
64 | Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac | 0:38:51 | |
65 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal | 0:40:32 | |
66 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ | 0:41:43 | |
67 | Ian Boswell (USA) Team Sky | ||
68 | Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team | 0:42:00 | |
69 | Odd Christian Eiking (Nor) FDJ | 0:43:33 | |
70 | Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida | 0:43:52 | |
71 | Tiago Machado (Por) Team Katusha | 0:45:59 | |
72 | Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:46:01 | |
73 | Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo | 0:46:20 | |
74 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | 0:46:47 | |
75 | Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac | 0:46:58 | |
76 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin | 0:47:06 | |
77 | Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange | 0:47:28 | |
78 | Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange | 0:47:52 | |
79 | Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling | 0:48:09 | |
80 | Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data | 0:48:30 | |
81 | Nathan Haas (Aus) Dimension Data | 0:49:00 | |
82 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:49:05 | |
83 | Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step | 0:49:49 | |
84 | Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin | 0:50:52 | |
85 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:51:13 | |
86 | Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 | 0:52:27 | |
87 | François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:52:28 | |
88 | Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin | 0:53:39 | |
89 | Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha | 0:53:49 | |
90 | Salvatore Puccio (Ita) Team Sky | 0:54:43 | |
91 | Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:54:44 | |
92 | David Lopez Garcia (Spa) Team Sky | 0:55:02 | |
93 | Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac | 0:55:18 | |
94 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:55:32 | |
95 | Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal | 0:58:01 | |
96 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ | 0:58:53 | |
97 | José Herrada (Spa) Movistar Team | 0:59:42 | |
98 | Sander Armee (Bel) Lotto Soudal | 1:01:18 | |
99 | Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team | 1:01:25 | |
100 | Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale | 1:01:32 | |
101 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 | 1:01:35 | |
102 | Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal | 1:02:02 | |
103 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo | 1:02:24 | |
104 | Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida | 1:03:34 | |
105 | José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA | 1:04:17 | |
106 | Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal | 1:04:57 | |
107 | Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team | 1:05:50 | |
108 | Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 1:06:09 | |
109 | Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha | 1:06:11 | |
110 | Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin | 1:06:20 | |
111 | Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team | 1:06:30 | |
112 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | 1:06:34 | |
113 | Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin | 1:06:59 | |
114 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 1:07:20 | |
115 | Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team | 1:07:46 | |
116 | Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida | 1:08:09 | |
117 | Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling | 1:08:38 | |
118 | Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 | 1:08:40 | |
119 | Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie | 1:09:06 | |
120 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team | 1:09:11 | |
121 | Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step | 1:09:35 | |
122 | Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 | 1:10:19 | |
123 | Michal Golas (Pol) Team Sky | 1:10:41 | |
124 | Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida | 1:11:13 | |
125 | Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac | ||
126 | Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal | 1:12:39 | |
127 | Christian Knees (Ger) Team Sky | 1:12:56 | |
128 | Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team | 1:12:59 | |
129 | Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18 | 1:13:15 | |
130 | Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo | 1:13:22 | |
131 | Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange | 1:14:15 | |
132 | Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step | 1:14:32 | |
133 | Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA | 1:14:35 | |
134 | Kévin Reza (Fra) FDJ | 1:14:50 | |
135 | Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha | 1:15:23 | |
136 | Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling | 1:15:48 | |
137 | Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 1:16:30 | |
138 | Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step | 1:16:45 | |
139 | Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac | 1:16:51 | |
140 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 1:16:59 | |
141 | Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:17:04 | |
142 | Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 1:17:28 | |
143 | Omar Fraile (Spa) Dimension Data | 1:18:02 | |
144 | Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale | 1:18:30 | |
145 | Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team | 1:18:47 | |
146 | Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling | 1:19:19 | |
147 | Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:19:29 | |
148 | Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team | 1:20:22 | |
149 | Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team | 1:20:56 | |
150 | Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team | 1:21:46 | |
151 | Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:22:04 | |
152 | Lorenzo Manzin (Fra) FDJ | 1:23:29 | |
153 | Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange | 1:24:37 | |
154 | Ryan Anderson (Can) Direct Energie | 1:26:23 | |
155 | Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:26:47 | |
156 | Jaco Venter (RSA) Dimension Data | 1:27:31 | |
157 | Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange | 1:28:50 | |
158 | Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team | 1:29:05 | |
159 | Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin | 1:29:09 | |
160 | Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida | 1:30:05 | |
161 | Mario Costa (Por) Lampre – Merida | 1:30:18 | |
162 | Rory Sutherland (Aus) Movistar Team | 1:30:53 | |
163 | Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha | 1:31:30 | |
164 | Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo | 1:31:31 | |
165 | Brian Nauleau (Fra) Direct Energie | 1:32:26 | |
166 | Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 1:32:28 | |
167 | Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team | 1:33:44 | |
168 | Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo | 1:34:40 | |
169 | David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:35:28 | |
170 | Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step | 1:35:40 | |
171 | Johan Le Bon (Fra) FDJ | 1:35:45 | |
172 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin | 1:36:19 | |
173 | Tyler Farrar (USA) Dimension Data | 1:37:01 | |
174 | Nick Dougall (RSA) Dimension Data | 1:38:30 | |
175 | Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 | 1:40:49 | |
176 | Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin | 1:41:22 | |
177 | Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange | 1:42:14 | |
178 | Laurent Pichon (Fra) FDJ | 1:44:41 | |
179 | Julien Morice (Fra) Direct Energie | 1:45:22 | |
180 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 | 1:46:14 | |
181 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 1:50:48 | |
182 | Romain Cardis (Fra) Direct Energie | 2:04:05 |