fot. Team Jumbo-Visma

Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women) zwyciężyła na siódmym etapie Giro Donne. Jest to jej trzydzieste etapowe zwycięstwo w tym wyścigu.

Siódmy etap tegorocznej edycji Giro Donne w głównej mierze rozgrywał się na okrążeniach w Puegnago del Garda. Runda mierzyła 17 kilometrów i ulokowany był na niej jeden większy podjazd (1,5 km; 4,8%). Na szczycie tego wzniesienia zlokalizowana była linia mety.

fot. procyclingstats.com

Na początku dzisiejszego etapu od peletonu oderwały się Matilde Vitillo (BePink) i Riejanne Markus (Team Jumbo-Visma Women). Zawodniczki wypracowały sobie 1,5-minutową przewagę, ale zostały doścignięte już na pierwszym okrążeniu w Puegnago del Garda. Na drugim kółku z grupy zasadniczej odskoczyła Lucinda Brand (Trek-Segafredo Women) i utrzymywała się z przodu przez kilkadziesiąt kilometrów.

Została ona złapana na około 25 kilometrów do mety. Wtedy z grupy zaatakowała Marta Jaskulska (Liv Racing), ale niestety niedługo potem doścignął ją peleton.

Przez kolejne kilkanaście kilometrów oglądaliśmy liczne ataki. Tempo było bardzo wysokie, przez co na 10 kilometrów do mety w głównej grupie zostało już tylko 40 zawodniczek. W końcówce atakowała Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), ale jej akcja zakończyła się niepowodzeniem.

1300 metrów przed metą z okrojonego peletonu zaatakowała Tiffany Cromwell. Za kolarką Canyon//SRAM Racing w pogoń udała się Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), za którą jak cień podążała Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women). Po chwili duet wyprzedził Australijkę i wypracował sobie dość sporą przewagę nad resztą stawki.

W sprincie szybsza okazała się Marianne Vos (Team Jumbo-Visma). Trzecie miejsce zajęła liderka wyścigu, Anna van der Breggen (SD Worx).

Wyniki 7. etapu Giro Donne 2021:

01 Marianne Vos Jumbo-Visma Women Team 02:48:31
02 Elisa Longo Borghini Trek-Segafredo + 00
03 Anna van der Breggen Team SD Worx + 00
04 Demi Vollering Team SD Worx + 00
05 Soraya Paladin Liv Racing + 00
06 Juliette Labous Team DSM + 00
07 Marta Cavalli FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 00
08 Ashleigh Moolman-Pasio Team SD Worx + 00
09 Ilaria Sanguineti Valcar-Travel & Service + 00
10 Mavi Garcia Alé BTC Ljubljana + 00
11 Lizzie Deignan Trek-Segafredo + 00
12 Erica Magnaldi Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 00
13 Tatiana Guderzo Alé BTC Ljubljana + 00
14 Leah Thomas Movistar Team Women + 00
15 Nancy Van der Burg Jumbo-Visma Women Team + 11
16 Elise Chabbey CANYON//SRAM Racing + 11
17 Coryn Rivera Team DSM + 13
18 Silke Smulders Lotto Soudal Ladies + 13
19 Amanda Spratt Team BikeExchange + 15
20 Alena Amialiusik CANYON//SRAM Racing + 15
21 Lisa Brennauer Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 15
22 Evita Muzic FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 19
23 Gaia Realini Isolmant-Premac-Vittoria + 19
24 Debora Silvestri Top Girls Fassa Bortolo + 23
25 Pauliena Rooijakkers Liv Racing + 24
26 Greta Marturano Top Girls Fassa Bortolo + 24
27 Niamh Fisher-Black Team SD Worx + 24
28 Katrine Aalerud Movistar Team Women + 24
29 Tiffany Cromwell CANYON//SRAM Racing + 28
30 Cecilie Uttrup Ludwig FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 36
31 Marta Lach Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 36
32 Léa Curinier Arkéa Pro Cycling Team + 36
33 Maria Novolodskaya A.R. Monex Women’s + 36
34 Kristen Faulkner Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 36
35 Barbara Malcotti Valcar-Travel & Service + 36
36 Nadia Quagliotto BePink + 36
37 Clara Koppenburg Rally Cycling + 40
38 Grace Brown Team BikeExchange + 41
39 Eider Merino A.R. Monex Women’s + 41
40 Sarah Roy Team BikeExchange + 41
41 Jeanne Korevaar Liv Racing + 47
42 Alice Maria Arzuffi Valcar-Travel & Service + 49
43 Hanna Nilsson Lotto Soudal Ladies + 49
44 Ane Santesteban Team BikeExchange + 51
45 Liane Lippert Team DSM + 01:01
46 Lorena Wiebes Team DSM + 01:01
47 Letizia Borghesi Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 01:09
48 Ellen Van Dijk Trek-Segafredo + 01:16
49 Eleonora Camilla Gasparrini Valcar-Travel & Service + 01:16
50 Floortje Mackaij Team DSM + 01:16
51 Marta Bastianelli Alé BTC Ljubljana + 01:16
52 Riejanne Markus Jumbo-Visma Women Team + 01:36
53 Emma Norsgaard Movistar Team Women + 01:43
54 Maria Giulia Confalonieri Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 02:00
55 Ruth Winder Trek-Segafredo + 02:12
56 Alexis Ryan CANYON//SRAM Racing + 02:12
57 Hannah Barnes CANYON//SRAM Racing + 02:29
58 Lucinda Brand Trek-Segafredo + 02:32
59 Jesse Vandenbulcke Lotto Soudal Ladies + 05:22
60 Giorgia Vettorello Top Girls Fassa Bortolo + 05:22
61 Pauline Allin Arkéa Pro Cycling Team + 05:23
62 Anouska Koster Jumbo-Visma Women Team + 05:23
63 Teuntje Beekhuis Jumbo-Visma Women Team + 05:23
64 Federica Piergiovanni Valcar-Travel & Service + 05:23
65 Camilla Alessio BePink + 05:23
66 Inga Cilvinaite Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 05:23
67 Anastasia Carbonari Born To Win G20 Ambedo + 05:23
68 Kathrin Hammes Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 05:23
69 Georgia Williams Team BikeExchange + 05:23
70 Sabrina Stultiens Liv Racing + 05:23
71 Mikayla Harvey CANYON//SRAM Racing + 05:23
72 Leah Kirchmann Team DSM + 05:23
73 Laura Tomasi Alé BTC Ljubljana + 05:23
74 Anna Potokina Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 05:23
75 Sofia Bertizzolo Liv Racing + 05:23
76 Brodie Chapman FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 05:23
77 Lauren Stephens Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 05:23
78 Aude Biannic Movistar Team Women + 05:28
79 Anna Trevisi Alé BTC Ljubljana + 07:08
80 Elena Cecchini Team SD Worx + 07:08
81 Sara Martin Martin Movistar Team Women + 07:08
82 Maria Vittoria Sperotto A.R. Monex Women’s + 07:08
83 Alice Gasparini Isolmant-Premac-Vittoria + 07:08
84 Sara Poidevin Rally Cycling + 07:08
85 Chantal van den Broek-Blaak Team SD Worx + 07:08
86 Silvia Zanardi BePink + 07:08
87 Heidi Franz Rally Cycling + 07:08
88 Michaela Drummond BePink + 07:08
89 Amandine Fouquenet Arkéa Pro Cycling Team + 07:08
90 Eugénie Duval FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 07:08
91 Lucie Jounier Arkéa Pro Cycling Team + 07:08
92 Giorgia Bariani Top Girls Fassa Bortolo + 07:08
93 Clara Honsinger Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 07:08
94 Rasa Leleivyte Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 07:08
95 Valentina Scandolara Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 07:48
96 Marta Jaskulska Liv Racing + 07:48
97 Elisa Dalla Valle Top Girls Fassa Bortolo + 07:48
98 Lara Krähemann Born To Win G20 Ambedo + 07:48
99 Janneke Ensing Team BikeExchange + 07:48
100 Greta Richioud Arkéa Pro Cycling Team + 08:21
101 Alice Palazzi Born To Win G20 Ambedo + 08:21
102 Asia Zontone Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 08:53
103 Katie Clouse Rally Cycling + 08:53
104 Julie Van De Velde Jumbo-Visma Women Team + 09:03
105 Lone Meertens Lotto Soudal Ladies + 09:03
106 Matilde Vitillo BePink + 09:30
107 Noemi Lucrezia Eremita Isolmant-Premac-Vittoria + 09:30
108 Gemma Sernissi Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 09:30
109 Silvia Valsecchi BePink + 09:30
110 Carlotta Borello Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 12:20
111 Nadja Heigl Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 12:20
112 Francesca Pisciali Isolmant-Premac-Vittoria + 13:38
113 Emily Newsom Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 14:27
114 Diana Penuela Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 14:27
115 Natalia Studenikina Born To Win G20 Ambedo + 15:13
116 Typhaine Laurance Arkéa Pro Cycling Team + 23:33
117 Lina Svarinska Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 25:59
DNS Lucia Gonzalez Blanco Bizkaia-Durango
DNS Francesca Baroni Isolmant-Premac-Vittoria
DNF Lara Vieceli Ceratizit-WNT Pro Cycling Team
DNF Sara Casasola Servetto-Makhymo-Beltrami TSA
DNF Leah Dixon Team TIBCO-Silicon Valley Bank

Klasyfikacja generalna Giro Rosa po 7. etapie:

01 [NED] Anna van der Breggen [NED] Team SD Worx 17:00:14
02 [RSA] Ashleigh Moolman-Pasio [NED] Team SD Worx + 02:55
03 [NED] Demi Vollering [NED] Team SD Worx + 03:07
04 [GBR] Lizzie Deignan [USA] Trek-Segafredo + 05:57
05 [SUI] Elise Chabbey [GER] CANYON//SRAM Racing + 06:27
06 [ITA] Erica Magnaldi [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 06:39
07 [ESP] Mavi Garcia [ITA] Alé BTC Ljubljana + 07:01
08 [FRA] Juliette Labous [GER] Team DSM + 07:05
09 [ITA] Tatiana Guderzo [ITA] Alé BTC Ljubljana + 07:28
10 [NZL] Niamh Fisher-Black [NED] Team SD Worx + 07:50
11 [ITA] Marta Cavalli [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 07:52
12 [AUS] Amanda Spratt [AUS] Team BikeExchange + 08:15
13 [ITA] Gaia Realini [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria + 08:27
14 [FRA] Evita Muzic [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 09:16
15 [NOR] Katrine Aalerud [ESP] Movistar Team Women + 09:40
16 [NED] Pauliena Rooijakkers [NED] Liv Racing + 09:58
17 [BLR] Alena Amialiusik [GER] CANYON//SRAM Racing + 10:24
18 [ESP] Eider Merino [ITA] A.R. Monex Women’s + 10:55
19 [GER] Liane Lippert [GER] Team DSM + 11:23
20 [ITA] Soraya Paladin [NED] Liv Racing + 11:46
21 [ITA] Elisa Longo Borghini [USA] Trek-Segafredo + 12:17
22 [GER] Clara Koppenburg [USA] Rally Cycling + 12:44
23 [DEN] Cecilie Uttrup Ludwig [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 12:46
24 [USA] Leah Thomas [ESP] Movistar Team Women + 12:47
25 [USA] Kristen Faulkner [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 13:47
26 [GER] Lisa Brennauer [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 13:58
27 [ITA] Greta Marturano [ITA] Top Girls Fassa Bortolo + 16:01
28 [NED] Floortje Mackaij [GER] Team DSM + 16:34
29 [POL] Marta Lach [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 16:35
30 [USA] Ruth Winder [USA] Trek-Segafredo + 17:02
31 [ITA] Barbara Malcotti [ITA] Valcar-Travel & Service + 17:21
32 [NED] Marianne Vos [NED] Jumbo-Visma Women Team + 17:53
33 [SWE] Hanna Nilsson [BEL] Lotto Soudal Ladies + 18:00
34 [AUS] Grace Brown [AUS] Team BikeExchange + 19:34
35 [ITA] Ilaria Sanguineti [ITA] Valcar-Travel & Service + 19:40
36 [NZL] Mikayla Harvey [GER] CANYON//SRAM Racing + 19:52
37 [AUS] Tiffany Cromwell [GER] CANYON//SRAM Racing + 20:36
38 [USA] Coryn Rivera [GER] Team DSM + 21:02
39 [NED] Ellen Van Dijk [USA] Trek-Segafredo + 21:37
40 [NED] Silke Smulders [BEL] Lotto Soudal Ladies + 21:51
41 [NED] Sabrina Stultiens [NED] Liv Racing + 22:05
42 [FRA] Léa Curinier [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 22:37
43 [NED] Riejanne Markus [NED] Jumbo-Visma Women Team + 22:53
44 [ITA] Nadia Quagliotto [ITA] BePink + 23:14
45 [USA] Lauren Stephens [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 23:15
46 [GBR] Hannah Barnes [GER] CANYON//SRAM Racing + 23:36
47 [ESP] Ane Santesteban [AUS] Team BikeExchange + 23:59
48 [NED] Lucinda Brand [USA] Trek-Segafredo + 24:09
49 [ITA] Debora Silvestri [ITA] Top Girls Fassa Bortolo + 24:41
50 [ITA] Alice Maria Arzuffi [ITA] Valcar-Travel & Service + 24:50
51 [ITA] Marta Bastianelli [ITA] Alé BTC Ljubljana + 25:54
52 [NED] Jeanne Korevaar [NED] Liv Racing + 26:14
53 [DEN] Emma Norsgaard [ESP] Movistar Team Women + 26:17
54 [AUS] Sarah Roy [AUS] Team BikeExchange + 26:32
55 [ITA] Camilla Alessio [ITA] BePink + 26:48
56 [ITA] Letizia Borghesi [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 27:20
57 [NED] Nancy Van der Burg [NED] Jumbo-Visma Women Team + 27:27
58 [RUS] Maria Novolodskaya [ITA] A.R. Monex Women’s + 28:01
59 [NED] Teuntje Beekhuis [NED] Jumbo-Visma Women Team + 28:26
60 [USA] Alexis Ryan [GER] CANYON//SRAM Racing + 28:29
61 [NED] Anouska Koster [NED] Jumbo-Visma Women Team + 29:36
62 [LTU] Inga Cilvinaite [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 31:20
