David Lopez (Sky) po finiszu z ucieczki zwyciężył szósty etap Eneco Tour. Drugi był Zdenek Stybar (Omega Pharma Quick Step), zaś trzeci Maciej Paterski (Cannondale)!
W ucieczkę dnia zabrali się: Vyacheslav Kuznetsov (Katusha), Gregory Habeaux (Accent Jobs), Jurgen Van Goolen (Accent Jobs), Evan Huffman (Astana), Stijn Vandenbergh (Omega Pharma QuickStep), Angel Madrazo Ruiz (Movistar), David Lopez (Team Sky), Nick Nuyens (Garmin-Sharp), Pim Ligthart (Vacansoleil), Lieuwe Westra (Vacansoleil) oraz Maciej Paterski (Cannondale). W pewnym momencie grupa ta miała ponad 7 minut przewagi nad peletonem.
W związku z tym, że Lieuwe Westra miał tylko 50 sekund straty do lidera, to peleton po kraksie, w wyniku której musiał się wycofać Taylor Phinney (BMC) zabrał się do pościgu uciekinierów. Na czele peletonu widać było ekipy BMC, Astanę oraz Belkin.
W końcówce bardzo dobrze prezentował się Maciej Paterski, który do samego końca trzymał się z najlepszymi.
W ostatni kilometr „harcownicy” wjechali pod przewodnictwem Lopeza, który podjął dwie próby ataku, z czego ten ostatni okazał się skuteczny, a został przeprowadzony 150 metrów przed metą.
Nowym liderem został czwarty na mecie Tom Dumoulin (Argos-Shimano).
Wyniki etapu:
1
LOPEZ GARCIA David
Sky Procycling
6
50
3:51:13
2
STYBAR Zdenek
Omega Pharma – Quick-Step
4
30
0:02
3
PATERSKI Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
2
18
,,
4
DUMOULIN Tom
Team Argos – Shimano
1
13
0:03
5
BAKELANTS Jan
RadioShack – Leopard
1
10
,,
6
MADRAZO RUIZ Angel
Movistar Team
7
,,
7
WESTRA Lieuwe
Vacansoleil – DCM
4
,,
8
IMPEY Daryl
Orica GreenEDGE
3
,,
9
NUYENS Nick
Garmin – Sharp
2
0:12
10
JEANNESSON Arnold
Equipe Cycliste FDJ.fr
1
,,
11
GRIVKO Andriy
Astana Pro Team
,,
12
KELDERMAN Wilco
Belkin Pro Cycling Team
0:51
13
IGLINSKIY Maxim
Astana Pro Team
0:53
14
JUNGELS Bob
RadioShack – Leopard
0:56
15
WEENING Pieter
Orica GreenEDGE
0:57
16
MONFORT Maxime
RadioShack – Leopard
,,
17
CHAVANEL Sylvain
Omega Pharma – Quick-Step
,,
18
ROJAS GIL Jose Joaquin
Movistar Team
1:02
19
SICARD Romain
Euskaltel – Euskadi
1:04
20
WELLENS Tim
Lotto Belisol Team
1:07
21
KUZNETSOV Viacheslav
Katusha Team
1:17
22
GILBERT Philippe
BMC Racing Team
1:37
23
DE WEERT Kevin
Omega Pharma – Quick-Step
,,
24
VANDENBERGH Stijn
Omega Pharma – Quick-Step
1:40
25
BRESCHEL Matti
Team Saxo-Tinkoff
1:48
26
LEUKEMANS Bjorn
Vacansoleil – DCM
1:50
27
HOOGERLAND Johnny
Vacansoleil – DCM
1:52
28
KEUKELEIRE Jens
Orica GreenEDGE
,,
29
DOCKX Gert
Lotto Belisol Team
,,
30
OFFREDO Yoann
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
31
WACKERMANN Luca
Lampre – Merida
,,
32
TERPSTRA Niki
Omega Pharma – Quick-Step
1:59
33
HOULE Hugo
AG2R La Mondiale
,,
34
VAN GOOLEN Jurgen
Accent.jobs Wanty
,,
35
GUSEV Vladimir
Katusha Team
,,
36
DECLERCQ Tim
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
37
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Euskaltel – Euskadi
,,
38
BOOM Lars
Belkin Pro Cycling Team
2:19
39
VAN POPPEL Boy
Vacansoleil – DCM
2:29
40
STANNARD Ian
Sky Procycling
3:43
41
WYSS Danilo
BMC Racing Team
3:50
42
KROON Karsten
Team Saxo-Tinkoff
3:52
43
HABEAUX Gregory
Accent.jobs Wanty
4:07
44
DOMONT Axel
AG2R La Mondiale
7:43
45
MOINARD Amaël
BMC Racing Team
8:24
46
LIGTHART Pim
Vacansoleil – DCM
8:33
47
TANKINK Bram
Belkin Pro Cycling Team
11:49
48
SERGENT Jesse
RadioShack – Leopard
,,
49
JACOBS Pieter
Topsport Vlaanderen Baloise
15:09
50
DE VREESE Laurens
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
51
PORSEV Alexander
Katusha Team
,,
52
VAN POPPEL Danny
Vacansoleil – DCM
,,
53
PEREZ MORENO Ruben
Euskaltel – Euskadi
,,
54
LOBATO DEL VALLE Juan Jose
Euskaltel – Euskadi
,,
55
VAN HOECKE Gijs
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
56
DEBUSSCHERE Jens
Lotto Belisol Team
,,
57
VENTOSO ALBERDI Francisco José
Movistar Team
,,
58
RAST Gregory
RadioShack – Leopard
,,
59
WIGGINS Bradley
Sky Procycling
,,
60
HUFFMAN Evan
Astana Pro Team
,,
61
LANGEVELD Sebastian
Orica GreenEDGE
,,
62
DALL’ANTONIA Tiziano
Cannondale Pro Cycling Team
,,
63
QUINZIATO Manuel
BMC Racing Team
,,
64
GREIPEL Andre
Lotto Belisol Team
,,
65
BENNATI Daniele
Team Saxo-Tinkoff
,,
66
PARISIEN Francois
Team Argos – Shimano
,,
67
VANDBORG Brian
Cannondale Pro Cycling Team
,,
68
VAN DIJK Stefan
Accent.jobs Wanty
15:38
69
DE KORT Koen
Team Argos – Shimano
,,
70
LADAGNOUS Matthieu
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
71
RASMUSSEN Alex
Garmin – Sharp
,,
72
BOUCHER David
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
73
VANLANDSCHOOT James
Accent.jobs Wanty
,,
74
ROLLIN Dominique
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
75
FARRAR Tyler
Garmin – Sharp
15:47
76
HAYMAN Mathew
Sky Procycling
15:57
77
POZZATO Filippo
Lampre – Merida
16:47
78
VIVIANI Elia
Cannondale Pro Cycling Team
,,
79
PIETROPOLLI Daniele
Lampre – Merida
,,
80
SELVAGGI Mirko
Vacansoleil – DCM
,,
81
ANACONA GOMEZ Winner
Lampre – Merida
,,
82
MARANGONI Alan
Cannondale Pro Cycling Team
,,
83
NIZZOLO Giacomo
RadioShack – Leopard
,,
84
HONDO Danilo
RadioShack – Leopard
,,
85
APPOLLONIO Davide
AG2R La Mondiale
,,
86
ROELANDTS Jurgen
Lotto Belisol Team
,,
87
WILLEMS Frederik
Lotto Belisol Team
,,
88
FERNANDEZ DE LARREA Koldo
Garmin – Sharp
,,
89
VEUCHELEN Frederik
Vacansoleil – DCM
,,
90
SANZ UNZUE Enrique
Movistar Team
,,
91
DODI Luca
Lampre – Merida
,,
92
CANTWELL Jonathan
Team Saxo-Tinkoff
,,
93
TSATEVITCH Alexey
Katusha Team
,,
94
BODNAR Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
,,
95
ABERASTURI Jon
Euskaltel – Euskadi
,,
96
DRUCKER Jean-Pierre
Accent.jobs Wanty
,,
97
BAZAYEV Assan
Astana Pro Team
,,
98
SUTTON Chris
Sky Procycling
,,
99
MIYAZAWA Takashi
Team Saxo-Tinkoff
,,
100
GRUZDEV Dmitriy
Astana Pro Team
,,
101
LODEWYCK Klaas
BMC Racing Team
,,
102
VAN EMDEN Jos
Belkin Pro Cycling Team
,,
103
KUMP Marko
Team Saxo-Tinkoff
,,
104
VANSPEYBROUCK Pieter
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
105
WALLAYS Jelle
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
106
BOZIC Borut
Astana Pro Team
,,
107
STEEGMANS Gert
Omega Pharma – Quick-Step
,,
108
KREDER Raymond
Garmin – Sharp
,,
109
DURBRIDGE Luke
Orica GreenEDGE
19:20
110
TUFT Svein
Orica GreenEDGE
,,
111
KRUOPIS Aidis
Orica GreenEDGE
,,
112
BAGDONAS Gediminas
AG2R La Mondiale
,,
113
CURVERS Roy
Team Argos – Shimano
,,
114
VERRAES Benjamin
Accent.jobs Wanty
,,
115
KUSCHYNSKI Aleksandr
Katusha Team
,,
116
VEELERS Tom
Team Argos – Shimano
,,
117
SCHEIRLINCKX Staf
Accent.jobs Wanty
,,
118
DEGENKOLB John
Team Argos – Shimano
,,
119
TIMMER Albert
Team Argos – Shimano
,,
120
HUNTER Robert
Garmin – Sharp
,,
121
VANGENECHTEN Jonas
Lotto Belisol Team
,,
122
MOURIS Jens
Orica GreenEDGE
,,
123
EISEL Bernhard
Sky Procycling
,,
124
KERN Julian
AG2R La Mondiale
,,
125
MINGUEZ Miguel
Euskaltel – Euskadi
,,
126
BOIVIN Guillaume
Cannondale Pro Cycling Team
,,
127
VAN KEIRSBULCK Guillaume
Omega Pharma – Quick-Step
,,
128
BOARO Manuele
Team Saxo-Tinkoff
,,
129
AAEN JORGENSEN Jonas
Team Saxo-Tinkoff
,,
130
BONO Matteo
Lampre – Merida
,,
131
KOCJAN Jure
Euskaltel – Euskadi
,,
132
TAMOURIDIS Ioannis
Euskaltel – Euskadi
,,
133
GUARNIERI Jacopo
Astana Pro Team
,,
134
OSS Daniel
BMC Racing Team
,,
135
HUTAROVICH Yauheni
AG2R La Mondiale
,,
136
ISAYCHEV Vladimir
Katusha Team
,,
137
DEMARE Arnaud
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
138
BELLETTI Manuel
AG2R La Mondiale
,,
139
DELAGE Mickaël
Equipe Cycliste FDJ.fr
,,
140
VAN STAEYEN Michael
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
141
RICHEZE Ariel Maximiliano
Lampre – Merida
,,
142
NAPOLITANO Danilo
Accent.jobs Wanty
,,
143
BROWN Graeme
Belkin Pro Cycling Team
,,
144
TJALLINGII Maarten
Belkin Pro Cycling Team
,,
145
VANDOUSSELAERE Sven
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
Klasyfikacja generalna:
1
(3)
DUMOULIN Tom
Team Argos – Shimano
20:14:03
2
(8)
STYBAR Zdenek
Omega Pharma – Quick-Step
0:09
3
(7)
GRIVKO Andriy
Astana Pro Team
0:24
4
(17)
BAKELANTS Jan
RadioShack – Leopard
0:29
5
(18)
IMPEY Daryl
Orica GreenEDGE
,,
6
(22)
WESTRA Lieuwe
Vacansoleil – DCM
0:37
7
(2)
CHAVANEL Sylvain
Omega Pharma – Quick-Step
0:50
8
(11)
KELDERMAN Wilco
Belkin Pro Cycling Team
1:07
9
(15)
WEENING Pieter
Orica GreenEDGE
1:16
10
(24)
IGLINSKIY Maxim
Astana Pro Team
1:33
11
(28)
MONFORT Maxime
RadioShack – Leopard
1:40
12
(6)
GILBERT Philippe
BMC Racing Team
1:44
13
(33)
JUNGELS Bob
RadioShack – Leopard
1:47
14
(34)
SICARD Romain
Euskaltel – Euskadi
1:59
15
(35)
WELLENS Tim
Lotto Belisol Team
2:02
16
(1)
BOOM Lars
Belkin Pro Cycling Team
2:06
17
(36)
KUZNETSOV Viacheslav
Katusha Team
2:11
18
(9)
GUSEV Vladimir
Katusha Team
2:13
19
(26)
DE WEERT Kevin
Omega Pharma – Quick-Step
2:18
20
(16)
TERPSTRA Niki
Omega Pharma – Quick-Step
2:23
21
(23)
KEUKELEIRE Jens
Orica GreenEDGE
2:31
22
(30)
OFFREDO Yoann
Equipe Cycliste FDJ.fr
2:40
23
(81)
NUYENS Nick
Garmin – Sharp
2:42
24
(39)
DECLERCQ Tim
Topsport Vlaanderen Baloise
3:01
25
(46)
HOOGERLAND Johnny
Vacansoleil – DCM
3:03
26
(51)
BRAVO OIARBIDE Garikoitz
Euskaltel – Euskadi
3:23
27
(63)
VANDENBERGH Stijn
Omega Pharma – Quick-Step
3:32
28
(67)
LEUKEMANS Bjorn
Vacansoleil – DCM
3:47
29
(64)
HOULE Hugo
AG2R La Mondiale
3:53
30
(10)
STANNARD Ian
Sky Procycling
3:58
31
(112)
MADRAZO RUIZ Angel
Movistar Team
4:41
32
(41)
KROON Karsten
Team Saxo-Tinkoff
4:56
33
(93)
WACKERMANN Luca
Lampre – Merida
5:05
34
(102)
ROJAS GIL Jose Joaquin
Movistar Team
5:07
35
(99)
BRESCHEL Matti
Team Saxo-Tinkoff
5:35
36
(68)
WYSS Danilo
BMC Racing Team
5:49
37
(96)
VAN POPPEL Boy
Vacansoleil – DCM
5:54
38
(123)
PATERSKI Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
,,
39
(121)
JEANNESSON Arnold
Equipe Cycliste FDJ.fr
6:05
40
(124)
DOCKX Gert
Lotto Belisol Team
7:53
41
(104)
HABEAUX Gregory
Accent.jobs Wanty
8:21
42
(66)
DOMONT Axel
AG2R La Mondiale
9:39
43
(138)
LOPEZ GARCIA David
Sky Procycling
9:48
44
(131)
VAN GOOLEN Jurgen
Accent.jobs Wanty
9:56
45
(19)
SERGENT Jesse
RadioShack – Leopard
12:16
46
(21)
TANKINK Bram
Belkin Pro Cycling Team
12:26
47
(114)
MOINARD Amaël
BMC Racing Team
13:28
48
(5)
LANGEVELD Sebastian
Orica GreenEDGE
15:08
49
(12)
PORSEV Alexander
Katusha Team
15:25
50
(14)
GREIPEL Andre
Lotto Belisol Team
15:27
51
(25)
QUINZIATO Manuel
BMC Racing Team
15:49
52
(13)
FARRAR Tyler
Garmin – Sharp
16:05
53
(38)
PARISIEN Francois
Team Argos – Shimano
16:09
54
(40)
JACOBS Pieter
Topsport Vlaanderen Baloise
16:11
55
(20)
LADAGNOUS Matthieu
Equipe Cycliste FDJ.fr
16:14
56
(45)
DALL’ANTONIA Tiziano
Cannondale Pro Cycling Team
16:19
57
(47)
VAN HOECKE Gijs
Topsport Vlaanderen Baloise
16:22
58
(50)
VAN POPPEL Danny
Vacansoleil – DCM
16:29
59
(59)
PEREZ MORENO Ruben
Euskaltel – Euskadi
16:52
60
(60)
LOBATO DEL VALLE Juan Jose
Euskaltel – Euskadi
16:53
61
(70)
BENNATI Daniele
Team Saxo-Tinkoff
17:09
62
(54)
VAN DIJK Stefan
Accent.jobs Wanty
17:11
63
(32)
NIZZOLO Giacomo
RadioShack – Leopard
17:35
64
(37)
TSATEVITCH Alexey
Katusha Team
17:44
65
(136)
LIGTHART Pim
Vacansoleil – DCM
17:53
66
(43)
VIVIANI Elia
Cannondale Pro Cycling Team
17:54
67
(44)
ROELANDTS Jurgen
Lotto Belisol Team
17:57
68
(48)
CANTWELL Jonathan
Team Saxo-Tinkoff
18:04
69
(84)
BOUCHER David
Equipe Cycliste FDJ.fr
18:21
70
(56)
BAZAYEV Assan
Astana Pro Team
18:26
71
(86)
ROLLIN Dominique
Equipe Cycliste FDJ.fr
18:27
72
(58)
PIETROPOLLI Daniele
Lampre – Merida
18:30
73
(61)
FERNANDEZ DE LARREA Koldo
Garmin – Sharp
18:32
74
(62)
LODEWYCK Klaas
BMC Racing Team
,,
75
(65)
DRUCKER Jean-Pierre
Accent.jobs Wanty
18:42
76
(71)
SELVAGGI Mirko
Vacansoleil – DCM
18:51
77
(73)
VANSPEYBROUCK Pieter
Topsport Vlaanderen Baloise
18:55
78
(78)
BODNAR Maciej
Cannondale Pro Cycling Team
19:05
79
(106)
DE VREESE Laurens
Topsport Vlaanderen Baloise
19:29
80
(100)
RASMUSSEN Alex
Garmin – Sharp
19:34
81
(88)
GRUZDEV Dmitriy
Astana Pro Team
19:45
82
(90)
SUTTON Chris
Sky Procycling
19:52
83
(91)
SANZ UNZUE Enrique
Movistar Team
19:53
84
(92)
VAN EMDEN Jos
Belkin Pro Cycling Team
19:57
85
(27)
DEMARE Arnaud
Equipe Cycliste FDJ.fr
20:03
86
(95)
POZZATO Filippo
Lampre – Merida
,,
87
(111)
DE KORT Koen
Team Argos – Shimano
20:13
88
(97)
KREDER Raymond
Garmin – Sharp
,,
89
(29)
VAN KEIRSBULCK Guillaume
Omega Pharma – Quick-Step
20:26
90
(98)
WILLEMS Frederik
Lotto Belisol Team
20:33
91
(117)
RAST Gregory
RadioShack – Leopard
20:46
92
(52)
DEGENKOLB John
Team Argos – Shimano
20:47
93
(55)
DURBRIDGE Luke
Orica GreenEDGE
20:58
94
(57)
KERN Julian
AG2R La Mondiale
20:59
95
(105)
VEUCHELEN Frederik
Vacansoleil – DCM
21:06
96
(109)
MARANGONI Alan
Cannondale Pro Cycling Team
21:19
97
(69)
VAN STAEYEN Michael
Topsport Vlaanderen Baloise
,,
98
(74)
HUTAROVICH Yauheni
AG2R La Mondiale
21:32
99
(122)
VANLANDSCHOOT James
Accent.jobs Wanty
21:33
100
(75)
DELAGE Mickaël
Equipe Cycliste FDJ.fr
21:35
101
(76)
TAMOURIDIS Ioannis
Euskaltel – Euskadi
,,
102
(79)
OSS Daniel
BMC Racing Team
21:38
103
(126)
DEBUSSCHERE Jens
Lotto Belisol Team
21:44
104
(113)
STEEGMANS Gert
Omega Pharma – Quick-Step
,,
105
(80)
CURVERS Roy
Team Argos – Shimano
,,
106
(120)
HAYMAN Mathew
Sky Procycling
21:49
107
(82)
VEELERS Tom
Team Argos – Shimano
21:55
108
(83)
ISAYCHEV Vladimir
Katusha Team
22:02
109
(85)
BELLETTI Manuel
AG2R La Mondiale
22:08
110
(87)
KRUOPIS Aidis
Orica GreenEDGE
22:13
111
(89)
TUFT Svein
Orica GreenEDGE
22:20
112
(94)
RICHEZE Ariel Maximiliano
Lampre – Merida
22:33
113
(125)
KUMP Marko
Team Saxo-Tinkoff
23:10
114
(101)
SCHEIRLINCKX Staf
Accent.jobs Wanty
23:25
115
(103)
NAPOLITANO Danilo
Accent.jobs Wanty
23:26
116
(127)
BOZIC Borut
Astana Pro Team
23:39
117
(128)
ANACONA GOMEZ Winner
Lampre – Merida
23:41
118
(134)
VENTOSO ALBERDI Francisco José
Movistar Team
23:43
119
(107)
VERRAES Benjamin
Accent.jobs Wanty
23:46
120
(130)
MIYAZAWA Takashi
Team Saxo-Tinkoff
23:48
121
(108)
VANDOUSSELAERE Sven
Topsport Vlaanderen Baloise
23:51
122
(110)
BAGDONAS Gediminas
AG2R La Mondiale
23:54
123
(135)
WIGGINS Bradley
Sky Procycling
24:24
124
(115)
MOURIS Jens
Orica GreenEDGE
24:38
125
(116)
TIMMER Albert
Team Argos – Shimano
24:55
126
(132)
DODI Luca
Lampre – Merida
25:03
127
(118)
MINGUEZ Miguel
Euskaltel – Euskadi
25:08
128
(119)
AAEN JORGENSEN Jonas
Team Saxo-Tinkoff
25:10
129
(129)
BOIVIN Guillaume
Cannondale Pro Cycling Team
26:14
130
(139)
WALLAYS Jelle
Topsport Vlaanderen Baloise
26:53
131
(140)
APPOLLONIO Davide
AG2R La Mondiale
26:59
132
(142)
HONDO Danilo
RadioShack – Leopard
27:04
133
(144)
ABERASTURI Jon
Euskaltel – Euskadi
27:37
134
(141)
BOARO Manuele
Team Saxo-Tinkoff
29:33
135
(151)
VANDBORG Brian
Cannondale Pro Cycling Team
31:05
136
(145)
VANGENECHTEN Jonas
Lotto Belisol Team
31:26
137
(146)
TJALLINGII Maarten
Belkin Pro Cycling Team
32:13
138
(148)
HUNTER Robert
Garmin – Sharp
32:47
139
(154)
HUFFMAN Evan
Astana Pro Team
32:52
140
(149)
GUARNIERI Jacopo
Astana Pro Team
33:04
141
(150)
BROWN Graeme
Belkin Pro Cycling Team
35:08
142
(152)
BONO Matteo
Lampre – Merida
35:34
143
(153)
KUSCHYNSKI Aleksandr
Katusha Team
36:46
144
(155)
EISEL Bernhard
Sky Procycling
37:15
145
(156)
KOCJAN Jure
Euskaltel – Euskadi
45:58
Foto: Team Sky/Facebook