Drużyna Jumbo-Visma wygrywa zarówno we Włoszech, jak i we Francji. Mike Teunissen wygrał szósty i zarazem ostatni etap oraz klasyfikację generalną wyścigu 4 Jours de Dunkerque.
Na zakończenie wyścigu Cztery Dni Dunkierki kolarze mieli do pokonania liczący 187,3 km etap z Roubaix do Dunkierki. Profil był płaski.
W ucieczkę dnia zabrało się tylko dwóch zawodników: Frederik Frison (Lotto-Soudal) oraz Elmar Reinders (Roompot-Charles).
66 km przed metą do prowadzącego duetu dołączyło czterech innych zawodników: Combaud, Ligthart, Leroux oraz Robeet. Pomimo wzmocnienia sił 25 km przed metą przewaga uciekinierów zmalała do około minuty.
Najdłużej z harcowników utrzymał się Reinders, ale ostatecznie doszło do finiszu peletonu, w którym po raz kolejny najszybszy był Mike Teunissen.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo-Visma | 20 | 30 | 4:21:42 |
2 | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo-Visma | 10 | 18 | ,, |
3 | DUPONT Timothy | Wanty – Gobert Cycling Team | 5 | 12 | ,, |
4 | SARREAU Marc | Groupama – FDJ | 7 | ,, | |
5 | COQUARD Bryan | Vital Concept – B&B Hotels | 4 | ,, | |
6 | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 3 | ,, | |
7 | VAN ASBROECK Tom | Israel Cycling Academy | 2 | ,, | |
8 | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 1 | ,, | |
9 | VERMEULEN Emiel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
10 | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | ,, | ||
11 | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
12 | NÕMMELA Aksel | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
13 | BARBIER Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
14 | GROSU Eduard Michael | Delko Marseille Provence | ,, | ||
15 | JANS Roy | Corendon – Circus | ,, | ||
16 | LEYSEN Senne | Roompot – Charles | ,, | ||
17 | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
18 | TURGIS Anthony | Team Total Direct Energie | ,, | ||
19 | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
20 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | ,, | ||
21 | ASSELMAN Jesper | Roompot – Charles | ,, | ||
22 | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
23 | DE GENDT Aimé | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
24 | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
25 | BACKAERT Frederik | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
26 | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
27 | BARTHE Cyril | Euskadi Basque Country – Murias | ,, | ||
28 | DELAPLACE Anthony | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
29 | VAN SCHIP Jan-Willem | Roompot – Charles | ,, | ||
30 | RICKAERT Jonas | Corendon – Circus | ,, | ||
31 | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | ,, | ||
32 | BAGDONAS Gediminas | AG2R La Mondiale | ,, | ||
33 | GREIPEL André | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
34 | DE BONDT Dries | Corendon – Circus | ,, | ||
35 | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 0:09 | ||
36 | BARBIER Rudy | Israel Cycling Academy | ,, | ||
37 | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
38 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 0:13 | ||
39 | SWIFT Connor | Team Arkéa Samsic | 0:15 | ||
40 | MERTZ Rémy | Lotto Soudal | ,, | ||
41 | JENSEN August | Israel Cycling Academy | ,, | ||
42 | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 0:20 | ||
43 | DELAGE Mickaël | Groupama – FDJ | ,, | ||
44 | PAILLOT Yoann | St Michel – Auber93 | 0:25 | ||
45 | ALLEGAERT Piet | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
46 | LE CUNFF Kévin | St Michel – Auber93 | ,, | ||
47 | TERPSTRA Niki | Team Total Direct Energie | ,, | ||
48 | MALDONADO Anthony | St Michel – Auber93 | ,, | ||
49 | VIEJO José Daniel | Euskadi Basque Country – Murias | ,, | ||
50 | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | ,, | ||
51 | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 0:29 | ||
52 | VAN POUCKE Aaron | Sport Vlaanderen – Baloise | 0:38 | ||
53 | KREDER Wesley | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
54 | VAN DER POEL David | Corendon – Circus | 0:42 | ||
55 | WELTEN Bram | Team Arkéa Samsic | 0:57 | ||
56 | HOELGAARD Daniel | Groupama – FDJ | 1:21 | ||
57 | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | ,, | ||
58 | REINDERS Elmar | Roompot – Charles | 1:34 | ||
59 | LEROUX Samuel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 1:49 | ||
60 | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
61 | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 2:00 | ||
62 | DERNIES Tom | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, | ||
63 | LIGTHART Pim | Team Total Direct Energie | ,, | ||
64 | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 2:17 | ||
65 | CARISEY Clément | Israel Cycling Academy | ,, | ||
66 | VAN STAEYEN Michael | Roompot – Charles | ,, | ||
67 | JARRIER Benoît | Team Arkéa Samsic | ,, | ||
68 | LIEPIŅŠ Emīls | Wallonie-Bruxelles | ,, | ||
69 | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot – Charles | ,, | ||
70 | DUVAL Julien | AG2R La Mondiale | ,, | ||
71 | JAKIN Alo | St Michel – Auber93 | ,, | ||
72 | WYNANTS Maarten | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
73 | SELLIER Simon | Team Total Direct Energie | ,, | ||
74 | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
75 | HUREL Tony | St Michel – Auber93 | ,, | ||
76 | BAGÜES Aritz | Euskadi Basque Country – Murias | ,, | ||
77 | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
78 | HANSEN Lasse Norman | Corendon – Circus | ,, | ||
79 | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty – Gobert Cycling Team | ,, | ||
80 | CARDIS Romain | Team Total Direct Energie | ,, | ||
81 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | 2:40 | ||
82 | MARTIN Tony | Team Jumbo-Visma | 3:37 | ||
83 | TAMINIAUX Lionel | Wallonie-Bruxelles | 6:17 | ||
84 | KASPERKIEWICZ Przemysław | Delko Marseille Provence | 7:57 | ||
85 | VAN TRIJP Maarten | Corendon – Circus | 10:18 | ||
86 | EENKHOORN Pascal | Team Jumbo-Visma | ,, | ||
DNF | SÁEZ Héctor | Euskadi Basque Country – Murias | – | ||
DNF | MAURELET Flavien | St Michel – Auber93 | ,, | ||
DNF | VENTURINI Clément | AG2R La Mondiale | ,, | ||
DNF | MORICE Julien | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | PLANCKAERT Edward | Sport Vlaanderen – Baloise | ,, | ||
DNF | BERRADE Urko | Euskadi Basque Country – Murias | ,, | ||
DNF | FRISON Frederik | Lotto Soudal | ,, | ||
DNF | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | ,, | ||
DNF | GAUDIN Damien | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | ERMENAULT Corentin | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | PETIT Adrien | Team Total Direct Energie | ,, | ||
DNF | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | VAUGRENARD Benoît | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNF | CAM Maxime | Vital Concept – B&B Hotels | ,, | ||
DNF | ARMIRAIL Bruno | Groupama – FDJ | ,, | ||
DNF | VANDENBERGH Stijn | AG2R La Mondiale | ,, | ||
DNS | DUMOULIN Samuel | AG2R La Mondiale | ,, |
Ostateczna klasyfikacja generalna:
1 | 1 | – | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo-Visma | 200 | 150 | 25:37:41 |
2 | 2 | – | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo-Visma | 150 | 110 | 0:24 |
3 | 3 | – | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 125 | 90 | 0:32 |
4 | 4 | – | TURGIS Anthony | Team Total Direct Energie | 100 | 80 | 0:36 |
5 | 5 | – | VAN ASBROECK Tom | Israel Cycling Academy | 85 | 70 | 0:39 |
6 | 6 | – | DE GENDT Aimé | Wanty – Gobert Cycling Team | 70 | 60 | 0:42 |
7 | 7 | – | DELAPLACE Anthony | Team Arkéa Samsic | 60 | 55 | 0:45 |
8 | 8 | – | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 50 | 50 | ,, |
9 | 9 | – | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 40 | 45 | 0:54 |
10 | 10 | – | BACKAERT Frederik | Wanty – Gobert Cycling Team | 35 | 40 | 1:02 |
11 | 11 | – | COQUARD Bryan | Vital Concept – B&B Hotels | 30 | 36 | 1:08 |
12 | 12 | – | PLANCKAERT Baptiste | Wallonie-Bruxelles | 25 | 32 | 1:15 |
13 | 15 | ▲2 | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence | 20 | 28 | 1:17 |
14 | 14 | – | DE BONDT Dries | Corendon – Circus | 15 | 24 | 1:18 |
15 | 17 | ▲2 | BARTHE Cyril | Euskadi Basque Country – Murias | 10 | 20 | 1:23 |
16 | 18 | ▲2 | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen – Baloise | 5 | 16 | ,, |
17 | 19 | ▲2 | NÕMMELA Aksel | Wallonie-Bruxelles | 5 | 14 | 1:28 |
18 | 16 | ▼2 | LE CUNFF Kévin | St Michel – Auber93 | 5 | 12 | 1:46 |
19 | 24 | ▲5 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | 5 | 10 | 1:47 |
20 | 25 | ▲5 | BAGDONAS Gediminas | AG2R La Mondiale | 5 | 8 | ,, |
21 | 22 | ▲1 | GENIETS Kevin | Groupama – FDJ | 5 | 6 | 1:49 |
22 | 20 | ▼2 | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 5 | 4 | 1:53 |
23 | 23 | – | PAILLOT Yoann | St Michel – Auber93 | 5 | 3 | 2:07 |
24 | 26 | ▲2 | SWIFT Connor | Team Arkéa Samsic | 5 | 2 | 2:24 |
25 | 27 | ▲2 | ALLEGAERT Piet | Sport Vlaanderen – Baloise | 5 | 1 | 2:36 |
26 | 30 | ▲4 | MERTZ Rémy | Lotto Soudal | 5 | 3:18 | |
27 | 35 | ▲8 | ASSELMAN Jesper | Roompot – Charles | 5 | 3:33 | |
28 | 33 | ▲5 | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 5 | 3:35 | |
29 | 31 | ▲2 | VAN POUCKE Aaron | Sport Vlaanderen – Baloise | 5 | 3:43 | |
30 | 21 | ▼9 | JAKIN Alo | St Michel – Auber93 | 5 | 3:51 | |
31 | 28 | ▼3 | JARRIER Benoît | Team Arkéa Samsic | 3 | 4:48 | |
32 | 32 | – | LEROUX Samuel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 3 | 5:06 | |
33 | 38 | ▲5 | RICKAERT Jonas | Corendon – Circus | 3 | 5:14 | |
34 | 37 | ▲3 | TOUZE Damien | Cofidis, Solutions Crédits | 3 | 5:50 | |
35 | 34 | ▼1 | DUCHESNE Antoine | Groupama – FDJ | 3 | 6:12 | |
36 | 39 | ▲3 | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 3 | 7:00 | |
37 | 40 | ▲3 | MALDONADO Anthony | St Michel – Auber93 | 3 | 7:29 | |
38 | 42 | ▲4 | LEYSEN Senne | Roompot – Charles | 3 | 8:00 | |
39 | 43 | ▲4 | GREIPEL André | Team Arkéa Samsic | 3 | ,, | |
40 | 44 | ▲4 | CAPIOT Amaury | Sport Vlaanderen – Baloise | 3 | 8:52 | |
41 | 41 | – | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo-Visma | 9:43 | ||
42 | 45 | ▲3 | TERPSTRA Niki | Team Total Direct Energie | 9:49 | ||
43 | 47 | ▲4 | VERMEULEN Emiel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 9:59 | ||
44 | 49 | ▲5 | SARREAU Marc | Groupama – FDJ | 10:05 | ||
45 | 52 | ▲7 | DUPONT Timothy | Wanty – Gobert Cycling Team | 10:34 | ||
46 | 48 | ▲2 | VAN DER POEL David | Corendon – Circus | 10:41 | ||
47 | 51 | ▲4 | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 10:51 | ||
48 | 57 | ▲9 | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 11:35 | ||
49 | 54 | ▲5 | REINDERS Elmar | Roompot – Charles | 12:09 | ||
50 | 50 | – | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 12:15 | ||
51 | 53 | ▲2 | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept – B&B Hotels | 12:55 | ||
52 | 55 | ▲3 | HANSEN Lasse Norman | Corendon – Circus | 13:02 | ||
53 | 56 | ▲3 | DUVAL Julien | AG2R La Mondiale | 13:14 | ||
54 | 62 | ▲8 | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 13:33 | ||
55 | 59 | ▲4 | LIGTHART Pim | Team Total Direct Energie | 14:23 | ||
56 | 63 | ▲7 | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo-Visma | 15:02 | ||
57 | 66 | ▲9 | BARBIER Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 15:44 | ||
58 | 70 | ▲12 | ISTA Kevyn | Wallonie-Bruxelles | 15:56 | ||
59 | 69 | ▲10 | DELAGE Mickaël | Groupama – FDJ | 16:16 | ||
60 | 61 | ▲1 | MARTIN Tony | Team Jumbo-Visma | 16:34 | ||
61 | 46 | ▼15 | KASPERKIEWICZ Przemysław | Delko Marseille Provence | 17:41 | ||
62 | 64 | ▲2 | VAN STAEYEN Michael | Roompot – Charles | 17:55 | ||
63 | 67 | ▲4 | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty – Gobert Cycling Team | 18:01 | ||
64 | 77 | ▲13 | KREDER Wesley | Wanty – Gobert Cycling Team | 18:03 | ||
65 | 74 | ▲9 | BAGÜES Aritz | Euskadi Basque Country – Murias | 18:55 | ||
66 | 80 | ▲14 | GROSU Eduard Michael | Delko Marseille Provence | 19:01 | ||
67 | 60 | ▼7 | TAMINIAUX Lionel | Wallonie-Bruxelles | 19:07 | ||
68 | 76 | ▲8 | VAN GINNEKEN Sjoerd | Roompot – Charles | 19:38 | ||
69 | 78 | ▲9 | LIEPIŅŠ Emīls | Wallonie-Bruxelles | 20:58 | ||
70 | 84 | ▲14 | VAN SCHIP Jan-Willem | Roompot – Charles | 22:17 | ||
71 | 86 | ▲15 | ROBEET Ludovic | Wallonie-Bruxelles | 24:28 | ||
72 | 87 | ▲15 | WYNANTS Maarten | Team Jumbo-Visma | 25:18 | ||
73 | 88 | ▲15 | HUREL Tony | St Michel – Auber93 | 25:31 | ||
74 | 90 | ▲16 | HOELGAARD Daniel | Groupama – FDJ | 25:49 | ||
75 | 89 | ▲14 | CARDIS Romain | Team Total Direct Energie | 26:10 | ||
76 | 72 | ▼4 | EENKHOORN Pascal | Team Jumbo-Visma | 26:34 | ||
77 | 93 | ▲16 | BARBIER Rudy | Israel Cycling Academy | 28:12 | ||
78 | 92 | ▲14 | CARISEY Clément | Israel Cycling Academy | 28:15 | ||
79 | 94 | ▲15 | JANS Roy | Corendon – Circus | 28:32 | ||
80 | 95 | ▲15 | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 30:08 | ||
81 | 97 | ▲16 | WELTEN Bram | Team Arkéa Samsic | 30:26 | ||
82 | 99 | ▲17 | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 31:18 | ||
83 | 101 | ▲18 | VIEJO José Daniel | Euskadi Basque Country – Murias | 33:22 | ||
84 | 100 | ▲16 | DERNIES Tom | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | 34:23 | ||
85 | 98 | ▲13 | VAN TRIJP Maarten | Corendon – Circus | 40:28 | ||
86 | 102 | ▲16 | SELLIER Simon | Team Total Direct Energie | 41:08 |