Wout van Aert po pięknej ucieczce (Jumbo – Visma) był najlepszy na jedenastym etapie „Wielkiej Pętli”. Liderem pozostał Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Duże straty zanotowali Ben O’Connor (AG2R Citroën Team) i David Gaudu (Groupama – FDJ).
11. etap Tour de France jeszcze przed startem stał się historycznym. Po raz pierwszy kolarze mieli zmierzyć się z Mont Ventoux. Odcinek z Sorgues do Malaucene liczył niespełna 199 kilometrów i miał aż 4647 metrów przewyższenia!
Pierwsze 20 kilometrów panowie przejechali z prędkością ponad 52 km/h i ciężko było o udany odjazd. Zaatakował mistrz świata Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), a na jego kole zabrał się lider klasyfikacji górskiej Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic). Niestety chwilę później niebezpieczny upadek zaliczył Tony Martin (Jumbo – Visma) i Niemiec musiał wycofać się z rywalizacji.
Na pierwszej dziś górskiej premii Côté de Fontaine-de-Vaucluse (1,9 km, śr. 6%) pierwszy zameldował się Alaphilippe, który zostawił Quintanę. Także lotna premia w Les Imberts padła łupem mistrza świata. Peleton nie odpuszczał i ciężko było zawiązać większy odjazd. Do Francuza na podjeździe pod Cote de Gordes (2,5 km, śr. 5,1%) dojechali Dan Martin (Israel Start-Up Nation), Anthony Perez (Cofidis, Solutions Crédits) i Pierre Rolland (B&B Hotels p/b KTM).
Z tyłu utworzyły się kolejne grupki, które starały się dojechać do prowadzącej czwórki. Na 133 kilometry przed metą mistrz świata wraz ze współtowarzyszami miał minutę przewagi nad grupą, w której jechali: Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates), Julian Bernard, Bauke Mollema, Kenny Elissonde (wszyscy Trek-Segafredo), Nils Politt (Bora-Hansgrohe), Xandro Meurisee, Kristian Sbaragli (obaj Alpecin-Fenix), Luke Durbridge (BikeExchange), Quentin Pacher (B&B Hotels-KTM), Wout van Aert (Jumbo-Visma), Greg Van Avermaet, Benoît Cosnefroy (obaj Ag2r-Citröen) oraz Pierre-Luc Périchon (Cofidis).
Co ciekawe podczas pierwszego w historii podjazdu pod Col de la Liguiere (9,3 km, śr. 6,7%) goniąca grupa nie zbliżała się do uciekinierów. Ich strata wynosiła minutę, a peleton prowadzony przez INEOS Grenadiers tracił ponad cztery minuty. Na szczycie pierwszy zameldował się Dan Martin, a z grupy pościgowej ubył Cosnefroy.
Tuż przed pierwszym podjazdem na „Gigant Prowansji” (od strony Sault – 22 km. długości; śr. nachylenie 5,1%) czwórka została doścignięta przez grupę 12 kolarzy. Niestety na 90 kilometrów przed metą z peletonu niespodziewanie odpadł David Gaudu (Groupama – FDJ).
🇫🇷@DavidGaudu has been distanced from the group!
Le breton 🇫🇷@DavidGaudu est distancé du groupe @MaillotjauneLCL !#TDF2021 pic.twitter.com/j3BmyD9z4o
— Tour de France™ (@LeTour) July 7, 2021
W połowie podjazdu ucieczka podzieliła się i na czele zostali: Alaphilippe, Perez, Bernard, Elissonde, Meurisse, Durbridge i van Aert. Peleton tracił około pięć minut, ale tempo pogoni nie było zbyt wysokie. Tuż przed szczytem do czołówki dojechał Mollema, a górską premię wygrał nie kto inny, jak mistrz świata. David Gaudu tracił już do grupki Tadeja Pogacara dwie minuty.
Drugi podjazd na „Górę Wiatrów” zaczynał się w Bedoin (15,7 km długości; śr. nachylenie 8,8%). Na samotny atak zdecydował się Kenny Elissonde. Za nim kręcili Alaphilippe, Mollema i van Aert. Dość nieoczekiwanie z tej trójki skontrował Belg i na 13 kilometrów przed szczytem dojechał do Francuza. Mollema próbował w tym samym czasie zerwać z koła mistrza świata, ale Alaphilippe mimo problemów zdołał do niego dojechać.
W peletonie tempa nie wytrzymywali kolejni zawodnicy. Zostali między innymi Jakob Fuglsang (Astana – Premier Tech), Wout Poels (Bahrain – Victorious) czy Patrick Konrad (BORA – hansgrohe).
12 kilometrów przed szczytem Wout van Aert zostawił Francuza i pognał samotnie w stronę mety.
🇧🇪 @WoutvanAert is now solo in the lead!
🇧🇪 Wout van Aert s'en va tout seul !#TDF2021 pic.twitter.com/iRRDPzYQkQ
— Tour de France™ (@LeTour) July 7, 2021
W grupie lidera cały czas tempo dyktował Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), a Tadeja Pogacara cały czas osłaniał Rafał Majka (UAE Team Emirates). Jednak Wout van Aert wcale nie tracił do tej grupy, a wręcz zyskiwał na podjeździe pod Mont Ventoux.
Na 30 kilometrów przed metą kontakt z grupą lidera stracił drugi w klasyfikacji generalnej Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Jechali w niej: Tadej Pogacar, Rafał Majka (UAE Team Emirates), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Richie Porte, Michał Kwiatkowski, Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Enric Mas (Movistar), Wilco Kelderman (Bora-Hansgrohe), Guillaume Martin (Cofidis), Rigoberto Urán (EF Education-Nippo), Pello Bilbao (Bahrain – Victorious) i Alexey Lutsenko (Astana-PremierTech).
Wout van Aert nie oglądał się za siebie i w dobrym tempie pokonywał kolejne kilometry podjazdu. 3500 metrów przed szczytem do Elissonde dojechał Bauke Mollema. Praca Michała Kwiatkowskiego spowodowała, że odpadli Mas, Martin i Bilbao. Niespodziewanie zaatakował Vingegaard, a na jego kole pojawił się Pogacar. Kolejną dwójkę tworzyli Carapaz i Uran. Duńczyk z Jumbo-Visma po chwili zerwał z koła lidera wyścigu!
Na szczycie Mont Ventoux Wout van Aert miał ponad minutę przewagi nad duetem Trek – Segafredo i autostradę do zwycięstwa na dzisiejszym etapie. Vingegaard tracił kolejne 30 sekund, ale miał także tyle przewagi nad Pogacarem. Do lidera wyścigu dojechali także Carapaz i Uran.
Van Aert dobrze zjeżdżał i nie tracił nic ze swojej przewagi. Natomiast do kolarzy Treka zbliżał się Vingegaard. Jednak grupka z liderem wyścigu także nie dawała za wygraną i goniła Duńczyka.
Belg zjechał bezpiecznie i mógł spokojnie cieszyć się na ulicach Malaucene ze swojego spektakularnego zwycięstwa na etapie Tour de France. To jego czwarty triumf na „Wielkiej Pętli”.
Drugi był Kenny Elissonde, a trzeci Bauke Mollema (obaj Trek – Segafredo). Lider wyścigu Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) na mecie zameldował się jako czwarty.
Wyniki jedenastego etapu:
1 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | 5:17:43 |
2 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:01:14 |
3 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | |
4 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 0:01:38 |
5 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | |
6 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | |
7 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | |
8 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:01:56 |
9 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | |
10 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:03:02 |
11 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 0:03:28 |
12 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:04:05 |
13 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | 0:05:09 |
14 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | |
15 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:05:35 |
16 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
17 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
18 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 0:05:46 |
19 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:07:18 |
20 | Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation | 0:07:34 |
21 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 0:11:32 |
22 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 0:12:18 |
23 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | |
24 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | |
25 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
26 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | |
27 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | 0:13:07 |
28 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 0:14:28 |
29 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
30 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | |
31 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
32 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
33 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | |
34 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | |
35 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | |
36 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | |
37 | Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech | |
38 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | |
39 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | |
40 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
41 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 0:14:46 |
42 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:18:30 |
43 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 0:19:40 |
44 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | |
45 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | 0:19:44 |
46 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 0:19:59 |
47 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 0:21:52 |
48 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:22:18 |
49 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | |
50 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | |
51 | Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies | 0:23:27 |
52 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 0:24:20 |
53 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | 0:24:38 |
54 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | |
55 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
56 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | |
57 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
58 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | |
59 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | |
60 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | |
61 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | |
62 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | |
63 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | |
64 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
65 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | |
66 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | |
67 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | |
68 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | |
69 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | |
70 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | |
71 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | |
72 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | 0:25:07 |
73 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | |
74 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 0:26:00 |
75 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | 0:26:16 |
76 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 0:26:58 |
77 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | |
78 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | |
79 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | 0:27:08 |
80 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
81 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:28:15 |
82 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | |
83 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | |
84 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | |
85 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | |
86 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | |
87 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | |
88 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | |
89 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | |
90 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | |
91 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | |
92 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
93 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | |
94 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | |
95 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | 0:29:04 |
96 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 0:29:53 |
97 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | 0:29:58 |
98 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:30:00 |
99 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | 0:30:48 |
100 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 0:31:09 |
101 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | |
102 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | |
103 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | |
104 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | |
105 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | |
106 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | |
107 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | 0:32:55 |
108 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:33:05 |
109 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:33:10 |
110 | Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash | |
111 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | |
112 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | |
113 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | |
114 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | |
115 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | |
116 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | 0:34:24 |
117 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | 0:34:26 |
118 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | 0:36:55 |
119 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:37:13 |
120 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
121 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | 0:37:26 |
122 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
123 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
124 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
125 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | |
126 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | |
127 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | |
128 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | |
129 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange | |
130 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | |
131 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | |
132 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | |
133 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | |
134 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | |
135 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | |
136 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
137 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | |
138 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | |
139 | Cees Bol (Ned) Team DSM | |
140 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | |
141 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | |
142 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | |
143 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | 0:39:13 |
144 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | |
145 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | 0:39:58 |
146 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:40:40 |
147 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | |
148 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | |
149 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
150 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | |
151 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
152 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | |
153 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | |
154 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | |
155 | Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic | 0:43:25 |
156 | Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:47:36 |
DNF | Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma | |
OTL | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | |
DNF | Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ | |
DNF | Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic | |
DNF | Tiesj Benoot (Bel) Team DSM | |
DNF | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | |
DNF | Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash |
Klasyfikacja generalna po jedenastym etapie:
1 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 43:44:38 |
2 | Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo | 0:05:18 |
3 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:05:32 |
