Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women) zwyciężyła na siódmym etapie Giro Donne. Jest to jej trzydzieste etapowe zwycięstwo w tym wyścigu.
Siódmy etap tegorocznej edycji Giro Donne w głównej mierze rozgrywał się na okrążeniach w Puegnago del Garda. Runda mierzyła 17 kilometrów i ulokowany był na niej jeden większy podjazd (1,5 km; 4,8%). Na szczycie tego wzniesienia zlokalizowana była linia mety.
Na początku dzisiejszego etapu od peletonu oderwały się Matilde Vitillo (BePink) i Riejanne Markus (Team Jumbo-Visma Women). Zawodniczki wypracowały sobie 1,5-minutową przewagę, ale zostały doścignięte już na pierwszym okrążeniu w Puegnago del Garda. Na drugim kółku z grupy zasadniczej odskoczyła Lucinda Brand (Trek-Segafredo Women) i utrzymywała się z przodu przez kilkadziesiąt kilometrów.
Została ona złapana na około 25 kilometrów do mety. Wtedy z grupy zaatakowała Marta Jaskulska (Liv Racing), ale niestety niedługo potem doścignął ją peleton.
Przez kolejne kilkanaście kilometrów oglądaliśmy liczne ataki. Tempo było bardzo wysokie, przez co na 10 kilometrów do mety w głównej grupie zostało już tylko 40 zawodniczek. W końcówce atakowała Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), ale jej akcja zakończyła się niepowodzeniem.
1300 metrów przed metą z okrojonego peletonu zaatakowała Tiffany Cromwell. Za kolarką Canyon//SRAM Racing w pogoń udała się Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), za którą jak cień podążała Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women). Po chwili duet wyprzedził Australijkę i wypracował sobie dość sporą przewagę nad resztą stawki.
W sprincie szybsza okazała się Marianne Vos (Team Jumbo-Visma). Trzecie miejsce zajęła liderka wyścigu, Anna van der Breggen (SD Worx).
Wyniki 7. etapu Giro Donne 2021:
01 | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women Team | 02:48:31 |
02 | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo | + 00 |
03 | Anna van der Breggen | Team SD Worx | + 00 |
04 | Demi Vollering | Team SD Worx | + 00 |
05 | Soraya Paladin | Liv Racing | + 00 |
06 | Juliette Labous | Team DSM | + 00 |
07 | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 00 |
08 | Ashleigh Moolman-Pasio | Team SD Worx | + 00 |
09 | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | + 00 |
10 | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | + 00 |
11 | Lizzie Deignan | Trek-Segafredo | + 00 |
12 | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 00 |
13 | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | + 00 |
14 | Leah Thomas | Movistar Team Women | + 00 |
15 | Nancy Van der Burg | Jumbo-Visma Women Team | + 11 |
16 | Elise Chabbey | CANYON//SRAM Racing | + 11 |
17 | Coryn Rivera | Team DSM | + 13 |
18 | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | + 13 |
19 | Amanda Spratt | Team BikeExchange | + 15 |
20 | Alena Amialiusik | CANYON//SRAM Racing | + 15 |
21 | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 15 |
22 | Evita Muzic | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 19 |
23 | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | + 19 |
24 | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | + 23 |
25 | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | + 24 |
26 | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | + 24 |
27 | Niamh Fisher-Black | Team SD Worx | + 24 |
28 | Katrine Aalerud | Movistar Team Women | + 24 |
29 | Tiffany Cromwell | CANYON//SRAM Racing | + 28 |
30 | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 36 |
31 | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 36 |
32 | Léa Curinier | Arkéa Pro Cycling Team | + 36 |
33 | Maria Novolodskaya | A.R. Monex Women’s | + 36 |
34 | Kristen Faulkner | Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 36 |
35 | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | + 36 |
36 | Nadia Quagliotto | BePink | + 36 |
37 | Clara Koppenburg | Rally Cycling | + 40 |
38 | Grace Brown | Team BikeExchange | + 41 |
39 | Eider Merino | A.R. Monex Women’s | + 41 |
40 | Sarah Roy | Team BikeExchange | + 41 |
41 | Jeanne Korevaar | Liv Racing | + 47 |
42 | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | + 49 |
43 | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | + 49 |
44 | Ane Santesteban | Team BikeExchange | + 51 |
45 | Liane Lippert | Team DSM | + 01:01 |
46 | Lorena Wiebes | Team DSM | + 01:01 |
47 | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 01:09 |
48 | Ellen Van Dijk | Trek-Segafredo | + 01:16 |
