Wout van Aert po pięknej ucieczce (Jumbo – Visma) był najlepszy na jedenastym etapie “Wielkiej Pętli”. Liderem pozostał Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Duże straty zanotowali Ben O’Connor (AG2R Citroën Team) i David Gaudu (Groupama – FDJ).

11. etap Tour de France jeszcze przed startem stał się historycznym. Po raz pierwszy kolarze mieli zmierzyć się z Mont Ventoux. Odcinek z Sorgues do Malaucene liczył niespełna 199 kilometrów i miał aż 4647 metrów przewyższenia!

Pierwsze 20 kilometrów panowie przejechali z prędkością ponad 52 km/h i ciężko było o udany odjazd. Zaatakował mistrz świata Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step), a na jego kole zabrał się lider klasyfikacji górskiej Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic). Niestety chwilę później niebezpieczny upadek zaliczył Tony Martin (Jumbo – Visma) i Niemiec musiał wycofać się z rywalizacji.

Na pierwszej dziś górskiej premii Côté de Fontaine-de-Vaucluse (1,9 km, śr. 6%) pierwszy zameldował się Alaphilippe, który zostawił Quintanę. Także lotna premia w Les Imberts padła łupem mistrza świata. Peleton nie odpuszczał i ciężko było zawiązać większy odjazd. Do Francuza na podjeździe pod Cote de Gordes (2,5 km, śr. 5,1%) dojechali Dan Martin (Israel Start-Up Nation), Anthony Perez (Cofidis, Solutions Crédits) i Pierre Rolland (B&B Hotels p/b KTM).

Z tyłu utworzyły się kolejne grupki, które starały się dojechać do prowadzącej czwórki. Na 133 kilometry przed metą mistrz świata wraz ze współtowarzyszami miał minutę przewagi nad grupą, w której jechali: Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates), Julian Bernard, Bauke Mollema, Kenny Elissonde (wszyscy Trek-Segafredo), Nils Politt (Bora-Hansgrohe), Xandro Meurisee, Kristian Sbaragli (obaj Alpecin-Fenix), Luke Durbridge (BikeExchange), Quentin Pacher (B&B Hotels-KTM), Wout van Aert (Jumbo-Visma), Greg Van Avermaet, Benoît Cosnefroy (obaj Ag2r-Citröen) oraz Pierre-Luc Périchon (Cofidis).

Co ciekawe podczas pierwszego w historii podjazdu pod Col de la Liguiere (9,3 km, śr. 6,7%) goniąca grupa nie zbliżała się do uciekinierów. Ich strata wynosiła minutę, a peleton prowadzony przez INEOS Grenadiers tracił ponad cztery minuty. Na szczycie pierwszy zameldował się Dan Martin, a z grupy pościgowej ubył Cosnefroy.

Tuż przed pierwszym podjazdem na “Gigant Prowansji” (od strony Sault – 22 km. długości; śr. nachylenie 5,1%) czwórka została doścignięta przez grupę 12 kolarzy. Niestety na 90 kilometrów przed metą z peletonu niespodziewanie odpadł David Gaudu (Groupama – FDJ).

W połowie podjazdu ucieczka podzieliła się i na czele zostali: Alaphilippe, Perez, Bernard, Elissonde, Meurisse, Durbridge i van Aert. Peleton tracił około pięć minut, ale tempo pogoni nie było zbyt wysokie. Tuż przed szczytem do czołówki dojechał Mollema, a górską premię wygrał nie kto inny, jak mistrz świata. David Gaudu tracił już do grupki Tadeja Pogacara dwie minuty.

Drugi podjazd na “Górę Wiatrów” zaczynał się w Bedoin (15,7 km długości; śr. nachylenie 8,8%). Na samotny atak zdecydował się Kenny Elissonde. Za nim kręcili Alaphilippe, Mollema i van Aert. Dość nieoczekiwanie z tej trójki skontrował Belg i na 13 kilometrów przed szczytem dojechał do Francuza. Mollema próbował w tym samym czasie zerwać z koła mistrza świata, ale Alaphilippe mimo problemów zdołał do niego dojechać.

