Jonathan Tiernan-Locke (Endura Racing) został pierwszym liderem wyścigu Tour Méditerranéen. Brytyjczyk pokonał Yauheni`ja Hutarovicha (FDJ-Big Mat) oraz Sebastiena Chavanela (Team Europcar).
w 39. edycji wyścigu Tour Méditerranéen wystartowało dwóch Polaków. Są to Mistrz Polski Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM) oraz Rafał Majka (SaxoBank). Kolarze na 1. etapie do pokonania mieli dziś 135 kilometrowy odcinek z miejscowości Pertuis do Meyreuil. Trasa była częściowo pofałdowana i znajdowało się na niej kilka górskich premii.
Po wielu atakach ostatecznie doszło do finiszu z peletonu. Wydawało się, że ekipa FDJ-BigMat znakomicie rozprowadza Hutarovicha, jednak w pewnym momencie biało-niebieski pociąg lekko się zawahał. Sprytnie wykorzystał to Brytyjczyk Tiernan-Locke, który wyskoczył zza pleców Białorusina i pomknął w kierunku kreski. Mało znanemu zawodnikowi udało się jako pierwszemu przekroczyć linię mety. Drugi był Hautarovich, trzeci Chavanel. W peletonie przyjechali Rafał Majka i Tomasz Marczyński.
Wyniki:
1 | Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Endura Racing | 3:21:03 | |
2 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | ||
3 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | ||
4 | Raymond Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
5 | Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
6 | Maxim Iglinsky (Kaz) Astana Pro Team | ||
7 | Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar | ||
8 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | ||
9 | Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone | ||
10 | Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller | ||
11 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda | ||
12 | Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team | ||
13 | Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun | ||
14 | Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone | ||
15 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
16 | Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
17 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
19 | Russell Downing (GBr) Endura Racing | ||
20 | Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team | ||
21 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | ||
22 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
23 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
24 | Evert Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
25 | Benjamin Giraud (Fra) La Pomme Marseille | ||
26 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
27 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
28 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team | ||
29 | Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale | ||
30 | Clément Koretzky (Fra) La Pomme Marseille | ||
31 | Angelo Tulik (Fra) Team Europcar | ||
32 | Alexandre Blain (Fra) Endura Racing | ||
33 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
34 | James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
35 | Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller | ||
36 | David Tanner (Aus) Team Saxo Bank | ||
37 | Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun | ||
38 | Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller | ||
39 | David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team | ||
40 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
41 | Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team | ||
42 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank | ||
43 | Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
44 | Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone | ||
45 | Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda | ||
46 | Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
47 | Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
48 | Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda | ||
49 | Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone | ||
50 | Guillaume Blot (Fra) Bretagne – Schuller | ||
51 | Rene Mandri (Est) Endura Racing | ||
52 | Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
53 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
54 | Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
55 | Egor Silin (Rus) Astana Pro Team | ||
56 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda | ||
57 | Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale | ||
58 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
59 | Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
60 | Scott Thwaites (GBr) Endura Racing | ||
61 | Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
62 | Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
63 | Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team | ||
64 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat | ||
65 | Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
66 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank | ||
67 | Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller | ||
68 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
69 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | ||
70 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
71 | Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
72 | Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda | ||
73 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
74 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
75 | Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
76 | Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
77 | Yohan Cauquil (Fra) La Pomme Marseille | ||
78 | Maxime Mederel (Fra) Saur – Sojasun | ||
79 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
80 | Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone | ||
81 | Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme Marseille | ||
82 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
83 | Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda | ||
84 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | ||
85 | Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank | ||
86 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
87 | Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun | ||
88 | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | ||
89 | Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
90 | Enrique Sanz (Spa) Movistar Team | ||
91 | Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team | ||
92 | Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme Marseille | ||
93 | Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
94 | Robert Partridge (GBr) Endura Racing | ||
95 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank | ||
96 | Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team | ||
97 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
98 | Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team | ||
99 | Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun | ||
100 | Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
101 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
102 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
103 | Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun | ||
104 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Barracuda | ||
105 | Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi | ||
106 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
107 | Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
108 | Bjorn Selander (USA) Spidertech Powered By C10 | ||
109 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
110 | Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun | ||
111 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat | ||
112 | Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team | ||
113 | Grégoire Tarride (Fra) La Pomme Marseille | ||
114 | Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi | ||
115 | Martin Mortensen (Den) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
116 | Kevin Van Impe (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
117 | Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat | ||
118 | Travis Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
119 | Will Routley (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
120 | Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
121 | Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
122 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | 0:00:54 | |
123 | Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
124 | Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi | 0:01:22 | |
125 | Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat | 0:01:27 | |
126 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
127 | Brett Lancaster (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:01:41 | |
128 | Yannick Martinez (Fra) La Pomme Marseille | ||
129 | Kevin Lacombe (Can) Spidertech Powered By C10 | ||
130 | Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille | 0:02:53 | |
131 | Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | 0:03:51 | |
132 | Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale | ||
133 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller | ||
134 | Julien Antomarchi (Fra) Team Type 1 – Sanofi | ||
135 | Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone | ||
136 | Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s | ||
137 | Ian Wilkinson (GBr) Endura Racing | ||
138 | Ian Bibby (GBr) Endura Racing | ||
139 | David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 | 0:06:04 | |
140 | Aldo Ino Ilesic (Slo) Team Type 1 – Sanofi | ||
141 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:08:46 | |
DNS | Rémi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanof |
foto: britishcycling.org.uk
Andrzej