49 | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | + 01:16 |
50 | Floortje Mackaij | Team DSM | + 01:16 |
51 | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | + 01:16 |
52 | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women Team | + 01:36 |
53 | Emma Norsgaard | Movistar Team Women | + 01:43 |
54 | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 02:00 |
55 | Ruth Winder | Trek-Segafredo | + 02:12 |
56 | Alexis Ryan | CANYON//SRAM Racing | + 02:12 |
57 | Hannah Barnes | CANYON//SRAM Racing | + 02:29 |
58 | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | + 02:32 |
59 | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | + 05:22 |
60 | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | + 05:22 |
61 | Pauline Allin | Arkéa Pro Cycling Team | + 05:23 |
62 | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women Team | + 05:23 |
63 | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women Team | + 05:23 |
64 | Federica Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | + 05:23 |
65 | Camilla Alessio | BePink | + 05:23 |
66 | Inga Cilvinaite | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 05:23 |
67 | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | + 05:23 |
68 | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 05:23 |
69 | Georgia Williams | Team BikeExchange | + 05:23 |
70 | Sabrina Stultiens | Liv Racing | + 05:23 |
71 | Mikayla Harvey | CANYON//SRAM Racing | + 05:23 |
72 | Leah Kirchmann | Team DSM | + 05:23 |
73 | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | + 05:23 |
74 | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 05:23 |
75 | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | + 05:23 |
76 | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 05:23 |
77 | Lauren Stephens | Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 05:23 |
78 | Aude Biannic | Movistar Team Women | + 05:28 |
79 | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | + 07:08 |
80 | Elena Cecchini | Team SD Worx | + 07:08 |
81 | Sara Martin Martin | Movistar Team Women | + 07:08 |
82 | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women’s | + 07:08 |
83 | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | + 07:08 |
84 | Sara Poidevin | Rally Cycling | + 07:08 |
85 | Chantal van den Broek-Blaak | Team SD Worx | + 07:08 |
86 | Silvia Zanardi | BePink | + 07:08 |
87 | Heidi Franz | Rally Cycling | + 07:08 |
88 | Michaela Drummond | BePink | + 07:08 |
89 | Amandine Fouquenet | Arkéa Pro Cycling Team | + 07:08 |
90 | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 07:08 |
91 | Lucie Jounier | Arkéa Pro Cycling Team | + 07:08 |
92 | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | + 07:08 |
93 | Clara Honsinger | Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 07:08 |
94 | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 07:08 |
95 | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 07:48 |
96 | Marta Jaskulska | Liv Racing | + 07:48 |
97 | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | + 07:48 |
98 | Lara Krähemann | Born To Win G20 Ambedo | + 07:48 |
99 | Janneke Ensing | Team BikeExchange | + 07:48 |
100 | Greta Richioud | Arkéa Pro Cycling Team | + 08:21 |
101 | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | + 08:21 |
102 | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 08:53 |
103 | Katie Clouse | Rally Cycling | + 08:53 |
104 | Julie Van De Velde | Jumbo-Visma Women Team | + 09:03 |
105 | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | + 09:03 |
106 | Matilde Vitillo | BePink | + 09:30 |
107 | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | + 09:30 |
108 | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 09:30 |
109 | Silvia Valsecchi | BePink | + 09:30 |
110 | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 12:20 |
111 | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 12:20 |
112 | Francesca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | + 13:38 |
113 | Emily Newsom | Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 14:27 |
114 | Diana Penuela | Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 14:27 |
115 | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | + 15:13 |
116 | Typhaine Laurance | Arkéa Pro Cycling Team | + 23:33 |
117 | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 25:59 |
DNS | Lucia Gonzalez Blanco | Bizkaia-Durango | |
DNS | Francesca Baroni | Isolmant-Premac-Vittoria | |
DNF | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | |
DNF | Sara Casasola | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
DNF | Leah Dixon | Team TIBCO-Silicon Valley Bank |
Klasyfikacja generalna Giro Rosa po 7. etapie:
01 | [NED] Anna van der Breggen | [NED] Team SD Worx | 17:00:14 |
02 | [RSA] Ashleigh Moolman-Pasio | [NED] Team SD Worx | + 02:55 |
03 | [NED] Demi Vollering | [NED] Team SD Worx | + 03:07 |
04 | [GBR] Lizzie Deignan | [USA] Trek-Segafredo | + 05:57 |
05 | [SUI] Elise Chabbey | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 06:27 |
06 | [ITA] Erica Magnaldi | [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 06:39 |
07 | [ESP] Mavi Garcia | [ITA] Alé BTC Ljubljana | + 07:01 |
08 | [FRA] Juliette Labous | [GER] Team DSM | + 07:05 |
09 | [ITA] Tatiana Guderzo | [ITA] Alé BTC Ljubljana | + 07:28 |
10 | [NZL] Niamh Fisher-Black | [NED] Team SD Worx | + 07:50 |
11 | [ITA] Marta Cavalli | [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 07:52 |
12 | [AUS] Amanda Spratt | [AUS] Team BikeExchange | + 08:15 |
13 | [ITA] Gaia Realini | [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria | + 08:27 |
14 | [FRA] Evita Muzic | [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 09:16 |
15 | [NOR] Katrine Aalerud | [ESP] Movistar Team Women | + 09:40 |
16 | [NED] Pauliena Rooijakkers | [NED] Liv Racing | + 09:58 |
17 | [BLR] Alena Amialiusik | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 10:24 |
18 | [ESP] Eider Merino | [ITA] A.R. Monex Women’s | + 10:55 |
19 | [GER] Liane Lippert | [GER] Team DSM | + 11:23 |
20 | [ITA] Soraya Paladin | [NED] Liv Racing | + 11:46 |
21 | [ITA] Elisa Longo Borghini | [USA] Trek-Segafredo | + 12:17 |
22 | [GER] Clara Koppenburg | [USA] Rally Cycling | + 12:44 |
23 | [DEN] Cecilie Uttrup Ludwig | [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 12:46 |
24 | [USA] Leah Thomas | [ESP] Movistar Team Women | + 12:47 |
25 | [USA] Kristen Faulkner | [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 13:47 |
26 | [GER] Lisa Brennauer | [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 13:58 |
27 | [ITA] Greta Marturano | [ITA] Top Girls Fassa Bortolo | + 16:01 |
28 | [NED] Floortje Mackaij | [GER] Team DSM | + 16:34 |
29 | [POL] Marta Lach | [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 16:35 |
30 | [USA] Ruth Winder | [USA] Trek-Segafredo | + 17:02 |
31 | [ITA] Barbara Malcotti | [ITA] Valcar-Travel & Service | + 17:21 |
32 | [NED] Marianne Vos | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 17:53 |
33 | [SWE] Hanna Nilsson | [BEL] Lotto Soudal Ladies | + 18:00 |
34 | [AUS] Grace Brown | [AUS] Team BikeExchange | + 19:34 |
35 | [ITA] Ilaria Sanguineti | [ITA] Valcar-Travel & Service | + 19:40 |
36 | [NZL] Mikayla Harvey | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 19:52 |
37 | [AUS] Tiffany Cromwell | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 20:36 |
38 | [USA] Coryn Rivera | [GER] Team DSM | + 21:02 |
39 | [NED] Ellen Van Dijk | [USA] Trek-Segafredo | + 21:37 |
40 | [NED] Silke Smulders | [BEL] Lotto Soudal Ladies | + 21:51 |
41 | [NED] Sabrina Stultiens | [NED] Liv Racing | + 22:05 |
42 | [FRA] Léa Curinier | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 22:37 |
43 | [NED] Riejanne Markus | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 22:53 |
44 | [ITA] Nadia Quagliotto | [ITA] BePink | + 23:14 |
45 | [USA] Lauren Stephens | [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 23:15 |
46 | [GBR] Hannah Barnes | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 23:36 |
47 | [ESP] Ane Santesteban | [AUS] Team BikeExchange | + 23:59 |
48 | [NED] Lucinda Brand | [USA] Trek-Segafredo | + 24:09 |
49 | [ITA] Debora Silvestri | [ITA] Top Girls Fassa Bortolo | + 24:41 |
50 | [ITA] Alice Maria Arzuffi | [ITA] Valcar-Travel & Service | + 24:50 |
51 | [ITA] Marta Bastianelli | [ITA] Alé BTC Ljubljana | + 25:54 |
52 | [NED] Jeanne Korevaar | [NED] Liv Racing | + 26:14 |
53 | [DEN] Emma Norsgaard | [ESP] Movistar Team Women | + 26:17 |
54 | [AUS] Sarah Roy | [AUS] Team BikeExchange | + 26:32 |
55 | [ITA] Camilla Alessio | [ITA] BePink | + 26:48 |
56 | [ITA] Letizia Borghesi | [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 27:20 |
57 | [NED] Nancy Van der Burg | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 27:27 |
58 | [RUS] Maria Novolodskaya | [ITA] A.R. Monex Women’s | + 28:01 |
59 | [NED] Teuntje Beekhuis | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 28:26 |
60 | [USA] Alexis Ryan | [GER] CANYON//SRAM Racing | + 28:29 |
61 | [NED] Anouska Koster | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 29:36 |
62 | [LTU] Inga Cilvinaite | [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 31:20 |
63 | [NED] Chantal van den Broek-Blaak | [NED] Team SD Worx | + 31:59 |
64 | [NED] Lorena Wiebes | [GER] Team DSM | + 32:15 |
65 | [ITA] Sofia Bertizzolo | [NED] Liv Racing | + 32:44 |
66 | [NED] Janneke Ensing | [AUS] Team BikeExchange | + 33:07 |
67 | [LTU] Rasa Leleivyte | [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 33:17 |
68 | [AUS] Brodie Chapman | [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 33:21 |
69 | [ITA] Federica Piergiovanni | [ITA] Valcar-Travel & Service | + 33:27 |
70 | [FRA] Eugénie Duval | [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | + 33:46 |
71 | [USA] Heidi Franz | [USA] Rally Cycling | + 35:07 |
72 | [CAN] Leah Kirchmann | [GER] Team DSM | + 35:33 |
73 | [ITA] Elena Cecchini | [NED] Team SD Worx | + 35:59 |
74 | [NZL] Georgia Williams | [AUS] Team BikeExchange | + 36:18 |
75 | [ESP] Sara Martin Martin | [ESP] Movistar Team Women | + 36:32 |
76 | [ITA] Anna Trevisi | [ITA] Alé BTC Ljubljana | + 37:13 |
77 | [GER] Kathrin Hammes | [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 37:16 |
78 | [BEL] Jesse Vandenbulcke | [BEL] Lotto Soudal Ladies | + 37:55 |
79 | [FRA] Pauline Allin | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 38:31 |
80 | [RUS] Anna Potokina | [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 38:47 |
81 | [ITA] Maria Giulia Confalonieri | [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team | + 38:52 |
82 | [ITA] Eleonora Camilla Gasparrini | [ITA] Valcar-Travel & Service | + 39:00 |
83 | [ITA] Giorgia Vettorello | [ITA] Top Girls Fassa Bortolo | + 39:06 |
84 | [ITA] Silvia Valsecchi | [ITA] BePink | + 39:06 |
85 | [BEL] Julie Van De Velde | [NED] Jumbo-Visma Women Team | + 39:15 |
86 | [ITA] Laura Tomasi | [ITA] Alé BTC Ljubljana | + 39:22 |
87 | [USA] Clara Honsinger | [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 43:37 |
88 | [FRA] Greta Richioud | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 44:17 |
89 | [FRA] Aude Biannic | [ESP] Movistar Team Women | + 44:20 |
90 | [BEL] Lone Meertens | [BEL] Lotto Soudal Ladies | + 45:41 |
91 | [ITA] Alice Gasparini | [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria | + 47:51 |
92 | [ITA] Silvia Zanardi | [ITA] BePink | + 48:11 |
93 | [ITA] Noemi Lucrezia Eremita | [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria | + 48:56 |
94 | [ITA] Giorgia Bariani | [ITA] Top Girls Fassa Bortolo | + 49:17 |
95 | [NZL] Michaela Drummond | [ITA] BePink | + 50:49 |
96 | [ITA] Maria Vittoria Sperotto | [ITA] A.R. Monex Women’s | + 51:28 |
97 | [POL] Marta Jaskulska | [NED] Liv Racing | + 56:54 |
98 | [ITA] Anastasia Carbonari | [ITA] Born To Win G20 Ambedo | + 57:52 |
99 | [USA] Katie Clouse | [USA] Rally Cycling | + 57:54 |
100 | [CAN] Sara Poidevin | [USA] Rally Cycling | + 01:01:34 |
101 | [FRA] Lucie Jounier | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 01:03:03 |
102 | [ITA] Alice Palazzi | [ITA] Born To Win G20 Ambedo | + 01:04:04 |
103 | [ITA] Elisa Dalla Valle | [ITA] Top Girls Fassa Bortolo | + 01:05:02 |
104 | [ITA] Matilde Vitillo | [ITA] BePink | + 01:06:16 |
105 | [ITA] Asia Zontone | [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 01:06:46 |
106 | [RUS] Natalia Studenikina | [ITA] Born To Win G20 Ambedo | + 01:07:18 |
107 | [ITA] Francesca Pisciali | [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria | + 01:08:41 |
108 | [USA] Emily Newsom | [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 01:09:17 |
109 | [ITA] Valentina Scandolara | [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 01:10:48 |
110 | [COL] Diana Penuela | [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank | + 01:12:13 |
111 | [AUT] Nadja Heigl | [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 01:16:56 |
112 | [FRA] Amandine Fouquenet | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 01:17:49 |
113 | [ITA] Carlotta Borello | [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 01:20:19 |
114 | [ITA] Gemma Sernissi | [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | + 01:20:33 |
115 | [LAT] Lina Svarinska | [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | + 01:25:31 |
116 | [SUI] Lara Krähemann | [ITA] Born To Win G20 Ambedo | + 01:35:41 |
117 | [FRA] Typhaine Laurance | [FRA] Arkéa Pro Cycling Team | + 01:46:05 |