W peletonie tempa nie wytrzymywali kolejni zawodnicy. Zostali między innymi Jakob Fuglsang (Astana – Premier Tech), Wout Poels (Bahrain – Victorious) czy Patrick Konrad (BORA – hansgrohe).

12 kilometrów przed szczytem Wout van Aert zostawił Francuza i pognał samotnie w stronę mety.

W grupie lidera cały czas tempo dyktował Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), a Tadeja Pogacara cały czas osłaniał Rafał Majka (UAE Team Emirates). Jednak Wout van Aert wcale nie tracił do tej grupy, a wręcz zyskiwał na podjeździe pod Mont Ventoux.

Na 30 kilometrów przed metą kontakt z grupą lidera stracił drugi w klasyfikacji generalnej Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Jechali w niej:  Tadej Pogacar, Rafał Majka (UAE Team Emirates), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Richie Porte, Michał Kwiatkowski, Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), Michael Woods (Israel Start-Up Nation), Enric Mas (Movistar), Wilco Kelderman (Bora-Hansgrohe), Guillaume Martin (Cofidis), Rigoberto Urán (EF Education-Nippo), Pello Bilbao (Bahrain – Victorious) i Alexey Lutsenko (Astana-PremierTech).

Wout van Aert nie oglądał się za siebie i w dobrym tempie pokonywał kolejne kilometry podjazdu. 3500 metrów przed szczytem do Elissonde dojechał Bauke Mollema. Praca Michała Kwiatkowskiego spowodowała, że odpadli Mas, Martin i Bilbao. Niespodziewanie zaatakował Vingegaard, a na jego kole pojawił się Pogacar. Kolejną dwójkę tworzyli Carapaz i Uran. Duńczyk z Jumbo-Visma po chwili zerwał z koła lidera wyścigu!

Na szczycie Mont Ventoux Wout van Aert miał ponad minutę przewagi nad duetem Trek – Segafredo i autostradę do zwycięstwa na dzisiejszym etapie. Vingegaard tracił kolejne 30 sekund, ale miał także tyle przewagi nad Pogacarem. Do lidera wyścigu dojechali także Carapaz i Uran.

Van Aert dobrze zjeżdżał i nie tracił nic ze swojej przewagi. Natomiast do kolarzy Treka zbliżał się Vingegaard. Jednak grupka z liderem wyścigu także nie dawała za wygraną i goniła Duńczyka.

Belg zjechał bezpiecznie i mógł spokojnie cieszyć się na ulicach Malaucene ze swojego spektakularnego zwycięstwa na etapie Tour de France. To jego czwarty triumf na “Wielkiej Pętli”.

Drugi był Kenny Elissonde, a trzeci Bauke Mollema (obaj Trek – Segafredo). Lider wyścigu Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) na mecie zameldował się jako czwarty.

Wyniki jedenastego etapu:

1 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 5:17:43
2 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:01:14
3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
4 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:38
5 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo
6 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers
7 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
8 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:01:56
9 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe
10 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:03:02
11 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:03:28
12 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:04:05
13 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 0:05:09
14 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange
15 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:05:35
16 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
18 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:05:46
19 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:07:18
20 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:07:34
21 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:11:32
22 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:12:18
23 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep
24 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo
25 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
26 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers
27 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 0:13:07
28 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:14:28
29 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
30 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix
31 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM
32 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM
33 Mark Donovan (GBr) Team DSM
34 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo
35 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team
36 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team
37 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech
38 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
39 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
41 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:14:46
42 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:18:30
43 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:19:40
44 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange
45 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash 0:19:44
46 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:19:59
47 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:21:52
48 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:22:18
49 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
50 Simon Geschke (Ger) Cofidis
51 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 0:23:27
52 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:24:20
53 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 0:24:38
54 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech
55 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
56 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo
57 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
58 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma
59 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious
60 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates
61 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo
62 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team
63 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
64 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
65 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers
66 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
67 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix
68 Casper Pedersen (Den) Team DSM
69 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
70 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe
71 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix
72 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 0:25:07
73 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
74 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:26:00
75 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 0:26:16
76 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 0:26:58
77 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
78 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
79 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 0:27:08
80 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
81 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 0:28:15
82 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
83 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation
84 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech
85 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies
86 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech
87 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers
88 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
89 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
90 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic
91 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
92 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
93 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
94 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team
95 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies 0:29:04
96 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:29:53
97 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 0:29:58
98 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:30:00
99 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:30:48
100 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:31:09
101 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation
102 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
103 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
104 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
105 Jelle Wallays (Bel) Cofidis
106 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis
107 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 0:32:55
108 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:33:05
109 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:33:10
110 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash
111 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash
112 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal
113 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
114 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
115 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
116 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 0:34:24
117 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:34:26
118 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:36:55
119 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:37:13
120 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
121 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 0:37:26
122 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
123 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
124 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
125 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
126 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix
127 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
128 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
129 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange
130 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe
131 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
132 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash
133 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange
134 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM
135 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange
136 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
137 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM
138 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers
139 Cees Bol (Ned) Team DSM
140 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
141 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious
142 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
143 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 0:39:13
144 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM
145 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash 0:39:58
146 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:40:40
147 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep
148 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
149 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
150 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team
151 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep
152 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash
153 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
154 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies
155 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:43:25
156 Søren Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:47:36
DNF Tony Martin (Ger) Jumbo-Visma
OTL Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
DNF Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
DNF Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic
DNF Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
DNF Tiesj Benoot (Bel) Team DSM
DNF Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
DNF Victor Campenaerts (Bel) Qhubeka-NextHash

 

Klasyfikacja generalna po jedenastym etapie:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 43:44:38
2 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:05:18
3 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:05:32
4 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 0:05:33
5 Ben O’Connor (Aus) AG2R Citroën Team 0:05:58
6 Wilco Kelderman (Ned) Bora-Hansgrohe 0:06:16
7 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:06:30
8 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:07:11
9 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:09:29
10 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:10:28
11 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:15:35
12 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R Citroën Team 0:24:44
13 Wout Van Aert (Bel) Jumbo-Visma 0:25:21
14 Esteban Chaves Rubio (Col) Team BikeExchange 0:25:53
15 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:30:51
16 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:32:20
17 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:38:49
18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:39:13
19 Dylan Teuns (Bel) Bahrain Victorious 0:43:54
20 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:47:37
21 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:49:17
22 Sergio Henao Montoya (Col) Qhubeka-NextHash 0:50:57
23 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:53:35
24 Jakob Fuglsang (Den) Astana-Premier Tech 0:54:35
25 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:54:41
26 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:54:54
27 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:56:44
28 Michael Woods (Can) Israel Start-up Nation 0:57:00
29 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:57:12
30 Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma 0:57:38
31 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:59:33
32 Franck Bonnamour (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:00:55
33 Richie Porte (Aus) Ineos Grenadiers 1:02:54
34 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 1:03:44
35 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:04:40
36 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 1:04:52
37 Xandro Meurisse (Bel) Alpecin-Fenix 1:04:55
38 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 1:09:03
39 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
40 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Movistar Team 1:11:02
41 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 1:11:23
42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 1:15:23
43 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain Victorious 1:17:45
44 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep 1:18:02
45 Mark Donovan (GBr) Team DSM 1:18:23
46 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 1:19:41
47 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:19:46
48 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 1:20:08
49 Pierre Latour (Fra) TotalEnergies 1:21:10
50 Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious 1:22:53
51 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:23:11
52 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:23:50
53 Michael Valgren (Den) EF Education-Nippo 1:23:58
54 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 1:24:57
55 Hugo Houle (Can) Astana-Premier Tech 1:25:32
56 Cristian Rodriguez Martin (Spa) TotalEnergies 1:26:15
57 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 1:26:20
58 Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo 1:27:11
59 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 1:28:26
60 Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange 1:30:21
61 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 1:30:51
62 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 1:31:20
63 Jan Bakelants (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:31:56
64 Simon Geschke (Ger) Cofidis 1:32:05
65 Victor de la Parte (Spa) TotalEnergies 1:32:37
66 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 1:33:25
67 Dylan van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 1:36:12
68 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R Citroën Team 1:36:17
69 Anthony Turgis (Fra) TotalEnergies 1:36:23
70 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:36:38
71 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 1:36:40
72 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana-Premier Tech 1:37:52
73 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 1:38:50
74 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 1:39:14
75 Elie Gesbert (Fra) Team Arkea-Samsic 1:40:49
76 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:41:13
77 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 1:42:59
78 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 1:43:13
79 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 1:43:35
80 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 1:43:40
81 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 1:44:34
82 Tao Geoghegan Hart (GBr) Ineos Grenadiers 1:44:58
83 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 1:45:03
84 Anthony Perez (Fra) Cofidis 1:45:16
85 Dorian Godon (Fra) AG2R Citroën Team 1:45:47
86 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana-Premier Tech 1:46:20
87 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:46:45
88 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:46:54
89 Lorenzo Rota (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:47:02
90 Michael Schär (Swi) AG2R Citroën Team 1:48:00
91 Fabien Doubey (Fra) TotalEnergies 1:48:33
92 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin-Fenix 1:49:07
93 Ivan Garcia Cortina (Spa) Movistar Team 1:50:54
94 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 1:52:09
95 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 1:53:04
96 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 1:54:05
97 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 1:54:08
98 Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange 1:54:27
99 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 1:56:15
100 Luke Durbridge (Aus) Team BikeExchange 1:56:23
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:56:56
102 Edvald Boasson Hagen (Nor) TotalEnergies 1:57:14
103 Pierre-Luc Périchon (Fra) Cofidis 1:57:18
104 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 1:57:46
105 Kristian Sbaragli (Ita) Alpecin-Fenix 1:57:57
106 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels p/b KTM 1:58:02
107 Mike Teunissen (Ned) Jumbo-Visma 1:59:01
108 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 2:00:43
109 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 2:00:58
110 Harry Sweeny (Aus) Lotto Soudal 2:01:03
111 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:02:15
112 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 2:02:19
113 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 2:02:44
114 Petr Vakoc (Cze) Alpecin-Fenix 2:03:46
115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:04:03
116 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 2:04:25
117 Michael Gogl (Aut) Qhubeka-NextHash 2:05:18
118 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:06:23
119 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:07:05
120 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team DSM 2:07:30
121 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 2:07:44
122 Georg Zimmermann (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:08:48
123 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 2:09:04
124 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 2:09:38
125 Nils Eekhoff (Ned) Team DSM 2:09:46
126 Maximilian Walscheid (Ger) Qhubeka-NextHash 2:10:13
127 Jasper Philipsen (Bel) Alpecin-Fenix 2:11:17
128 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:12:06
129 Simon Clarke (Aus) Qhubeka-NextHash 2:12:20
130 Casper Pedersen (Den) Team DSM 2:14:38
131 Jelle Wallays (Bel) Cofidis 2:14:45
132 Carlos Barbero (Spa) Qhubeka-NextHash 2:14:51
133 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 2:15:55
134 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 2:16:08
135 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 2:17:58
136 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-up Nation 2:18:16
137 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 2:18:57
138 Sean Bennett (USA) Qhubeka-NextHash 2:20:54
139 Julien Simon (Fra) TotalEnergies 2:21:19
140 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 2:21:32
141 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 2:21:40
142 Marc Hirschi (Swi) UAE Team Emirates 2:22:22
143 Cees Bol (Ned) Team DSM 2:22:23
144 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 2:22:32
145 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 2:23:11
146 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 2:23:39
147 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 2:24:52
148 Mark Cavendish (GBr) Deceuninck-QuickStep 2:25:59
149 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 2:26:23
150 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 2:27:54
151 Marco Haller (Aut) Bahrain Victorious 2:29:34
152 Jeremy Cabot (Fra) TotalEnergies 2:35:22
153 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 2:36:11
154 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team BikeExchange 2:39:36
155 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 2:43:17
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments