John Degenkolb (Giant – Alpecin) wygrał ostatni etap Vuelta a Espana. Klasyfikację generalną wygrał Fabio Aru (Astana), a Rafał Majka (Tinkoff – Saxo) zajął fantastyczne, trzecie miejsce.
Po trzech tygodniach wyczerpującej jazdy kolarze dziś wreszcie dotarli do Madrytu. Ostatni etap prowadził z Alcalá Alcalá de Henares, a kończył na rundach w stolicy Hiszpanii. Miał to być typowy etap przyjaźni, z końcówką dla sprinterów.
Peleton jechał dość spokojnie, a jedyna walka była na lotnej premii, usytuowanej na drugim przejeździe przez metę. Wygrał Alejandro Valverde (Movistar), który tym samym zabrał koszulkę „Purito” Rodriguezowi (Katusha). Po tej premii z peletonu zaatakowali: Matteo Montaguti (AG2R – La Mondiale), Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA), Carlos Verona (Etixx – Quick Step), Jose Joaquin Rojas (Movistar), Ben King (Cannondale – Garmin) i Laurent Pichon (FDJ).
Sprinterskie ekipy skasowały odjazd na dwie rundy przed końcem. Swoich sił na ostatniej rundzie spróbował jeszcze Alexis Gougeard (AG2R – La Mondiale), ale pociągi sprinterskie nie pozwoliły mu na wiele.
Na ostatnich kilometrach na czele brylowali kolarze Orica – GreenEDGE i Giant – Alpecin. Finisz to wreszcie popis Johna Degenkolba (Giant – Alpecin). Drugi był Danny van Poppel (Trek Factory Racing), a trzeci Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team).
Klasyfikacja generalna dla Fabio Aru (Astana), a Polacy mogą cieszyć się z fantastycznego, trzeciego miejsca Rafała Majki (Tinkoff – Saxo)!
Wyniki ostatniego etapu:
1. DEGENKOLB John TEAM GIANT – ALPECIN 02h 34′ 13”
2. VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
3. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 00′ 00”
4. IMPEY Daryl ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
5. VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL + 00′ 00”
6. RICHEZE ARIEL Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
7. MAES Nikolas ETIXX – QUICK STEP + 00′ 00”
8. SBARAGLI Kristian MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
9. REZA Kévin FDJ + 00′ 00”
10. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
11. DUQUE Leonardo COLOMBIA + 00′ 00”
12. ROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
13. BENNATI Daniele TINKOFF – SAXO + 00′ 00”
14. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
15. REYNES MIMO Vicente IAM CYCLING + 00′ 00”
16. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
17. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
18. DELAGE Mickaël FDJ + 00′ 00”
19. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
20. JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
21. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
22. VELITS Martin ETIXX – QUICK STEP + 00′ 00”
23. PUCCIO Salvatore TEAM SKY + 00′ 00”
24. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
25. SICARD Romain TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
26. VORGANOV Eduard TEAM KATUSHA + 00′ 00”
27. DE KORT Koen TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 00”
28. VENTOSO ALBERTI Francisco José MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
29. PELLAUD Simon IAM CYCLING + 00′ 00”
30. HANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 00′ 00”
31. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA + 00′ 00”
32. MC CARTHY Jay TINKOFF – SAXO + 00′ 00”
33. DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL + 00′ 00”
34. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA + 00′ 00”
35. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
36. MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 00”
37. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 00′ 00”
38. VALENCIA GONZALES Juan Pablo COLOMBIA + 00′ 00”
39. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO + 00′ 00”
40. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
41. CUMMINGS Stephen MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
42. KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 00′ 00”
43. ELISSONDE KENNY FDJ + 00′ 00”
44. MEINTJES Louis MTN – QHUBEKA + 00′ 00”
45. RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COLOMBIA + 00′ 00”
46. GERRANS Simon ORICA GreenEDGE + 00′ 00”
47. ROLLIN Dominique COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
48. BRAMBILLA Gianluca ETIXX – QUICK STEP + 00′ 00”
49. CARDOSO MARTINS André Fernando S. TEAM CANNONDALE – GARMIN + 00′ 00”
50. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 00”
51. COLHENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY + 00′ 00”
52. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
53. POLPOLJANSKI Pawel TINKOFF – SAXO + 00′ 00”
54. PORGONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 00”
55. BELVAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
56. USAWARBASSE Lawrence IAM CYCLING + 00′ 00”
57. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
58. CANDUCHESNE Antoine TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
59. ESPARROYO DURAN David CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 00”
60. RUSBRUTT Pavel TINKOFF – SAXO + 00′ 00”
61. FRACHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 00′ 00”
62. SUIAREGGER Marcel IAM CYCLING + 00′ 00”
63. CRCAMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
64. FRALEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 16”
65. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 20”
66. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 00′ 20”
67. NEDDUMOULIN Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 20”
68. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
69. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA + 00′ 20”
70. ESPLANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
71. ITAARU Fabio ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
72. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
73. ITACATALDO Dario ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
74. ITAROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 00′ 20”
75. BELKEISSE Iljo ETIXX – QUICK STEP + 00′ 20”
76. COLATAPUMA HURTADO John Darwin BMC RACING TEAM + 00′ 20”
77. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 00′ 20”
78. BELMONFORT Maxime LOTTO SOUDAL + 00′ 20”
79. PORVILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 20”
80. ESPBILBAO Peio CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 20”
81. ESPNAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 20”
82. ITANOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE + 00′ 20”
83. RSAVENTER Jacobus MTN – QHUBEKA + 00′ 20”
84. KAZZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM + 00′ 28”
85. GERKNEES Christian TEAM SKY + 00′ 32”
86. SLOMEZGEC Luka TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 35”
87. RSAVAN ZYL Johann MTN – QHUBEKA + 00′ 35”
88. COLTORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA + 00′ 41”
89. LUXSCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 00′ 41”
90. ESPVICIOSO ARCOS Angel TEAM KATUSHA + 00′ 41”
91. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 00′ 41”
92. COLRAMIREZ CHACON Brayan Stiven COLOMBIA + 00′ 41”
93. FRABOUET Maxime ETIXX – QUICK STEP + 00′ 41”
94. NEDVAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING + 00′ 41”
95. UKRPOPOVYCH Yaroslav TREK FACTORY RACING + 00′ 41”
96. ESPVERONA QUINTANILLA Carlos ETIXX – QUICK STEP + 00′ 41”
97. RSATHOMSON Jay Robert MTN – QHUBEKA + 00′ 41”
98. ITAMONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 00′ 41”
99. NEDVAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 41”
100. ITAVISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 00′ 41”
101. AUSSUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM + 00′ 41”
102. CRODURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 00′ 41”
103. COLDUARTE AREVALO Fabio Andres COLOMBIA + 00′ 41”
104. BELSERRY Pieter ETIXX – QUICK STEP + 00′ 41”
105. ERIBERHANE Natnael MTN – QHUBEKA + 00′ 41”
106. COLARDILA CANO Alex Norberto COLOMBIA + 00′ 41”
107. FRALE GAC Olivier FDJ + 00′ 41”
108. PORMACHADO Tiago TEAM KATUSHA + 00′ 41”
109. NEDSTAMSNIJDER Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 41”
110. BRAFISCHER Murilo Antonio FDJ + 00′ 41”
111. GERFRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 41”
112. COLQUINTERO Carlos Julian COLOMBIA + 00′ 41”
113. COLPEDRAZA MORALES Walter Fernando COLOMBIA + 00′ 41”
114. ESPBARBERO Carlos CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 00′ 41”
115. FRAHUREL Tony TEAM EUROPCAR + 00′ 41”
116. FRABAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 41”
117. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 00′ 41”
118. BELWAEYTENS ZICO TEAM GIANT – ALPECIN + 00′ 50”
119. NEDTEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 50”
120. BELKEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE + 00′ 50”
121. ALGREGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA + 00′ 54”
122. BELVANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 00′ 54”
123. USAROSSKOPF Joey BMC RACING TEAM + 00′ 54”
124. AUTZOIDL Ricardo TREK FACTORY RACING + 00′ 54”
125. ESPMORENO BAZAN Javier MOVISTAR TEAM + 00′ 54”
126. BELDE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL + 01′ 00”
127. USABOSWELL Ian TEAM SKY + 01′ 00”
128. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 00”
129. ITAVILLELLA Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 02”
130. ITAMOSER Moreno TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 02”
131. GBRTHOMAS Geraint TEAM SKY + 01′ 14”
132. AUSHAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 01′ 14”
133. RSASONGEZO Jim MTN – QHUBEKA + 01′ 14”
134. IRLROCHE Nicolas TEAM SKY + 01′ 14”
135. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 01′ 14”
136. FRAGOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 01′ 14”
137. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 01′ 14”
138. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 01′ 35”
139. FRAPICHON Laurent FDJ + 01′ 38”
140. USACRADDOCK Lawson TEAM GIANT – ALPECIN + 01′ 45”
141. USAKING Benjamin TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 45”
142. NZLBENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 45”
143. USAHOWES Alex TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01′ 45”
144. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 01′ 45”
145. NEDLINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 50”
146. NEDKEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 50”
147. DENHANSEN Jesper TINKOFF – SAXO + 01′ 50”
148. ESPFRAILE Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 01′ 50”
149. ESPPLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MERIDA + 01′ 50”
150. AUSHOWSON Damien ORICA GreenEDGE + 01′ 59”
151. POLBODNAR Maciej TINKOFF – SAXO + 02′ 10”
152. BLRKOSHEVOY Ilia LAMPRE – MERIDA + 02′ 16”
153. FRAHUPOND Thierry TEAM GIANT – ALPECIN + 02′ 27”
154. FRACOUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 02′ 27”
155. FRAENGOULVENT Jimmy TEAM EUROPCAR + 02′ 27”
156. ITADE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM + 02′ 31”
157. ITACONTI Valerio LAMPRE – MERIDA + 03′ 56”
158. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 03′ 56”
Końcowa klasyfikacja generalna:
1. ARU Fabio ASTANA PRO TEAM 85h 36′ 13”
2. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA + 00′ 57”
3. MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO + 01′ 09”
4. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 01′ 42”
5. CHAVES RUBIO Johan Esteban ORICA GreenEDGE + 03′ 10”
6. DUMOULIN Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 03′ 46”
7. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 06′ 47”
8. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 07′ 06”
9. MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA + 07′ 12”
10. MEINTJES Louis MTN – QHUBEKA + 10′ 26”
11. POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE + 11′ 10”
12. ARROYO DURAN David CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 13′ 29”
13. BRAMBILLA Gianluca ETIXX – QUICK STEP + 15′ 26”
14. DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL + 16′ 34”
15. SICARD Romain TEAM EUROPCAR + 16′ 46”
16. ELISSONDE KENNY FDJ + 17′ 07”
17. JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR + 17′ 10”
18. CARDOSO MARTINS André Fernando S. TEAM CANNONDALE – GARMIN + 23′ 31”
19. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 36′ 19”
20. ROSA Diego ASTANA PRO TEAM + 43′ 27”
21. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 44′ 24”
22. HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY + 44′ 30”
23. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 45′ 19”
24. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 48′ 48”
25. LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM + 51′ 30”
26. IRLROCHE Nicolas TEAM SKY + 53′ 38”
27. BELMONFORT Maxime LOTTO SOUDAL + 54′ 37”
28. FRABOUET Maxime ETIXX – QUICK STEP + 01h 00′ 14”
29. ESPVERONA QUINTANILLA Carlos ETIXX – QUICK STEP + 01h 02′ 49”
30. ESPNAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01h 06′ 13”
31. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA + 01h 06′ 47”
32. COLTORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA + 01h 12′ 17”
33. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon ASTANA PRO TEAM + 01h 15′ 05”
34. PORGONCALVES José CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 01h 15′ 39”
35. POLPOLJANSKI Pawel TINKOFF – SAXO + 01h 16′ 20”
36. PORMACHADO Tiago TEAM KATUSHA + 01h 25′ 37”
37. NZLBENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01h 26′ 33”
38. USAWARBASSE Lawrence IAM CYCLING + 01h 31′ 24”
39. RUSVORGANOV Eduard TEAM KATUSHA + 01h 32′ 57”
40. CRCAMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOVISTAR TEAM + 01h 37′ 46”
41. ITAMONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 01h 47′ 20”
42. USACRADDOCK Lawson TEAM GIANT – ALPECIN + 01h 48′ 55”
43. ESPROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 01h 52′ 12”
44. ESPMADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 01h 52′ 44”
45. ESPPLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MERIDA + 01h 53′ 41”
46. USADOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM CANNONDALE – GARMIN + 01h 53′ 47”
47. FRACHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 01h 55′ 16”
48. PORVILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 01h 55′ 18”
49. BELVAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL + 01h 57′ 42”
50. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 01h 59′ 10”
51. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 01h 59′ 28”
52. DENHANSEN Jesper TINKOFF – SAXO + 02h 01′ 46”
53. COLARDILA CANO Alex Norberto COLOMBIA + 02h 03′ 58”
54. AUTZOIDL Ricardo TREK FACTORY RACING + 02h 09′ 42”
55. AUSHANSEN Adam LOTTO SOUDAL + 02h 11′ 06”
56. COLATAPUMA HURTADO John Darwin BMC RACING TEAM + 02h 12′ 42”
57. ITACATALDO Dario ASTANA PRO TEAM + 02h 18′ 30”
58. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 02h 18′ 40”
59. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 02h 18′ 51”
60. COLDUQUE Leonardo COLOMBIA + 02h 19′ 38”
61. FRALEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 21′ 39”
62. BELSERRY Pieter ETIXX – QUICK STEP + 02h 26′ 30”
63. CRODURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 02h 29′ 10”
64. NEDDE KORT Koen TEAM GIANT – ALPECIN + 02h 29′ 29”
65. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 02h 30′ 07”
66. AUSMC CARTHY Jay TINKOFF – SAXO + 02h 31′ 13”
67. COLDUARTE AREVALO Fabio Andres COLOMBIA + 02h 31′ 14”
68. KAZZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM + 02h 32′ 07”
69. GBRTHOMAS Geraint TEAM SKY + 02h 32′ 24”
70. COLRUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COLOMBIA + 02h 36′ 54”
71. USABOSWELL Ian TEAM SKY + 02h 36′ 59”
72. ITAMOSER Moreno TEAM CANNONDALE – GARMIN + 02h 37′ 11”
73. FRACOUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 02h 38′ 40”
74. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 39′ 01”
75. USAKING Benjamin TEAM CANNONDALE – GARMIN + 02h 39′ 09”
76. RUSKOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA + 02h 39′ 39”
77. ITAPUCCIO Salvatore TEAM SKY + 02h 41′ 05”
78. ITADE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM + 02h 41′ 16”
79. ERIBERHANE Natnael MTN – QHUBEKA + 02h 41′ 24”
80. ESPMORENO BAZAN Javier MOVISTAR TEAM + 02h 43′ 33”
81. ESPVENTOSO ALBERTI Francisco José MOVISTAR TEAM + 02h 44′ 45”
82. BELVANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL + 02h 45′ 39”
83. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 02h 49′ 18”
84. RSAIMPEY Daryl ORICA GreenEDGE + 02h 50′ 57”
85. ITANOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE + 02h 51′ 52”
86. ESPREYNES MIMO Vicente IAM CYCLING + 02h 53′ 34”
87. COLVALENCIA GONZALES Juan Pablo COLOMBIA + 02h 56′ 07”
88. ESPFRAILE Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 02h 57′ 47”
89. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 02h 59′ 18”
90. GERDEGENKOLB John TEAM GIANT – ALPECIN + 02h 59′ 49”
91. GERKNEES Christian TEAM SKY + 03h 00′ 10”
92. COLQUINTERO Carlos Julian COLOMBIA + 03h 02′ 35”
93. BELKEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE + 03h 03′ 40”
94. ITAVILLELLA Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN + 03h 04′ 39”
95. NEDROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03h 08′ 44”
96. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 03h 09′ 11”
97. ESPBILBAO Peio CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 03h 09′ 51”
98. FRABAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 12′ 17”
99. NEDLINDEMAN Bert Jan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03h 13′ 18”
100. ESPERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 03h 13′ 43”
101. RUSBRUTT Pavel TINKOFF – SAXO + 03h 14′ 23”
102. GBRCUMMINGS Stephen MTN – QHUBEKA + 03h 17′ 32”
103. ESPVICIOSO ARCOS Angel TEAM KATUSHA + 03h 18′ 33”
104. NEDTEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03h 19′ 28”
105. ITASBARAGLI Kristian MTN – QHUBEKA + 03h 19′ 55”
106. SUIAREGGER Marcel IAM CYCLING + 03h 23′ 32”
107. BELMAES Nikolas ETIXX – QUICK STEP + 03h 25′ 03”
108. SLOMEZGEC Luka TEAM GIANT – ALPECIN + 03h 27′ 22”
109. FRADELAGE Mickaël FDJ + 03h 28′ 04”
110. BELVAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03h 28′ 33”
111. FRAPICHON Laurent FDJ + 03h 30′ 07”
112. FRAGOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 03h 30′ 45”
113. FRAREZA Kévin FDJ + 03h 31′ 50”
114. AUSGERRANS Simon ORICA GreenEDGE + 03h 31′ 54”
115. NEDVAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO + 03h 33′ 46”
116. CANROLLIN Dominique COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 35′ 35”
117. SVKVELITS Martin ETIXX – QUICK STEP + 03h 37′ 35”
118. LUXDRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 03h 37′ 37”
119. SUIPELLAUD Simon IAM CYCLING + 03h 38′ 39”
120. FRALE GAC Olivier FDJ + 03h 38′ 53”
121. BELVAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 03h 39′ 07”
122. RSAVENTER Jacobus MTN – QHUBEKA + 03h 41′ 44”
123. RSATHOMSON Jay Robert MTN – QHUBEKA + 03h 43′ 05”
124. USAROSSKOPF Joey BMC RACING TEAM + 03h 43′ 08”
125. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA + 03h 43′ 26”
126. BELDE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL + 03h 44′ 12”
127. COLRAMIREZ CHACON Brayan Stiven COLOMBIA + 03h 44′ 21”
128. RSAVAN ZYL Johann MTN – QHUBEKA + 03h 44′ 38”
129. USAHOWES Alex TEAM CANNONDALE – GARMIN + 03h 44′ 42”
130. AUSHAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE + 03h 45′ 38”
131. ITABENNATI Daniele TINKOFF – SAXO + 03h 48′ 58”
132. UKRPOPOVYCH Yaroslav TREK FACTORY RACING + 03h 49′ 11”
133. FRAENGOULVENT Jimmy TEAM EUROPCAR + 03h 51′ 04”
134. ALGREGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA + 03h 51′ 24”
135. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 03h 53′ 40”
136. COLPEDRAZA MORALES Walter Fernando COLOMBIA + 03h 55′ 04”
137. RSASONGEZO Jim MTN – QHUBEKA + 03h 56′ 25”
138. CANDUCHESNE Antoine TEAM EUROPCAR + 03h 57′ 37”
139. AUSSUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM + 03h 59′ 04”
140. POLBODNAR Maciej TINKOFF – SAXO + 03h 59′ 47”
141. NEDVAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 03h 59′ 51”
142. FRAHUPOND Thierry TEAM GIANT – ALPECIN + 03h 59′ 53”
143. GERFRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT – ALPECIN + 04h 00′ 25”
144. BLRKOSHEVOY Ilia LAMPRE – MERIDA + 04h 00′ 30”
145. FRAHUREL Tony TEAM EUROPCAR + 04h 00′ 53”
146. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 04h 01′ 51”
147. AUSHOWSON Damien ORICA GreenEDGE + 04h 05′ 19”
148. BELKEISSE Iljo ETIXX – QUICK STEP + 04h 07′ 06”
149. ESPBARBERO Carlos CAJA RURAL-SEGUROS RGA + 04h 07′ 22”
150. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 04h 10′ 04”
151. ITACONTI Valerio LAMPRE – MERIDA + 04h 11′ 24”
152. ARGRICHEZE ARIEL Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 04h 13′ 33”
153. NEDKEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO + 04h 14′ 01”
154. LTUBAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 04h 16′ 22”
155. NEDSTAMSNIJDER Tom TEAM GIANT – ALPECIN + 04h 17′ 57”
156. BRAFISCHER Murilo Antonio FDJ + 04h 21′ 19”
157. BELWAEYTENS ZICO TEAM GIANT – ALPECIN + 04h 37′ 10”
158. NEDVAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING + 04h 57′ 31′