Hiszpan Angel Vallejo Dominguez (Supermercados Froiz) wygrał hiszpański wyścig Volta Cicilosta Provincia Coruna. Na jednym z etapów, na 10. miejscu przyjechał Damian Pińczuk (MKK Bolmet Trek Legnica).

Zawodnicy z Dolnego Śląska wybrali się na Półwysep Iberyjski, by potrenować przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Jędrzejowie i Sędziszowie. Z pewnością plan treningowy został wykonany, gdyż jak podkreślał trener Janusz Jasiński – wyścig rozgrywany był w bardzo trudnym, górskim terenie, a na każdym etapie była wysoka średnia i masa ataków.

Niestety nie dopisały warunki pogodowe i nad wybrzeżem Atlantyku gdzie rozgrywana była ta impreza mocno padało. Kilku zawodników złapało drobne infekcje, a na drugim odcinku zawodnicy z Dolnego Śląska łapali sporo gum. Przełożyło się na wyniki. Najlepszym rezultatem jaki zdołali osiągnąć kolarze z Legnicy to 10. miejsca Damiana Pińczuka na 1. etapie. Wygrał go późniejszy triumfator całej imprezy – Angel Vallejo Dominguez. Polak stracił do triumfatora 3 minuty.

Na kolejnym odcinku, znów najsilniejszym punktem swojej drużyny był Pińczuk. 23-letni zawodnik znalazł się na 30. miejscu, a etap po finiszu z kilkunastoosobowej grupki wygrał Portugalczyk – Luis Afonso (Liberty Seguros-Feira-Specialized).

Trzeci, ostatni etap to solowa akcja i wygrana Hiszpana – Andresa Sancheza Vives (Mutua Levante-Cafemax). Pińczuk zameldował się na 22. pozycji.

W klasyfikacji generalnej, Damian Pińczuk zajął 29. miejsce. Marcin Urbanowski był 41, Damian Fornalski 46, Hiszpan Pedro Macia Rivas 52, a Paweł Wdowiak 62.

Teraz przed zawodnikami, którzy podczas Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich ścigali się jako Reprezentacja Polski czeka kilkudniowy odpoczynek i pozbycie się przeziębień. Od 1 do 3 czerwca czeka ich kolejna etapówka, tym razem w Lugo.