Sam Bennett (Bora-hansgrohe) po sprinterskim finiszu wygrał 2. etap BinckBank Tour. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Drugi etap BinckBank Tour był przeznaczony dla sprinterów. Trasa z Blankenberge do Ardooie liczyła blisko 170 kilometrów i była płaska. Złoty kilometr zlokalizowany był 27 kilometrów przed metą.
W ucieczce dnia jechali: Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Josef Cerny (CCC Team), Robert Stannard (Mitchelton-Scott), Damien Gaudin (Total Direct Energie), Jesper Asselman (Roompot Charles) i Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen-Baloise).
Z powodu kraksy z wyścigu musieli wycofać się Chris Lawless (Team Ineos) i Maarten Wynants (Team Jumbo Visma).
W peletonie grupy sprinterskie kontrolowały przewagę ucieczki. Długo wynosiła ona około minutę. Na złotym kilometrze dwie premie wygrał Cerny, a jedną Stannard. Na wiatrach peleton przyspieszył i zbliżył się do ucieczki.
Na 9 kilometrów przed metą zaatakował Zdenek Stybar. Jednak peleton nie pozwolił Czechowi z Deceuninck-Quick Step na dłuższy odjazd. Peleton dogonił ucieczkę dnia 5 kilometrów przed metą.
Ponownie doszło do finiszu z peletonu i po raz drugi triumfował Sam Bennett. Kolarz Bora-hansgrohe wyprzedził Jaspera Philipsena i Dylana Groenewegena. Irlandczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Wyniki drugiego etapu:
1 | Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe | 3:45:20 | |
2 | Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates | ||
3 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
4 | Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos | ||
5 | Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep | ||
6 | Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
7 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida | ||
8 | Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal | ||
9 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | ||
10 | Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert | ||
11 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | ||
12 | Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles | ||
13 | Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team | ||
14 | Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles | ||
15 | Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale | ||
16 | Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
17 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | ||
18 | Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team | ||
19 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | ||
20 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | ||
21 | Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott | ||
22 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
23 | Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal | ||
24 | Moreno Hofland (Ned) EF Education First | ||
25 | Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert | ||
26 | Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data | ||
27 | Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie | ||
28 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | ||
29 | Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep | ||
30 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | ||
31 | Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team | ||
32 | Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First | ||
33 | Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale | ||
34 | Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
35 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | ||
36 | Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | ||
37 | Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb | ||
38 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | ||
39 | Julien Vermote (Bel) Dimension Data | ||
40 | Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
41 | Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team | ||
42 | Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ | ||
43 | Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott | ||
44 | Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team | ||
45 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | ||
46 | Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team | ||
47 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
48 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | ||
49 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team | ||
50 | Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie | ||
51 | Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
52 | Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin | ||
53 | Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team | ||
54 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
55 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | ||
56 | Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe | ||
57 | Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott | ||
58 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | ||
59 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert | ||
60 | Casper Pedersen (Den) Team Sunweb | ||
61 | Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates | ||
62 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | ||
63 | Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert | ||
64 | Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Charles | ||
65 | Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin | ||
66 | Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates | ||
67 | Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie | ||
68 | Lars Boom (Ned) Roompot-Charles | ||
69 | Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin | ||
70 | Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates | ||
71 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | ||
72 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | ||
73 | Filippo Ganna (Ita) Team Ineos | ||
74 | Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles | ||
75 | Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles | ||
76 | Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb | ||
77 | Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott | ||
78 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep | ||
79 | Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
80 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | ||
81 | Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data | ||
82 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | ||
83 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ Continental | ||
84 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | ||
85 | Leonardo Basso (Ita) Team Ineos | ||
86 | Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb | ||
87 | Sacha Modolo (Ita) EF Education First | ||
88 | Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team | ||
89 | Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin | ||
90 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team | ||
91 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | ||
92 | Michael Schär (Swi) CCC Team | ||
93 | Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale | ||
94 | Lars Bak (Den) Dimension Data | ||
95 | Mitchell Docker (Aus) EF Education First | ||
96 | Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott | ||
97 | Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott | ||
98 | Michal Golas (Pol) Team Ineos | ||
99 | Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida | ||
100 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | ||
101 | Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
102 | Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal | ||
103 | Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team | ||
104 | Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
105 | Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
106 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | ||
107 | Josef Cerny (Cze) CCC Team | ||
108 | Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles | ||
109 | Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
110 | Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ | ||
111 | Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale | ||
112 | Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
113 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb | ||
114 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
115 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team | ||
116 | Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale | ||
117 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe | ||
118 | Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles | ||
119 | Christian Knees (Ger) Team Ineos | ||
120 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo | ||
121 | Mark Renshaw (Aus) Dimension Data | ||
122 | Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin | ||
123 | Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal | ||
124 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | ||
125 | Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale | ||
126 | Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
127 | Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates | ||
128 | Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie | ||
129 | Logan Owen (USA) EF Education First | ||
130 | Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott | ||
131 | Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
132 | Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles | ||
133 | Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida | ||
134 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | ||
135 | Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe | ||
136 | Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates | ||
137 | Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert | ||
138 | Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo | 0:00:24 | |
139 | Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida | 0:00:44 | |
140 | Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:00:56 | |
141 | Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:01:19 | |
142 | Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team | ||
143 | Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos | ||
144 | Julius van den Berg (Ned) EF Education First | 0:02:11 | |
145 | Roy Curvers (Ned) Team Sunweb | 0:02:41 | |
146 | Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie | 0:03:40 | |
147 | Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma | 0:03:49 | |
148 | Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida | ||
149 | Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates | ||
150 | Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team | 0:05:38 | |
151 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | ||
152 | Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie | ||
153 | Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie | ||
154 | Oscar Gatto (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:09:12 | |
155 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | ||
DNF | Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo-Visma | ||
DNF | Christopher Lawless (GBr) Team Ineos | ||
DNF | Rasmus Tiller (Nor) Dimension Data |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe | 7:27:57 | |
2 | Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team | 0:00:12 | |
3 | Lars Bak (Den) Dimension Data | 0:00:13 | |
4 | Josef Cerny (Cze) CCC Team | ||
5 | Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates | 0:00:14 | |
6 | Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo | ||
7 | Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott | ||
8 | Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:00:16 | |
9 | Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
10 | Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:00:17 | |
11 | Jesper Asselman (Ned) Roompot-Charles | 0:00:18 | |
12 | Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos | 0:00:20 | |
13 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain-Merida | ||
14 | Alvaro Hodeg (Col) Deceuninck-QuickStep | ||
15 | Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
16 | Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert | ||
17 | Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo | ||
18 | Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale | ||
19 | Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles | ||
20 | Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal | ||
21 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data | ||
22 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | ||
23 | Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal | ||
24 | Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data | ||
25 | Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale | ||
26 | Jurgen Roelandts (Bel) Movistar Team | ||
27 | Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team | ||
28 | Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep | ||
29 | Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | ||
30 | Simon Clarke (Aus) EF Education First | ||
31 | Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
32 | Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ | ||
33 | Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
34 | Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team | ||
35 | Boris Vallee (Bel) Wanty-Gobert | ||
36 | Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ | ||
37 | Casper Pedersen (Den) Team Sunweb | ||
38 | Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First | ||
39 | Jan Bakelants (Bel) Team Sunweb | ||
40 | Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott | ||
41 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin | ||
42 | Boy van Poppel (Ned) Roompot-Charles | ||
43 | Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin | ||
44 | Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team | ||
45 | Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal | ||
46 | Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe | ||
47 | Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates | ||
48 | Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida | ||
49 | Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie | ||
50 | Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott | ||
51 | Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Charles | ||
52 | Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates | ||
53 | Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
54 | Jens Debusschere (Bel) Katusha-Alpecin | ||
55 | Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates | ||
56 | Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal | ||
57 | Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team | ||
58 | Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin | ||
59 | Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
60 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team | ||
61 | Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb | ||
62 | Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo | ||
63 | Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles | ||
64 | Julien Vermote (Bel) Dimension Data | ||
65 | Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe | ||
66 | Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team | ||
67 | Edoardo Affini (Ita) Mitchelton-Scott | ||
68 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | ||
69 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert | ||
70 | Larry Warbasse (USA) AG2R La Mondiale | ||
71 | Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert | ||
72 | Leonardo Basso (Ita) Team Ineos | ||
73 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | ||
74 | Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo-Visma | ||
75 | Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team | ||
76 | Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin | ||
77 | Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb | ||
78 | Moreno Hofland (Ned) EF Education First | ||
79 | Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb | ||
80 | Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates | ||
81 | Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert | ||
82 | Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal | ||
83 | Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | ||
84 | Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott | ||
85 | Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert | ||
86 | Bob Jungels (Lux) Deceuninck-QuickStep | ||
87 | Filippo Ganna (Ita) Team Ineos | ||
88 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team | ||
89 | Mitchell Docker (Aus) EF Education First | ||
90 | Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team | ||
91 | Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie | ||
92 | Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida | ||
93 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | ||
94 | Thomas Boudat (Fra) Total Direct Energie | ||
95 | Michael Valgren Andersen (Den) Dimension Data | ||
96 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ Continental | ||
97 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | ||
98 | Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma | ||
99 | Harry Tanfield (GBr) Katusha-Alpecin | ||
100 | Stijn Steels (Bel) Roompot-Charles | ||
101 | Michael Schär (Swi) CCC Team | ||
102 | Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ | ||
103 | Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
104 | Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
105 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo | ||
106 | Logan Owen (USA) EF Education First | ||
107 | Michal Golas (Pol) Team Ineos | ||
108 | Mark Renshaw (Aus) Dimension Data | ||
109 | Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott | ||
110 | Lars Boom (Ned) Roompot-Charles | ||
111 | Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe | ||
112 | Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie | ||
113 | Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale | ||
114 | Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale | ||
115 | Bagdonas Gediminas (Ltu) AG2R La Mondiale | ||
116 | Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal | ||
117 | Eliot Lietaer (Bel) Wallonie Bruxelles | ||
118 | Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
119 | Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles | ||
120 | Dylan van Baarle (Ned) Team Ineos | ||
121 | Christian Knees (Ger) Team Ineos | ||
122 | Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida | ||
123 | Lukas Spengler (Swi) Wallonie Bruxelles | ||
124 | Marcel Sieberg (Ger) Bahrain-Merida | 0:01:29 | |
125 | Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin | 0:01:32 | |
126 | Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ | 0:01:36 | |
127 | Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo | 0:01:41 | |
128 | Jos van Emden (Ned) Team Jumbo-Visma | 0:01:47 | |
129 | Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team | 0:01:53 | |
130 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | ||
131 | Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:02:06 | |
132 | Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise | 0:02:17 | |
133 | Carlos Verona (Spa) Movistar Team | ||
134 | Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert | ||
135 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team | 0:02:26 | |
136 | Julius van den Berg (Ned) EF Education First | 0:02:31 | |
137 | Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates | 0:02:47 | |
138 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | 0:02:53 | |
139 | Sacha Modolo (Ita) EF Education First | 0:02:55 | |
140 | Roy Curvers (Ned) Team Sunweb | 0:03:01 | |
141 | Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:03:04 | |
142 | Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles | 0:03:09 | |
143 | Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott | 0:03:32 | |
144 | Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma | 0:04:09 | |
145 | Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates | ||
146 | Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida | ||
147 | Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team | 0:04:42 | |
148 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | 0:05:45 | |
149 | Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie | 0:07:51 | |
150 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | 0:08:04 | |
151 | Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team | 0:08:31 | |
152 | Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie | 0:09:25 | |
153 | Oscar Gatto (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:09:32 | |
154 | Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:10:41 | |
155 | Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie | 0:11:23 |