63 [NED] Chantal van den Broek-Blaak [NED] Team SD Worx + 31:59
64 [NED] Lorena Wiebes [GER] Team DSM + 32:15
65 [ITA] Sofia Bertizzolo [NED] Liv Racing + 32:44
66 [NED] Janneke Ensing [AUS] Team BikeExchange + 33:07
67 [LTU] Rasa Leleivyte [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 33:17
68 [AUS] Brodie Chapman [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 33:21
69 [ITA] Federica Piergiovanni [ITA] Valcar-Travel & Service + 33:27
70 [FRA] Eugénie Duval [FRA] FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope + 33:46
71 [USA] Heidi Franz [USA] Rally Cycling + 35:07
72 [CAN] Leah Kirchmann [GER] Team DSM + 35:33
73 [ITA] Elena Cecchini [NED] Team SD Worx + 35:59
74 [NZL] Georgia Williams [AUS] Team BikeExchange + 36:18
75 [ESP] Sara Martin Martin [ESP] Movistar Team Women + 36:32
76 [ITA] Anna Trevisi [ITA] Alé BTC Ljubljana + 37:13
77 [GER] Kathrin Hammes [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 37:16
78 [BEL] Jesse Vandenbulcke [BEL] Lotto Soudal Ladies + 37:55
79 [FRA] Pauline Allin [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 38:31
80 [RUS] Anna Potokina [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 38:47
81 [ITA] Maria Giulia Confalonieri [GER] Ceratizit-WNT Pro Cycling Team + 38:52
82 [ITA] Eleonora Camilla Gasparrini [ITA] Valcar-Travel & Service + 39:00
83 [ITA] Giorgia Vettorello [ITA] Top Girls Fassa Bortolo + 39:06
84 [ITA] Silvia Valsecchi [ITA] BePink + 39:06
85 [BEL] Julie Van De Velde [NED] Jumbo-Visma Women Team + 39:15
86 [ITA] Laura Tomasi [ITA] Alé BTC Ljubljana + 39:22
87 [USA] Clara Honsinger [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 43:37
88 [FRA] Greta Richioud [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 44:17
89 [FRA] Aude Biannic [ESP] Movistar Team Women + 44:20
90 [BEL] Lone Meertens [BEL] Lotto Soudal Ladies + 45:41
91 [ITA] Alice Gasparini [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria + 47:51
92 [ITA] Silvia Zanardi [ITA] BePink + 48:11
93 [ITA] Noemi Lucrezia Eremita [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria + 48:56
94 [ITA] Giorgia Bariani [ITA] Top Girls Fassa Bortolo + 49:17
95 [NZL] Michaela Drummond [ITA] BePink + 50:49
96 [ITA] Maria Vittoria Sperotto [ITA] A.R. Monex Women’s + 51:28
97 [POL] Marta Jaskulska [NED] Liv Racing + 56:54
98 [ITA] Anastasia Carbonari [ITA] Born To Win G20 Ambedo + 57:52
99 [USA] Katie Clouse [USA] Rally Cycling + 57:54
100 [CAN] Sara Poidevin [USA] Rally Cycling + 01:01:34
101 [FRA] Lucie Jounier [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 01:03:03
102 [ITA] Alice Palazzi [ITA] Born To Win G20 Ambedo + 01:04:04
103 [ITA] Elisa Dalla Valle [ITA] Top Girls Fassa Bortolo + 01:05:02
104 [ITA] Matilde Vitillo [ITA] BePink + 01:06:16
105 [ITA] Asia Zontone [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 01:06:46
106 [RUS] Natalia Studenikina [ITA] Born To Win G20 Ambedo + 01:07:18
107 [ITA] Francesca Pisciali [ITA] Isolmant-Premac-Vittoria + 01:08:41
108 [USA] Emily Newsom [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 01:09:17
109 [ITA] Valentina Scandolara [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 01:10:48
110 [COL] Diana Penuela [USA] Team TIBCO-Silicon Valley Bank + 01:12:13
111 [AUT] Nadja Heigl [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 01:16:56
112 [FRA] Amandine Fouquenet [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 01:17:49
113 [ITA] Carlotta Borello [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 01:20:19
114 [ITA] Gemma Sernissi [ITA] Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano + 01:20:33
115 [LAT] Lina Svarinska [ITA] Servetto-Makhymo-Beltrami TSA + 01:25:31
116 [SUI] Lara Krähemann [ITA] Born To Win G20 Ambedo + 01:35:41
117 [FRA] Typhaine Laurance [FRA] Arkéa Pro Cycling Team + 01:46:05

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments