Warren Barguil (Argos-Shimano) po samotnym ataku na końcowych kilometrach został triumfatorem 13 etapu Vuelta a Espana! Liderem pozostał Nibali.
Trzynasty etap hiszpańskiej etapówki to górzysty odcinek o długości 169 kilometrów z premią górską pierwszej kategorii około 50 kilometrów przed kreską. Meta pod Barceloną w Castelldefels.
Od początku etapu następowały liczne ataki, jednak grupa która na dłużej jechała przed peletonem uformowała się na 75 kilometrze. Znalazło się w niej 19 zawodników z m.in. Tomaszem Marczyńskim (Vacansoleil-DCM), Michele Scarponim (Lampre-Merida), Rinaldo Nocentinim (AG2R), Gianni Maresmanem (Omega Pharma Quick Step), Vasiliem Kiryienką (Sky).
Gdy kolarze mieli 100 kilometrów „w nogach” przewaga prowadzącej grupy wynosiła 2:50. U podnóża Alto del Rat Penat utrzymywała się na tym samym poziomie, tam zaatakował Michele Scarponi. Włoch jako pierwszy, samotnie minął szczyt Alto del Rat Penat , 30 sekund za nim wjechała uszczuplona już grupa pościgowa, nie było w niej Marczyńskiego. Peleton w tamtym miejscu tracił 1:47.
Na kolejnych kilometrach do Scarponiego dojechali kolarze z początkowej dziewiętnastki: Warren Barguil (Argos), Egoi Martinez (Euskaltel), Rinaldo Nocentini (Ag2r), Beñat Intxausti (Movistar), Bauke Mollema (Belkin), Amets Txurruka (Caja Rural), Jerome Coppel (Cofidis), Ivan Santaromita (BMC), Xabier Zandio (Sky). Grupka w tym składzie dzielnie współpracowała, jednocześnie peleton sobie odpuścił i szybko przewaga powróciła to poziomu z początku etapu – trzech minut.
W końcówce miały miejsce liczne ataki, Scarponi, Coppel i Martinez odjechali 8 kilometrów przed metą. Jednak dwa kilometry przed kreską czołówka ponownie jechała razem. Po chwili na samotny atak zdecydował się młodziutki, 21-letni Barguli i jak się okazało dzielny Fracuz odniósł swój życiowy sukces, sięgając po zwycięstwo etapowe!
Rafał Majka (Saxo) był najwyżej sklasyfikowanym dziś Polakiem, w generalce zachował dziewiątą pozycję. Liderem pozostał Vincenzo Nibali (Astana).
Wyniki 13 etapu Vuelta a Espana:
1 | Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano | 4:00:13 | |
2 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:00:07 | |
3 | Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
4 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
5 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
6 | Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
7 | Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida | ||
8 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
9 | Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:00:24 | |
10 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:02:34 | |
11 | Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida | 0:02:43 | |
12 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | ||
13 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol | ||
14 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
15 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha | ||
16 | Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
17 | Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff | ||
18 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha | ||
19 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
20 | Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team | ||
21 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff | ||
22 | Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
23 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
24 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
25 | Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard | ||
26 | Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale | ||
27 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
28 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
29 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | ||
30 | Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura | ||
31 | Eros Capecchi (Ita) Movistar Team | ||
32 | Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura | ||
33 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA | ||
34 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
35 | Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano | ||
36 | David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
37 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
38 | Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team | ||
39 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
40 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
41 | Anthony Roux (Fra) FDJ.fr | ||
42 | Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling | 0:02:54 | |
43 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
44 | Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura | ||
45 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:02:56 | |
46 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr | ||
47 | Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:02:58 | |
48 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
49 | Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge | ||
50 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
51 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard | 0:03:00 | |
52 | Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano | ||
53 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:03:02 | |
54 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard | ||
55 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling | ||
56 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol | ||
57 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
58 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida | ||
59 | Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling | 0:03:06 | |
60 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits | ||
61 | Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura | ||
62 | Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr | 0:03:09 | |
63 | Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:03:10 | |
64 | Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura | ||
65 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
66 | Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard | ||
67 | Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team | 0:03:12 | |
68 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
69 | Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano | ||
70 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
71 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol | ||
72 | Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
73 | Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling | 0:03:16 | |
74 | David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team | 0:03:17 | |
75 | Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard | 0:03:20 | |
76 | Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida | 0:03:21 | |
77 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
78 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:03:22 | |
79 | Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard | ||
80 | Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling | ||
81 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha | ||
82 | Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol | ||
83 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano | ||
84 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team | ||
85 | Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team | ||
86 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura | 0:03:29 | |
87 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 0:03:56 | |
88 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | 0:04:56 | |
89 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard | ||
90 | Luca Paolini (Ita) Katusha | ||
91 | Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge | 0:04:57 | |
92 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 0:05:00 | |
93 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
94 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
95 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
96 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
97 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha | 0:05:07 | |
98 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:33 | |
99 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:06:07 | |
100 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
101 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:06:30 | |
102 | Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
103 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard | 0:06:32 | |
104 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr | 0:08:11 | |
105 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr | ||
106 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha | 0:08:15 | |
107 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:09:03 | |
108 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step | ||
109 | Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling | 0:09:48 | |
110 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol | 0:10:33 | |
111 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:15:23 | |
112 | Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano | ||
113 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
114 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano | ||
115 | Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano | ||
116 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
117 | Alex Howes (USA) Garmin-Sharp | ||
118 | Vladimir Isaychev (Rus) Katusha | ||
119 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano | ||
120 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
121 | Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team | ||
122 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | ||
123 | Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp | ||
124 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha | ||
125 | Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale | ||
126 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp | ||
127 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
128 | Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp | ||
129 | Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
130 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura | ||
131 | Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura | ||
132 | Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp | ||
133 | Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard | ||
134 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida | ||
135 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling | ||
136 | Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA | ||
137 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | ||
138 | Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team | ||
139 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp | ||
140 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits | ||
141 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
142 | Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
143 | Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida | ||
144 | Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team | ||
145 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | ||
146 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling | ||
147 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff | ||
148 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
149 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
150 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr | ||
151 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol | ||
152 | Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida | ||
153 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
154 | Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff | ||
155 | Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff | ||
156 | Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida | ||
157 | Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA | ||
158 | Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge | ||
159 | Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team | ||
160 | Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff | ||
161 | Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
162 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp | ||
163 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol | ||
164 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | ||
165 | Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits | ||
166 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
167 | Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge | ||
168 | Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge | ||
169 | Luke Rowe (GBr) Sky Procycling | ||
170 | Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida | ||
171 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
172 | Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff | ||
173 | Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team | 0:18:40 | |
174 | Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge | ||
175 | Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge | ||
176 | Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge | ||
DNS | Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team | ||
DNS | Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol | ||
DNF | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
DNF | Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
DNF | Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team | ||
DNF | Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr | ||
DNF | David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura |
Klasyfikacja generalna po 13 etapie:
1 | Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team | 49:29:02 | |
2 | Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff | 0:00:31 | |
3 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:46 | |
4 | Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard | ||
5 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha | 0:02:33 | |
6 | Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale | 0:02:44 | |
7 | Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling | 0:02:52 | |
8 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | 0:03:35 | |
9 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff | 0:03:46 | |
10 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha | 0:03:56 | |
11 | Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura | 0:04:08 | |
12 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | 0:05:05 | |
13 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:05:46 | |
14 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:06:38 | |
15 | Eros Capecchi (Ita) Movistar Team | 0:06:47 | |
16 | Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida | 0:07:49 | |
17 | Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team | 0:08:02 | |
18 | Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura | 0:08:56 | |
19 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | 0:09:07 | |
20 | David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:09:28 | |
21 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | 0:09:43 | |
22 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:10:04 | |
23 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:10:05 | |
24 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:10:32 | |
25 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | 0:10:35 | |
26 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr | 0:11:27 | |
27 | Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:13:20 | |
28 | Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard | ||
29 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | 0:13:47 | |
30 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:15:56 | |
31 | Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA | 0:15:58 | |
32 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard | 0:26:50 | |
33 | Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team | 0:27:42 | |
34 | Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano | 0:27:48 | |
35 | Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida | 0:29:07 | |
36 | Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff | 0:32:08 | |
37 | Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 0:32:26 | |
38 | Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team | 0:34:16 | |
39 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha | 0:34:43 | |
40 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:35:47 | |
41 | Anthony Roux (Fra) FDJ.fr | 0:36:22 | |
42 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team | 0:37:11 | |
43 | Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:37:33 | |
44 | Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team | 0:37:58 | |
45 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | 0:38:07 | |
46 | Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano | 0:38:26 | |
47 | Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 0:39:07 | |
48 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:39:59 | |
49 | Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling | 0:41:20 | |
50 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:43:21 | |
51 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:47:15 | |
52 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura | 0:47:22 | |
53 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol | 0:49:48 | |
54 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits | 0:50:20 | |
55 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:50:27 | |
56 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | 0:50:34 | |
57 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha | 0:51:08 | |
58 | Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:51:16 | |
59 | Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr | 0:51:31 | |
60 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:51:37 | |
61 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:52:59 | |
62 | Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard | 0:55:03 | |
63 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol | 0:55:56 | |
64 | Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida | 0:56:27 | |
65 | Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura | 0:57:13 | |
66 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | 0:59:29 | |
67 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:59:44 | |
68 | Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team | 1:00:53 | |
69 | Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling | 1:02:20 | |
70 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha | 1:04:13 | |
71 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:04:37 | |
72 | Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff | 1:05:05 | |
73 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 1:05:11 | |
74 | Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling | 1:05:19 | |
75 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | 1:06:38 | |
76 | Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling | 1:06:43 | |
77 | Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard | 1:06:44 | |
78 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard | 1:08:00 | |
79 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:10:34 | |
80 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard | 1:10:36 | |
81 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 1:11:29 | |
82 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 1:11:54 | |
83 | Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step | 1:12:28 | |
84 | Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano | 1:14:51 | |
85 | Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge | 1:15:24 | |
86 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 1:16:14 | |
87 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 1:16:47 | |
88 | Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida | 1:18:14 | |
89 | Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura | 1:19:09 | |
90 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol | 1:20:03 | |
91 | Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:20:26 | |
92 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 1:22:09 | |
93 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol | 1:22:46 | |
94 | Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard | 1:22:50 | |
95 | Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura | 1:23:52 | |
96 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr | 1:24:05 | |
97 | Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling | 1:24:10 | |
98 | Luca Paolini (Ita) Katusha | 1:24:12 | |
99 | Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge | 1:24:37 | |
100 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits | 1:25:12 | |
101 | Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano | 1:25:14 | |
102 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:25:15 | |
103 | David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team | 1:25:25 | |
104 | Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling | 1:25:37 | |
105 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano | 1:25:44 | |
106 | Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team | 1:26:31 | |
107 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp | 1:26:37 | |
108 | Alex Howes (USA) Garmin-Sharp | 1:26:57 | |
109 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | 1:27:15 | |
110 | Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale | 1:27:49 | |
111 | Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol | 1:28:55 | |
112 | Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 1:29:10 | |
113 | Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:29:52 | |
114 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard | 1:30:32 | |
115 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:32:16 | |
116 | Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr | 1:33:15 | |
117 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 1:36:23 | |
118 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:36:35 | |
119 | Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge | 1:37:00 | |
120 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 1:38:00 | |
121 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 1:39:53 | |
122 | Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:41:51 | |
123 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | 1:42:08 | |
124 | Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha | 1:43:20 | |
125 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff | 1:44:19 | |
126 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 1:44:21 | |
127 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura | 1:46:06 | |
128 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff | 1:46:08 | |
129 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling | 1:46:20 | |
130 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 1:47:22 | |
131 | Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team | 1:47:41 | |
132 | Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team | 1:48:02 | |
133 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 1:51:29 | |
134 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 1:52:06 | |
135 | Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida | 1:52:17 | |
136 | Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA | 1:52:38 | |
137 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol | 1:52:58 | |
138 | Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 1:53:24 | |
139 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 1:53:46 | |
140 | Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano | 1:54:57 | |
141 | Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team | 1:55:27 | |
142 | Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team | 1:55:38 | |
143 | Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff | 1:56:09 | |
144 | Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge | 1:56:17 | |
145 | Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp | 1:59:13 | |
146 | Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff | 2:00:19 | |
147 | Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge | 2:00:23 | |
148 | Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura | 2:00:24 | |
149 | Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida | 2:01:55 | |
150 | Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 2:02:28 | |
151 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol | 2:02:32 | |
152 | Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge | 2:02:46 | |
153 | Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano | 2:03:05 | |
154 | Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA | 2:05:01 | |
155 | Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 2:05:11 | |
156 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 2:05:16 | |
157 | Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge | 2:06:14 | |
158 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling | 2:06:37 | |
159 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr | 2:06:40 | |
160 | Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp | 2:07:01 | |
161 | Luke Rowe (GBr) Sky Procycling | 2:08:14 | |
162 | Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida | 2:09:33 | |
163 | Vladimir Isaychev (Rus) Katusha | 2:10:11 | |
164 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:10:15 | |
165 | Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 2:12:15 | |
166 | Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano | 2:13:13 | |
167 | Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits | 2:14:56 | |
168 | Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp | 2:17:43 | |
169 | Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge | 2:17:54 | |
170 | Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale | 2:18:37 | |
171 | Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp | 2:18:44 | |
172 | Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano | 2:19:00 | |
173 | Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team | 2:23:50 | |
174 | Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida | 2:27:06 | |
175 | Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp | 2:27:44 | |
176 | Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida | 2:31:35 |