4 | Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers | 0:05:33 |
5 | Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team | 0:05:58 |
6 | Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe | 0:06:16 |
7 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:06:30 |
8 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 0:07:11 |
9 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 0:09:29 |
10 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious | 0:10:28 |
11 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:15:35 |
12 | Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team | 0:24:44 |
13 | Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma | 0:25:21 |
14 | Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange | 0:25:53 |
15 | David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ | 0:30:51 |
16 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:32:20 |
17 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 0:38:49 |
18 | Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo | 0:39:13 |
19 | Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious | 0:43:54 |
20 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:47:37 |
21 | Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers | 0:49:17 |
22 | Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash | 0:50:57 |
23 | Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo | 0:53:35 |
24 | Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech | 0:54:35 |
25 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | 0:54:41 |
26 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:54:54 |
27 | Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic | 0:56:44 |
28 | Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation | 0:57:00 |
29 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:57:12 |
30 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 0:57:38 |
31 | Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep | 0:59:33 |
32 | Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:00:55 |
33 | Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers | 1:02:54 |
34 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 1:03:44 |
35 | Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:04:40 |
36 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 1:04:52 |
37 | Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix | 1:04:55 |
38 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 1:09:03 |
39 | Simon Yates (GBr) Team BikeExchange | |
40 | Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team | 1:11:02 |
41 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 1:11:23 |
42 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 1:15:23 |
43 | Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious | 1:17:45 |
44 | Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep | 1:18:02 |
45 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 1:18:23 |
46 | Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic | 1:19:41 |
47 | Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:19:46 |
48 | Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers | 1:20:08 |
49 | Pierre Latour (Fra) TotalEnergies | 1:21:10 |
50 | Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious | 1:22:53 |
51 | Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo | 1:23:11 |
52 | Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo | 1:23:50 |
53 | Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo | 1:23:58 |
54 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | 1:24:57 |
55 | Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech | 1:25:32 |
56 | Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies | 1:26:15 |
57 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | 1:26:20 |
58 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 1:27:11 |
59 | Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers | 1:28:26 |
60 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | 1:30:21 |
61 | Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo | 1:30:51 |
62 | Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation | 1:31:20 |
63 | Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:31:56 |
64 | Simon Geschke (Ger) Cofidis | 1:32:05 |
65 | Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies | 1:32:37 |
66 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 1:33:25 |
67 | Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers | 1:36:12 |
68 | Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team | 1:36:17 |
69 | Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies | 1:36:23 |
70 | Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe | 1:36:38 |
71 | Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix | 1:36:40 |
72 | Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech | 1:37:52 |
73 | Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team | 1:38:50 |
74 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 1:39:14 |
75 | Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic | 1:40:49 |
76 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 1:41:13 |
77 | Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team | 1:42:59 |
78 | Rui Costa (Por) UAE Team Emirates | 1:43:13 |
79 | Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal | 1:43:35 |
80 | Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ | 1:43:40 |
81 | Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal | 1:44:34 |
82 | Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers | 1:44:58 |
83 | Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo | 1:45:03 |
84 | Anthony Perez (Fra) Cofidis | 1:45:16 |
85 | Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team | 1:45:47 |
86 | Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech | 1:46:20 |
87 | Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:46:45 |
88 | Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:46:54 |
89 | Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 1:47:02 |
90 | Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team | 1:48:00 |
91 | Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies | 1:48:33 |
92 | Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix | 1:49:07 |
93 | Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team | 1:50:54 |
94 | Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation | 1:52:09 |
95 | Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic | 1:53:04 |
96 | Ruben Fernandez (Spa) Cofidis | 1:54:05 |
97 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | 1:54:08 |
98 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 1:54:27 |
99 | Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates | 1:56:15 |
100 | Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange | 1:56:23 |
101 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 1:56:56 |
102 | Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies | 1:57:14 |
103 | Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis | 1:57:18 |
104 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | 1:57:46 |
105 | Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix | 1:57:57 |
106 | Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM | 1:58:02 |
107 | Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma | 1:59:01 |
108 | Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe | 2:00:43 |
109 | Jorge Arcas (Spa) Movistar Team | 2:00:58 |
110 | Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 2:01:03 |
111 | Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:02:15 |
112 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 2:02:19 |
113 | Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team | 2:02:44 |
114 | Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix | 2:03:46 |
115 | Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates | 2:04:03 |
116 | Christophe Laporte (Fra) Cofidis | 2:04:25 |
117 | Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash | 2:05:18 |
118 | Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep | 2:06:23 |
119 | Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep | 2:07:05 |
120 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM | 2:07:30 |
121 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 2:07:44 |
122 | Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:08:48 |
123 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 2:09:04 |
124 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 2:09:38 |
125 | Nils Eekhoff (Ned) Team DSM | 2:09:46 |
126 | Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash | 2:10:13 |
127 | Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix | 2:11:17 |
128 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | 2:12:06 |
129 | Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash | 2:12:20 |
130 | Casper Pedersen (Den) Team DSM | 2:14:38 |
131 | Jelle Wallays (Bel) Cofidis | 2:14:45 |
132 | Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash | 2:14:51 |
133 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | 2:15:55 |
134 | Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange | 2:16:08 |
135 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 2:17:58 |
136 | Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation | 2:18:16 |
137 | Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe | 2:18:57 |
138 | Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash | 2:20:54 |
139 | Julien Simon (Fra) TotalEnergies | 2:21:19 |
140 | Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:21:32 |
141 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 2:21:40 |
142 | Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates | 2:22:22 |
143 | Cees Bol (Ned) Team DSM | 2:22:23 |
144 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | 2:22:32 |
145 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 2:23:11 |
146 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 2:23:39 |
147 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 2:24:52 |
148 | Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep | 2:25:59 |
149 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | 2:26:23 |
150 | Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic | 2:27:54 |
151 | Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious | 2:29:34 |
152 | Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies | 2:35:22 |
153 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | 2:36:11 |
154 | Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange | 2:39:36 |
155 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 2:43:17 |